• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja "Feniks"
    KRS 0000235229

Fundacja Feniks powstała w 2005 roku w Toruniu. Genezą Feniksa są przeżycia prezesa fundacji - Kasi Śmigielskiej. Kasia jest niepełnosprawna od 1996 roku, kiedy to w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Przeżyła razem z 3-letnią wówczas córką Karoliną. Okres leczenia i rehabilitacji powypadkowej oraz proces powrotu do “normalnego” życia trwał kilka lat. Niepełnosprawność Kasi jest efektem oparzeń 85% powierzchni ciała .Karolina uległa oparzeniom w równie dużym stopniu, dodatkowym skutkiem wypadku jest utrata jej słuchu. Po tak traumatycznym wypadku doznała wiele dobra od innych. Chcąc nieść go dalej, powołała do życia Fundację Feniks.

Działalność Fundacji skierowana jest do osób niepełnosprawnych, jednak głównym z zadań jest łączenie i integracja dwóch światów, a mianowicie świata osób niepełnosprawnych ze światem osób pełnosprawnych. W roku 2008 rozpoczęliśmy cykl spotkań z grupą integracyjną w projekcie zwanym „Skarbonka”. „Skarbonka” to zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, gry i zabawy na kręgielni, cykl pt. „Poznaj siebie” oraz zabawy na pływalni i szereg innych form spędzania czasu i integrowania się obu środowisk. Kolejnym z celów naszej fundacji jest prowadzenie rehabilitacji poprzez hipoterapię i dogoterapię. We wrześniu 2009r został otwarty ośrodek Fundacji Feniks znajdujący się w malowniczym miejscu Kijaszkowo ok.35km od Torunia. Gdzie prężnie prowadzimy zajęcia integracyjne oraz przygotowujemy się do prowadzenia zajęć hipoterapii i dogoterapii.

Fundacja organizuje również imprezy okolicznościowe tj. dzień dziecka, mikołajki, zabawy karnawałowe itp. Działania Feniksa skupiają się też na pomocy jednostce. Spowodowane jest to ogromną potrzebą podopiecznych fundacji, ale i tym, że konkretne osoby, do których dociera pomoc nie są w stanie uczestniczyć w życiu Feniksa bezpośrednio.

Dziś Fundacja Feniks to kilka lat pracy na rzecz Człowieka poprzez Człowieka.

Fundacja to również świetny zespół wolontariusz, którzy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach ,dotyczącym serwisu osób niepełnosprawnych, co jest bardzo istotne przy współistnieniu obu światów.

Feniks wspiera również podopiecznych w zakupie sprzętu ortopedycznego: protezy kończyn, wózki oraz wszelakiego sprzętu pozwalającego polepszyć życie osobie niepełnosprawnej.

Pomagać Możemy, Bo Jest Wielu Nieobojętnych.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.