• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej
    KRS 0000024839

Misja
Głównym celem Fundacji jest propagowanie muzyki kameralnej i organowej. Uznając, że hajnowskie organy powinny służyć nie tylko do celów liturgicznych, Fundacja podjęła decyzję, by w okresie letnim organizować w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego koncerty muzyki kameralnej i organowej.
W związku z planowaną działalnością koncertową dokonano gruntownego remontu 28-głosowych organów, by przywrócić pierwotne brzmienie.
Od 2001 r. Fundacja włączyła się w wojewódzką imprezę muzyczną "Podlaskie Koncerty Organowe".

Prowadzone działania
Cały czas aktywnie pracuje powołany do istniena przez Fundację Muzyki Kameralnej, Hajnowski Chór Kameralny czego dowodem są wyniki jakie uzyskał:
1999r.
NAGRODA GŁÓWNA - w II Podlaskim Festiwalu Pieśni Sakralnej "Łapskie Te Deum"
2000r.
III MIEJSCE i tytuł "Laureata Festiwau" - w VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Mahutny Boża 2000" w Mogilewie na
Białorusi.
2001r.
WYRÓŻNIENIE w I Festiwalu Ekumenicznym "CREDO IN UNUM DEWUM" w Warszawie w kategorii chórów mieszanych.
2002r.
I MIEJSCE w XIV Katolickim Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej "ŚPIEWAJCIE NASZEMU BOGU, ŚPIEWAJCIE" w Białymstoku
2003r.
DYPLOM ZŁOTY i I MIEJSCE w "II Międzynarodowym Festiwealu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego" w Barczewie.
2003r.
GRAND PRIX Katolickiego Festiwalu Pieśni Wielkanocnej "ZMARTWYCHWSTAŁ PAN" w kościele p/w Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.
2004r.
III MIEJSCEi tytuł "LAUTEATA FESTIWALU" w Ogólnopolskim Turnieju Chórów Leghnica Cantat 35.
Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej - Wyróżnienie dla dyrygena Kameralnego Chóru Fundacji Muzyki Kameralnej i Organowej (22-29 maja 2005)
Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej - Wyróżnienie w kategorii Chórów innych. (22-29 maja 2005)
II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie (11 i 12 października 2008)
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy w kościele pw. Chrystusa Króla, Złoty Dyplom i Grand Prix w kategorii chórów kościelnych przyznano Chórowi Kameralnemu Hajnowskiej Fundacji Muzyki Kameralnej i Organowej przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce (28 marca 2009r)

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.