Jesteś tutaj: Strona główna Historia aktualności

Niezawodne sposoby na obniżenie podatku za rok 2018

To od nas zależy, ile zapłacimy fiskusowi. Nawet kilkaset złotych podatku więcej lub mniej może wyniosić nasz podatek w zależności od metod optymalizacji podatkowej, na które się zdecydujemy.

Czytaj więcej

Rozliczenie podatku dochodowego obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy zatrudnieni przez polskich pracodawców i pobierający w związku z tym wynagrodzenie, podlegają obowiązkowi rozliczenia podatku dochodowego w RP. Sposób rozliczenia podatkowego i poboru należnego podatku zależą od miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy w Polsce, okresu zatrudnienia, a także od rodzaju zawartej umowy.

Czytaj więcej

Korekta zeznania PIT 37 sporządzonego przez urząd skarbowy

W efekcie złożenia PIT-WZ podatnik otrzymuje z właściwego mu urzędu skarbowego powiadomienie o sporządzeniu zeznania PIT 37 na podany we wniosku adres e-mail. Zaproponowane rozliczenie należy w każdym wypadku sprawdzić przed podjęciem decyzji o jego akceptacji.

Czytaj więcej

Ograniczenia w rozliczeniu PIT przez urząd skarbowy i program do rozliczeń PIT

Do 16 kwietnia 2018 roku mieliśmy możliwość złożenia wniosku PIT-WZ o rozliczenie PIT za rok 2017 przez urząd skarbowy. Jednak nie dla każdego z nas jest to dostępna i korzystna opcja – nierzadko dobry program do rozliczeń PIT okaże się znacznie lepszym rozwiązaniem.

Czytaj więcej

Pomoc techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

  • (22) 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00