• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja Galicia Jewish Heritage Institute
    KRS 0000199737

Fundacja Galicia Jewish Heritage Institute i Żydowskie Muzeum Galicja powstało w 2004 r., by oddać hołd ofiarom Holokaustu i ukazać żydowską kulturę i historię z nowej perspektywy.
Stała wystawa muzeum, Śladami Pamięci, jest efektem ponad dwunastoletniej, twórczej współpracy pomiędzy brytyjskim fotografem Chrisem Schwarzem i prof. Jonathanem Webberem. Wystawa ukazuje ruiny cywilizacji, której życie kwitło w Polsce przez ponad 800 lat, upamiętnia miejsca Zagłady, ale również przedstawia wysiłki podejmowane by odbudować i zachować żydowskie dziedzictwo.

Program edukacyjny realizowany w Muzeum, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, obejmuje lekcje muzealne, wykłady, warsztaty, zajęcia plastyczne i wycieczki edukacyjne z przewodnikiem a także opracowywanie materiałów edukacyjnych związanych z nauczaniem o Holokauście i historii oraz religii i kulturze Żydów. Multimedialne Centrum Edukacyjne zawiera nieustannie rozszerzaną kolekcję unikalnych filmów poświęconych żydowskiej kulturze i holokaustowi.
Współpracujemy m.in. z Katedrą Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau; Institute for Polish-Jewish Studies in the UK; UK Holocaust Centre and Aegis Trust; i United States Holocaust Memorial and Museum.
Muzeum mieści się w odrestaurowanym, postindustrialnym budynku przedwojennego młyna. Otwarta przestrzeń pozwala na organizowanie wystaw, koncertów, spotkań autorskich, wykładów czy warsztatów.
Muzeum zatrudnia ponad 20 osób, m. in. w działach edukacji, projektów i publikacji, marketingu, w administracji i księgowości.
Żydowskie Muzeum Galicja jest organizacją pożytku publicznego utrzymującą się z dotacji, grantów oraz wpływów własnych.


Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.