• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja "777"
    KRS 0000295330

Sport ma wiele twarzy. Sport przez małe "s" powinien towarzyszyć każdemu człowiekowi jako źródło przyjemności, recepta na zdrowie, dobre samopoczucie i ładną sylwetkę. Obok sportu dla wszystkich, istnieje ten wielki, dostępny tylko dla najwybitniejszych. W tej postaci dla jednych jest inspiracją, dla innych sposobem na godne życie, a dla wszystkich widowiskiem, generatorem emocji i dumy narodowej. Taki sport kreuje gwiazdy, pobudza wyobraźnię, burzy podziały i zachęca do naśladownictwa.

Bywa też przyczyną wielkich dramatów. W obliczu nieszczęścia gwiazdy gasną, znikają z czołówek gazet i czasami z pamięci. Zostają same ze swoim bólem. Lata wielkiego wysiłku i rezygnacji z życia rodzinnego idą na marne. Nie chcemy ich skazywać na samotność i zapomnienie.

Celem fundacji 777 jest niesienie pomocy sportowcom, którzy doznali urazów, aby odzyskali siły, wiarę w siebie i w ludzi oraz sprawność. Jesteśmy im to winni za wszystkie wzruszenia i nasze wspólne poczucie dumy.

Fundacja pomaga jednak nie tylko sportowcom, ale także dzieciom chorym na nowotwory krwi oraz dzieciom z domów dziecka.

W roku 2008 zakupiliśmy 4 kardiomonitory dla Kliniki Onkologii i Hematologii we Wrocławiu.

Sfinansowaliśmy także rehabilitację siatkarki Anny i siatkarza Marcina.

Pomagamy także Sebastianowi, młodemu tenisiście ziemnemu.

W 2009 roku zorganizowaliśmy I Memoriał im. Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbył się w dniach 17-18 października w katowickim „Spodku”. Jego celem było uczczenie pamięci polskiej siatkarki - dwukrotnej złotej medalistki ME a także propagowanie idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz transplantacji. Podczas tej dwudniowej imprezy, w której wzięło udział blisko 12 tysięcy osób można było oddać krew, zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

W ramach Memoriału odbył się turniej siatkarski pod patronatem europejskiej federacji siatkówki CEV, w którym wzięły udział drużyny Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała, ZOK Rijeka, Palma Volley Mallorca. Memoriał został uświetniony występem Mezo, Kasi Wilk, PiN i Eweliny Flinty.

Dochód z imprezy został przekazany na przebadanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy zarejestrowali się podczas Memoriału.

Od 2007 corocznie wydajemy charytatywnie kalendarz z siatkarkami i siatkarzami reprezentacji Polski, z którego dochód jest przeznaczany na pomoc podopiecznym Fundacji.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.