• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty
    KRS 0000320551

Fundacja Poza Horyzonty powstała by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie - ludziom po amputacjach. Zbieramy pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie. Otaczamy opieką zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

W 2012 r. uruchamiamy Ogólnopolski Program Protezowania, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej pomóc większej ilości osób. W ramach programu powstanie platforma internetowa z materiałami edukacyjnymi i filmami dla osób po amputacji. Dzięki współpracy z naszymi partnerami oraz wsparciu 1% podatku będziemy w stanie finansować kolejne protezy. Do dziś udało nam się zakupić lub dofinansować protezy dla kilkunastu podopiecznych. Na naszej liście obecnie czeka na pomoc ponad 50 osób (dane ze stycznia 2012 r.).

Proteza, nawet najlepsza, to jednak ciągle tylko narzędzie - nie nadaje życiu celu. Są ludzie, których protezy stoją przy łóżku, z którego oni nie chcą wstawać, bo nie widzą sensu.

Dlatego my chcemy robić krok dalej - chcemy się podzielić naszymi pasjami i marzeniami. Stawiamy sobie i innym wyzwania, bo życie jest drogą, a cele nadają mu sens. Pamiętajmy, że to nie ilość rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie i w sercu.

Organizujemy wyprawy integracyjne, duże i małe. Tak naprawdę wielkość wyprawy nie zależy od tego, czy wyruszamy na koniec świata, czy na pobliską górkę. Dla jednej osoby wielki szczyt może być dodatkiem do kolekcji, a dla kogoś innego wyjazd w Beskid Niski może być wyprawą życia. Nie chcemy robić rzeczy na siłę spektakularnych, tylko te naprawdę ważne.

Do dziś udało się zrealizować kilka dużych projektów: wyprawę siedmiu osób na Elbrus (5642 m n.p.m.), start teamu biegowego - Jasiek Mela Team - w największym na świecie i najbardziej prestiżowym maratonie - ING New York City Marathon, wspinaczkową wyprawę na El Capitan w Kalifornii oraz survivalową wyprawę Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem - zdobiliśmy Elbrus (Łukasz Żelechowski jest pierwszym niewidomym na Dachu Europy!), wszyscy nasi biegacze - włączając także Jaśka Melę oraz niewidomego Jurka Płonkę - przebiegli trasę maratonu, bohater wyprawy na El Cap - Andrzej Szczęsny razem z Jaśkiem wspięli się 450-metrową, skalną drogą na magiczny szczyt w Yosemite, a dziesięciu uczestników wyprawy w Beskid przemierzyli blisko 150 km pieszo, canoe, rowerami i konno!

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.