• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo
    KRS 0000145611

Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie indywidualnych i społecznych postaw społeczności akademickiej i przygotowanie jej do odpowiedzialnego zaangażowania się w życie publiczne w oparciu o zasady etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej.

Prowadzone działania
Jesteśmy grupą studentów, którzy starają się żyć na co dzień naszą wiarą, poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas, czasem trudne pytania, rozwijać swoją osobowość i lepiej poznawać naszego Stwórcę. Chcemy realizować Chrystusową miłość w środowisku akademickim, aby była ona obecna także na naszych uczelniach. Dlatego też w ich murach organizujemy rekolekcje wielkopostne i adwentowe, spotkania formacyjne, wykłady, konferencje, koncerty, projekcje filmów, akcje charytatywne. Wraz z Instytutem Prymasowskim organizujemy konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W czasie Adwentu i Wielkiego Postu staramy się znaleźć kilka dni, by w skupieniu, gdzieś poza Warszawą, przygotować się na nadchodzące święta.
Do tradycji należą też majowe i sylwestrowe wyjazdy w góry oraz wrześniowe obozy "zerowe". W wolnym czasie gramy w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jeździmy na łyżwach, chodzimy do kina, teatru, poznajemy Warszawę. Co roku organizujemy bal karnawałowy oraz zabawę integracyjną "Ognisko & Disco".
Pochodzimy z różnych stron Polski. Gromadzą nas wspólna wiara i podobne wartości. Każdy z nas jest inny i jak się o tym zróżnicowaniu pomyśli, to czasem aż się człowiek dziwi, że to wszystko się razem trzyma. Dużo rozmawiamy. Tworzymy społeczność, w której zawiązują się przyjaźnie. Niektórzy odnaleźli tu także miłość, dzięki której kroczą teraz drogą powołania małżeńskiego, drogą ojcostwa i macierzyństwa.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.