• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Ap.
    KRS 0000056797

Hospicjum sprawuje opiekę nad osobami nieuleczalnie chorymi, głównie na chorobę nowotworową, wobec których zakończone jest leczenie przyczynowe.

Opiekujemy się chorymi z całego terenu Sosnowca, zdarzają się również przypadki opieki nad chorymi z miast ościennych. Opieka sprawowana jest w domu pacjenta i obejmuje ona opiekę lekarsko - pielęgniarską, psychologiczną, rehabilitanta, oraz duchową.

Staramy się otoczyć opieką nie tylko chorego ale również jego rodzinę, a zwłaszcza dzieci, które najbardziej cierpią kiedy bliska osoba choruje lub odchodzi.

Podejmujemy działania zmierzające do zapewnienia naszym chorym opieki całodobowej poprzez dyżur pod telefonem oraz poprzez działania zmierzające do wybudowania w Sosnowcu hospicjum stacjonarnego wraz z dziennym ośrodkiem pobytu.

Pod jednoczesną opieką mamy od 100 do 120 chorych. Kontrakt z NFZ zabezpiecza opiekę nad 70 chorymi. Mimo to nie zamykamy drzwi przed osobami potrzebującymi naszej opieki. Otrzymywane środki z odpisu 1% przeznaczamy na organizowanie opieki dla naszych chorych oraz gromadzimy środki na budowę hospicjum stacjonarnego.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.