• Jak rozliczyć PIT?

  Najprostszy w Polsce,
  darmowy program PITax.pl
  do rozliczenia PIT

 • Jak rozliczyć PIT online - PITax.pl

  Rozlicz PIT 2019 z PITax.pl. Nasz program do rozliczania PIT 2019 rozwiąże wszystkie Twoje problemy; sam wybierze za Ciebie odpowiedni formularz PIT stosowny do Twoich dochodów, obliczy odpowiedni podatek i odliczy odpowiednie ulgi. Na Koncie Podatnika ujrzysz wszystkie swoje zeznania, które wypełniałeś z PITax.pl. PITax.pl obsługuje wszystkie dochody, jest prosty i intuicyjny. Zaufaj naszeme programowi do PIT i powierz nam swoje rozliczenie.

 • PIT 2017 warto rozliczyć elektronicznie

  PIT 2017 warto rozliczyć elektronicznie

  W 2017 roku składamy zeznania za miniony rok podatkowy 2016. Podatnicy będący osobami fizycznymi składają do 2 maja 2017 zeznania roczne na drukach PIT 36, PIT36L, PIT37, PIT38, PIT39. Wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych można złożyć przez internet, chociaż nadal możliwe jest wypełnianie papierowych formularzy i dostarczanie ich bezpośrednio lub pocztą do właściwego urzędu skarbowego. Jeśli zastanawiamy się, jak rozliczyć pit w 2017 roku, warto wziąć pod uwagę, jakie zalety posiada pit elektroniczny.

  Podstawowym plusem rozliczenia pit online jest wygoda i oszczędność czasu. Wystarczy w sieci znaleźć dobry program do rozliczania pit, a e-deklaracje wypełnimy w kilka minut. Nie zastanawiamy się, jaki druk pit wybrać, Nie musimy wertować przepisów podatkowych, zawiłych instrukcji, dokonywać obliczeń, bo poprawne wyliczenie podatku zapewni nam program. Dobry program pit podpowie nam, jak skorzystać z ulg podatkowych, które nam przysługują i obniżyć wysokość podatku.

  Kompatybilność programu z systemem ministerialnym e-Deklaracje pozwala na przesłanie wypełnionych formularzy o każdej porze. Urząd skarbowy online potwierdza otrzymanie zeznania pit prawidłowo wypełnionego i podpisanego (uproszczonym podpisem elektronicznym w formie zestawu danych personalnych i kwoty przychodu z deklaracji złożonej rok wcześniej). Urzędowe Poświadczenie Odbioru można pobrać i wydrukować od razu albo w przeciągu 5 lat.

 • Jak rozliczyć PIT w 2017 roku?

  Jak rozliczyć PIT w 2017 roku?

  Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych zobowiązani są składać zeznania roczne w roku następującym po roku podatkowym. Jak rozliczyć pit w 2017 roku?

  Do wyboru mamy tradycyjny sposób wypełniania deklaracji papierowych, rozliczenie pit elektronicznie lub w niektórych przypadkach skorzystanie z rozliczenia przez pracodawcę, świadczeniodawcę lub administrację podatkową.

  Samodzielne rozliczenie pit łatwo jest wykonać korzystając z programu komputerowego. Z pomocą dobrego programu do pit sprawnie można wypełnić wszystkie deklaracje podatkowe, a następnie je wydrukować albo przesłać do urzędu skarbowego online.

  PIT elektroniczny jest bardzo wygodną formą rozliczenia z fiskusem, oszczędza nasz drogocenny czas i pozwala uniknąć błędów, jakie często popełnia się wypełniając pity pisemnie. Nie trzeba mieć wiedzy, jak rozlicza się pit, wystarczy odpowiedzieć na proste pytania, a program do pit sam wypełni formularze i załaczniki do nich oraz wykona poprawnie wszystkie obliczenia.

  Przez internet można rozliczyć wszystkie rodzaje deklaracji, nie tylko najpopularniejsze PIT 36 i PIT 37. Możliwe jest skorzystanie z ulg podatkowych, rozliczenie wspólne z małżonkiem lub dzieckiem oraz przekazanie 1% dla OPP.

 • Jak rozliczyć PIT w imieniu niepełnoletniego dziecka

  Jak rozliczyć PIT w imieniu niepełnoletniego dziecka

  Dochody małoletnich dzieci podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych co do zasady dolicza się do dochodów rodziców. Istnieją jednak wyjątki. Zgodnie z art. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dochody z pracy, stypendiów oraz dochodów ze sprzedaży przedmiotów oddanych do swobodnego użytku (np. książek, zabawek lub sprzętu sportowego) małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, podlegające opodatkowaniu, nie dolicza się do dochodów rodziców.  

  Dochody niepełnoletniego dziecka, których nie dolicza się do dochodów rodziców, też muszą być rozliczone w zeznaniu rocznym. Jak się rozlicza pit małoletniego dziecka? Rozliczenia PIT w imieniu dziecka małoletniego dokonują, jako przedstawiciele ustawowi, rodzice. Rodzice zobowiązani są złożyć odrębne dla dziecka zeznanie podatkowe Jeśli dziecko uzyskało wynagrodzenie z umowy o pracę lub umowy zlecenia, właściwą deklaracją podatkową będzie PIT-37, gdzie wpisane będą dane dziecka, a podpisane będzie ono przez rodziców.

  Natomiast w przypadku, kiedy dziecko małoletnie osiąga przychody z kapitałów pieniężnych (np. ze sprzedaży akcji), rodzice w swoim imieniu sporządzają dwa odrębne zeznania PIT-38 i wykazują po połowie dochodów uzyskanych przez ich małoletnie dziecko. Nie składają PIT/M.


  W sytuacji, gdy małoletni osiąga przychody z najmu lub dzierżawy i podlegają one opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, wtedy każdy z rodziców składa odrębne zeznanie PIT-28 w swoim imieniu (a nie w imieniu dziecka), w którym wykazuje połowę przychodów dziecka. W tym przypadku rodzice nie składają PIT/M.

 • Jak rozliczyć PIT z poprawkami

  Jak rozliczyć PIT z poprawkami

  Zdarza się, że po złożeniu deklaracji rocznej chcielibyśmy w niej coś zmienić, np. dopisać nowe dane, dokonać odliczeń, przekazać 1% OPP. Jest to możliwe, ale musimy pamiętać o pewnych zasadach.

  Składając deklarację korygującą musimy zaznaczyć, że celem jej złożenia jest “korekta” zeznania. Jeśli składamy pit elektronicznie i nie zaznaczymy, że celem jest korekta, system e-deklaracje nie przyjmie naszego zeznania.

  Po sprawdzeniu, że w systemie istnieje już zeznanie z takim samym identyfikatorem, otrzymamy kod 411. Jak rozliczyć pit w takiej sytuacji? Musimy wtedy dokonać zmiany zaznaczając pole “korekta” przed ponownym wysłaniem pit online.

  Jak rozliczyć pit 2017 korygując pit złożony wcześniej w formie papierowej? Korektę możemy złożyć przez internet również wtedy, gdy pit złożyliśmy w formie pisemnej. Tak samo odwrotnie - pisemnie możemy dokonać korekty zeznania pit elektronicznego.

  Warto też pamiętać o terminach. Korekta złożona w terminie ustawowym dla zeznania nie rodzi żadnych konsekwencji. Złożona po terminie może spowodować niemożność skorzystania z niektórych przywilejów podatkowych. Nie można złożyć korekty w trakcie kontroli podatkowej oraz po upływie 5 lat.

   

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00