• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego
    KRS 0000164152

Teatr Konsekwentny został założony w 1997 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja, czyli teatr. W ich ciężką pracę na początku nikt nie wierzył. Nie wiadomo nawet czy sami zdawali sobie sprawę, jak ciężkiego podejmują się zadania, przygotowując premierę pierwszego przedstawienia „Kuszenie idioty” do tekstu Stanisława Tyma.

Spektakl ten okazał się tak dużym sukcesem, że wiara
w kolejne przedsięwzięcie pozwoliła zaprezentować następny spektakl „Zaliczenie. Lekcja” E. Ionesco i K. Zanussiego. Krytyka odniosła się do przedstawienia bardzo pochlebnie, dając temu wyraz w licznych pozytywnych recenzjach. Widzowie tłumnie przybywali na przedstawienia młodej, nieznanej jeszcze grupy, a wieść o tym, co prezentują na scenie niosła się nie tylko po Warszawie, ale i całej Polsce.

Solidne podwaliny, jakie dała praca podczas przygotowań pierwszych spektakli, przyczyniły się do kolejnych sukcesów Teatru Konsekwentnego. Występy na licznych festiwalach i przeglądach przyniosły przez lata wiele nagród i cennych wyróżnień. Teatr Konsekwentny zyskał przez to niebagatelne znaczenie wśród teatrów niezależnych stolicy oraz całego kraju. Przez lata funkcjonowania zyskał stałe grono wiernych widzów, które permanentnie się powiększa.
Ciekawy i skrupulatnie dobierany repertuar to klucz do sukcesu Teatru Konsekwentnego. Nietuzinkowe i inteligentne poczucie humoru, niecodzienne rozwiązania sceniczne, prawda na scenie i szacunek dla wymagającego widza to pierwiastki dzięki którym do Teatru Konsekwentnego się powraca i o Teatrze Konsekwentnym się mówi.

Miłośnicy teatru mogą na scenie podziwiać grę m.in. Adama Sajnuka /założyciel, reżyser i aktor Teatru Konsekwentnego/, Aleksandry Popławskiej, Magdaleny Popławskiej, Moniki Rowińskiej, Bartosza Adamczyka, Jerzego Jana Połońskiego, Krzysztofa Prałata, Wojtka Błacha czy Wojtka Solarza. Spektakle Teatru Konsekwentnego oprócz lidera Adama Sajnuka reżyserowali m.in. Michał Siegoczyński i Łukasz Kos.

Pierwszą siedzibą Teatru Konsekwentnego była mała scena w Mazowieckim Centrum Kultury przy ul. Elektoralnej w Warszawie. Obecnie od sześciu lat Teatr Konsekwentny mieści się w Starej Prochoffni przy ul. Boleść 2 w Warszawie, gdzie wystawia swoje przedstawienia. W repertuarze obecnie znajdują się takie tytuły:

„Kompleks portnoy” reż: Adam Sajnu, Aleksandra Popławska
„[Ja]3 czyli dwa do jednego” reż: Adam Sajnu, Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński
„Zbombardowani” reż: Marek Kalita
„Kochankowie z sąsiedztwa” reż: Adam Sajnuk
„Wyrok śmierci na konia Faraona” J. Janicki reż: Adam Sajnuk
„Zaliczenie. Lekcja” E. Ionesco, K. Zanussi reż: Teatr Konsekwentny
„Taśma” S. Belber reż: Michał Siegoczyński
„… póki śmierć nas nie rozłączy czyli Tryptyk Czeski” L. Fuks, V. Havel, P. Kunjas reż: Adam Sajnuk, Agnieszka Czekierda
„Pacjent” A. Sajnuk reż: Adam Sajunk
„Someone who`ll watch over me” F. McGuinness reż: Łukasz Kos
“Łysa śpiewaczka” E. Ionesco reż: Teatr Konsekwentny
oraz spektakle w ramach Sceny Off:
„Brzeg-Opole”
„P(o)rażka”

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.