• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja Herosi
    KRS 0000323696

Gdy wybieraliśmy nazwę dla Fundacji ("Herosi") chcieliśmy aby odnosiła się zarówno do dzieci, które walczą z chorobą bądź niepełnosprawnością, jak i osób które niosą im pomoc. Herosi są silni i „walczą” - trudno tu nie nawiązać do sportu.

Głównym celem Fundacji jest działanie i pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych (fizycznie i umysłowo) a także osób z obszaru patologii społecznych - zarówno dzieci jak i dorosłych.
Organizujemy przedstawienia, koncerty z udziałem osób niepełnosprawnych, odwiedzamy szpitale, placówki zdrowia, domy dziecka, środowiskowe domy opieki społecznej, stosując bajkoterapię, terapię śmiechem, warsztaty teatralne, przedstawienia, a także zajęcia sportowe i rehabilitację.

W naszą działalność angażują się znani sportowcy, m.in. siatkarki i siatkarze, a także kadra piłkarzy ręcznych z Bogdanem Wentą na czele. Ponadto w kilku wspólnych akcjach do działalności w naszej Fundacji przystąpili również inni sportowcy, m.in. Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg (najlepszy debel tenisowy), lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Monika Pyrek, szpadziści: Adam Wiercioch oraz Danuta Dmowska.

Od początku istnienia Fundacji przyjęliśmy sobie za cel wyposażenia w sprzęt medyczny dziecięcych oddziałów onkologicznych - zaczęliśmy od Instytutu Matki i Dziecka - stąd prowadzimy liczne aukcje.

Realizujemy życzenia dzieci z chorobą nowotworową, organizujemy wizyty sportowców na oddziale oraz spotkania z chorymi dziećmi. Organizujemy również profesjonalne sesje zdjęciowe dla pacjentów oddziałów onkologicznych, które pokazują ich piękno na pierwszym planie, a nie chorobę!

Wystawiamy przedstawienia, warsztaty teatralne i koncerty z udziałem osób niepełnosprawnych. Od 2008 roku działa Grupa Teatralna TON prowadzona przez znanego z programu Mam Talent - Piotra Borutę (wiceprezesa Fundacji Herosi). W jej skład wchodzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, udzielające się także w ramach terapii zajęciowej w innych ośrodkach.

Wszystkie osoby zrzeszone w Fundacji Herosi nie pobierają żadnych korzyści majątkowych ani rzeczowych z tytułu działalności dla niej. Jesteśmy grupą ludzi, którym prawdziwą przyjemność i satysfakcję sprawia pomaganie, a nagrodą jest uśmiech chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.