Jesteś tutaj: Strona główna Historia aktualności

Rozliczenie PIT kierowcy

Podatnik, który zarobił na sprzedaży samochodu ma obowiązek wykazania przychodu z tej transakcji w rocznym rozliczeniu podatkowym. W tym celu, nawet jeśli tradycyjnie rozlicza deklarację PIT 37, powinien wybrać formularz PIT 36.

Czytaj więcej

1% dla OPP

Roczne rozliczenie podatkowe to unikalna szansa wsparcia sektrora organizacji pożytku publicznego poprzez przekazanie 1% procenta dla wybranej przez podatnika organizacji. Jest to najbardziej bezpośredni mechanizm dysponowania przez obywateli pobieranymi przez państwo podatkami.

 

Czytaj więcej

Niezawodne sposoby na obniżenie podatku za rok 2018

To od nas zależy, ile zapłacimy fiskusowi. Nawet kilkaset złotych podatku więcej lub mniej może wyniosić nasz podatek w zależności od metod optymalizacji podatkowej, na które się zdecydujemy.

Czytaj więcej

Rozliczenie podatku dochodowego obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy zatrudnieni przez polskich pracodawców i pobierający w związku z tym wynagrodzenie, podlegają obowiązkowi rozliczenia podatku dochodowego w RP. Sposób rozliczenia podatkowego i poboru należnego podatku zależą od miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy w Polsce, okresu zatrudnienia, a także od rodzaju zawartej umowy.

Czytaj więcej

Pomoc techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

  • (22) 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00