• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej "Radan"
    KRS 0000283966

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN jest organizacją pożytku publicznego działającą od 2oo7 r., powstałą z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego, której misją jest:

„Wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce oraz promowanie sportu i działalności charytatywnej poprzez aktywne uczestniczenie w życiu społecznym.”

Misja Fundacji realizowana jest w szczególności poprzez: finansowanie i dotowanie GOPR oraz imprez sportowych i rekreacyjnych, inicjowanie kontaktów służących nawiązywaniu współpracy w Polsce i za granicą oraz działania edukacyjne, wychowawcze, szkoleniowe i doradcze w zakresie ratownictwa górskiego i sportu. Ponadto Fundacja wspomaga wychowywać młodzież poprzez upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, sprawuje nadzór nad prawidłowym rozwojem młodych talentów oraz wspiera chorych, ubogich oraz ratowników poszkodowanych w wypadkach górskich.

Dzięki gromadzonym środkom rokrocznie dofinansowywane są szkolenia i zgrupowania ratowników górskich, współfinansowane zakupy niezbędnego sprzętu oraz finansowane budowy i remonty stacji ratunkowych m.in. w Leskowcu, Klimczoku, Markowych Szczawinach czy Stacji Centralnej w Szczyrku. Co więcej młodzi sportowcy mają szansę uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod profesjonalnym okiem specjalistów oraz brać udział w międzynarodowych zawodach i turniejach.
Pragniemy zaprosić Państwa do wsparcia działalności Fundacji poprzez przekazanie 1% podatku - KRS: 0000283966 oraz wpłaty darowizny na kont. Z uwagi na szeroki zakres świadczonej przez nas pomocy zarówno w zeznaniu rocznym jak i w tytule darowizny wskazane jest podanie celu szczegółowego, który można wybrać z wielu inicjatyw wymienionych na stronie www.fundacjaradan.org.

Mając świadomość, jak wiele jest osób i organizacji proszących o to samo, tym bardziej będziemy wdzięczni, jeśli to właśnie naszą Fundację zechcą Państwo wesprzeć. Z góry pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za każdy przyjazny gest, czy to w postaci dobrego słowa, czy promocji w najbliższym otoczeniu, jak również ten finansowy wyrażony odpisem 1% podatku bądź przelewem na konto.

Gorąco zachęcamy do polubienia i śledzenia wydarzeń związanych z działalnością Fundacji Radan na stronie internetowej www.fundacjaradn.org oraz na naszym oficjalnym fanpag'u www.facebook.com/Fundacja.Radan.
We wszystkich naszych działaniach kierujemy się zasadami rzetelności, uczciwości i przejrzystości. Pozyskiwane przez Fundację środki finansowe pomagają, wspierają, ratują oraz spełniają marzenia.

Zostań Darczyńcą.
Pomóż kontynuować naszą misję!

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.