• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Stowarzyszenie Mierz Wysoko
    KRS 0000228527

Misja:
Działamy z młodymi ludźmi i dla młodych ludzi.
Znając naszą wartość, bierzemy pełną odpowiedzialność za siebie i otaczający nas świat.
Chcemy świata, w którym ludzie wierzą w siebie, we własne siły i nie boją się realizować swoich odważnych marzeń.
Umacniamy wiarę w wartość własnego myślenia i zachowania.
Wspieramy samorealizację, świadome życie i odpowiedzialność społeczną.
Szanując i doceniając różnice jakie między nami są, aktywnie przeciwstawiamy się uprzedzeniom społecznym.
Budujemy poczucie solidarności.
Wiemy, że nierówny start i ryzyko porażki nie przeszkadzają nam podejmować nowych wyzwań. Bo stanąć na starcie to już zwycięstwo!

Nasze aktualne prowadzone działania:

Klub Młodzieżowy na Brzeskiej
Od roku 2007 prowadzimy regularne działania na rzecz dzieci i młodzieży z ulicy Brzeskiej. Pierwszy raz pojawiliśmy się tam z walizką pełną sprzętu kuglarskiego i moncyklem. Przez następne 3 godziny uczyliśmy Brzeszczaków żonglerki, jazdy na monocyklu, kręcenia poikami, ganialiśmy się w berka po murkach i skakaliśmy przez długą skakankę. Do maja 2007 wiele się zmieniło. Obecnie prowadzimy codzienne zajęcia w lokalu Klubu Młodzieżowego. Do klubu regularnie przychodzi 40 dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat. Nasze działania łączą rozmaite metody pracy: socjoterapię, pedagogikę ulicy, pracę środowiskową oraz metodę małych projektów młodzieżowych.

Inne dotychczas zrealizowane działania:

Dziewczyny potrafią!
To projekt wspierający młode kobiety. Są to warsztaty budujące poczucie pewności siebie i umiejętności liderskich, które promują równouprawnienie i wyrównywanie szans kobiet.
Jest to czteromiesięczne działanie skierowane do dziewcząt w wieku gimnazjalnym, pochodzących z małych miejscowości. Projekt Dziewczyny potrafią to przeniesiony w polskie realia międzynarodowy program "Girls Can".

Girls Can!
Projekt wspierający młode kobiety w Indiach. Girls Can to zestaw zajęć warsztatowych budujących poczucie pewności siebie i umiejętności liderskich, które promują równouprawnienie i wyrównywanie szans. Jest to autorskie działanie członkiń Stowarzyszenia Mierz Wysoko - Sashy Kiessling (Australia) i Marty Kaszubskiej (Polska), które we współpracy z indyjską organizacją Gram Vikas (www.gramvikas.org), przeprowadziły program w latach 2003-04 i 2005-06. Projekt sponsorowany przez Cirque de Soleil, Canada.

Akademia Liderów Społecznych
Kurs internetowy dla młodzieżowych liderów społecznych. Dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy w przyszłości chcą realizować projekty na rzecz społeczności lokalnej. Jest to projekt pilotażowy realizowany przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej (www.ceo.org.pl).

Oprócz wymienionych projektów staramy się cały czas myśleć o świecie wokół nas twórczo podejmując różne krótsze działania, takie jak:

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.mierzwysoko.org.pl

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.