• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja ISKIERKA
    KRS 0000248546

Fundacja ISKIERKA, jest Organizacją Pożytku Publicznego. Działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin.

Nasze cele:
- tworzenie systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego
- finansowanie zakupu sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych dla ratowania zdrowia lub życia dzieci
- finansowanie ogólnopolskich badań naukowych w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej
- organizacja różnorodnych projektów integracyjnych i terapeutyczno-rehabilitacyjnych
- finansowanie remontów i doposażenia dziecięcych oddziałów szpitalnych
- organizacja szkoleń dla personelu medycznego
- tworzenie innowacyjnych projektów z zakresu CSR oraz kampanii społecznych
- realizacja dziecięcych marzeń
- wolontariat.

SKUTECZNOŚĆ i TRANSPARENTNOŚĆ

Środki pozyskane przez fundację przeznaczane są na rzeczywiste, najważniejsze potrzeby podopiecznych. ISKIERKA kupuje leki i sprzęt medyczny niezbędne dla ratowania zdrowia lub życia dzieci, uruchamia także subkonta na których gromadzone są środki na dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji. Fundacja wyremontowała i doposażyła już pięć dziecięcych oddziałów szpitalnych. Finansuje także ogólnopolskie badania naukowe w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej oraz prowadzi szkolenia dla personelu medycznego z zakresu komunikacji z małym pacjentem i rozwiązywania problemów pojawiających się w długotrwałym procesie leczenia onkologicznego. Rodziny mogą także korzystać z pomocy doświadczonego psychologa czy grupy wsparcia, zarówno w trakcie leczenia jak i po stracie dziecka.

Fundacja ISKIERKA otwarcie pokazuje jak pomagają przekazywane jej pieniądze, poprzez publiczną publikację sprawozdań finansowych i merytorycznych a także dbając o transparentność działań.

PASJA ŻYCIA

W walce z chorobą, optymizm i pozytywne nastawienie są równie ważnym elementem terapii, jak drogie lekarstwa. Dlatego fundacja pomaga „oswoić” chorobę oraz łamie stereotypy pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym. Spełnia marzenia dzieci, organizuje aktywny wypoczynek połączony z atrakcyjnymi formami rehabilitacji ruchowej, takimi jak hipoterapia, wspinaczka górska, żeglarstwo czy dogoterapia. Podopieczni ISKIERKI reprezentują także Polskę na Międzynarodowych Igrzyskach Zwycięzców w Moskwie.

Mali pacjenci, jeżeli tylko stan zdrowia im na to pozwala, w ciekawy sposób rozwijają także swoje zdolności podczas całorocznych zajęć warsztatowych na oddziałach. Jednakże tym, co je wyróżnia od klasycznego rysowania czy malowania są oryginalne techniki artystyczne, takie jak: witraże, malowanie na naturalnym jedwabiu, mozaiki, decoupage czy też spotkania z niezwykłymi artystami, dzielącymi się swoja pasją.

Fundacja organizuje cykliczne imprezy integracyjne, takie jak bale czy pikniki oraz angażuje się w różnorodne projektu pomagające dzieciom odreagować stres towarzyszący chorobie, wzmocnić się psychicznie i pokonać poczucie izolacji społecznej. Dlatego ISKIERKA sięga po niekonwencjonalne metody, uwielbiane przez dzieci i ich rodziców.

Jednym z autorskich projektów Fundacji ISKIERKA jest np. Dziecięcą Orkiestra Onkologiczna pod batutą prof. Piotra Sutta. To mali pacjenci bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. To także artyści, towarzyszący im w niezwykłej przygodzie ze światem muzyki oraz przedstawiciele biznesu, odkrywający nowe możliwości w innowacyjnej formule CSR podczas dorocznych, grudniowych koncertów fundacji. Dotychczas grali z nimi m.in.: zespół Raz Dwa Trzy, Artur Rojek, Natalia Kukulska, Mika Urbaniak, Ew Uryga, Me Myself And I, Szymon Majewski a także przedstawiciele biznesu, których zapraszają do tego projektu m.in.: Chór Managerów, Doradców Podatkowych czy Chór Inżynierów (!) Orkiestra wydała już trzy płyty i gościła na kultowej liście przebojów radiowej „Trójki”.

INNOWACYJNOŚĆ I NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DZIAŁANIA.

Zakres i metody działania Fundacji ISKIERKA doceniono m.in. przez NEWSWEEK POLSKA wyróżniając Prezes Zarządu Fundacji Jolantę Czernicką - Siwecką w Konkursie na Społecznika Roku 2008.

Zespół i podopieczni fundacji zajęli również pierwsze miejsce w kategorii MARKETING SPOŁECZNY i zdobyli GRAND PRIX w kategorii INNOWACJE W MEDIACH w konkursie MEDIA TRENDY 2008 za kampanię społeczną „GAZETA Z ISKIERKĄ” zrealizowaną wspólnie z katowicką redakcją Gazety Wyborczej. W 2009 roku Danuta Hübner nominowała prezes Iskierki w plebiscycie „Kobieta Roku” miesięcznika „Twój Styl” a w 2010 roku Wojewoda Śląski nagrodził w konkursie „Śląskie na 5” w kategorii filantropia. Jednak największą nagroda jest dla nas uśmiech dzieci i ich rodziców!

"Każdy ma swojego anioła.
Kiedy z choroba nowotworową zmagają się małe dzieci
nawet ich anioły potrzebują wsparcia drugiego człowieka..."

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.