• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Kwiat Kobiecości - Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy
    KRS 0000285740

Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy jest inicjatywą kobiet, które przeżyły koszmar tej choroby.

Postanowiłyśmy powołać ją do życia, bo statystyki zachorowań na RSM w Polsce są przerażające. Na własnej skórze odczułyśmy czego potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Teraz chcemy stworzyć organizację, która będzie towarzyszyła kobietom.

"Pozytywnym skutkiem ubocznym naszej choroby jest powstanie tej Organizacji" - Ida Karpińska

Ogólnopolska Organizacja na rzecz walki z rakiem szyjki macicy , oraz rakiem jajnika jest inicjatywą kobiet, które stoczyły walkę z tą chorobą i wygrały. Nasz sukces oraz nasze przeżycia mogą pomóc Tobie lub bliskim Ci kobietom.

Naszą misją jest pomoc każdej kobiecie, która zmaga się z RSM oraz tym, które mogą być nim zagrożone. Stawiamy na profilaktykę, edukację, dostęp do informacji i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia. Będziemy dążyć do tego by jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z RSM. Najwyższy czas by zacząć działać razem!

Towarzyszy nam wielu ludzi zaangażowanych w nagłośnienie tego poważnego problemu oraz wiele instytucji, które wspierają nasze działania. Zainteresowanie naszym stowarzyszeniem ciągle rośnie. Zgłaszają się do nas kobiety, które chcą pomagać - prawniczki, nauczycielki, przedstawicielki wolnych zawodów, kobiety biznesu, którym nieobce są ból oraz cierpienie, które mają w sobie siłę, ciepło, wsparcie oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Bardzo mało kobiet wie, że w blisko 100% za raka szyjki macicy odpowiedzialny jest wirus o nazwie HPV, a nie, jak większość uważa - uwarunkowania genetyczne. RSM to choroba, której można uniknąć, można z nią walczyć, a co najważniejsze - można z nią wygrać. Chcemy by kobiety zaczęły dbać o siebie, chcemy by zrozumiały, że badania cytologiczne mogą uratować im życie.

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera pięć Polek. Jesteśmy po to by walczyć o każdą z nich!
Dołącz do nas!

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.