• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach "Four Kings"
    KRS 0000362043

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach „FOUR KINGS” powstało w lipcu 2010 roku. Naszym celem jest prowadzenie warszawskiego klubu rugby na wózkach oraz promocja sportu ON. W tym celu organizujemy wiele eventów i happeningów takich jak mecze pokazowe w różnych częściach miasta , na targach motoryzacyjnych, w szkołach z okazji dnia dziecka czy pokazy typu FLASH MOB np. na Dworcu Centralnym. Prowadzimy prelekcje w szkołach podstawowych i gimnazjach integrując młodzież szkolna ze środowiskiem ON, szkolimy studentów i wolontariuszy z zakresu pomocy ON.
Jesteśmy organizatorem Międzynarodowego Turnieju „MAZOVIA CUP”, który od 2011 roku cyklicznie odbywa się w podwarszawskim Legionowie na jednej z piękniejszych hal w woj. mazowieckim ARENIE LEGIONOWO i cieszy się wielkim uznaniem w kraju i zagranicą.
Mamy nadzieje, że jako profesjonalny Klub Sportowy będzie nam łatwiej starać się o środki finansowe i dotacje z Urzędu Miasta i Ministerstwa Sportu na dalszy rozwój i działalność klubową oraz, że pomoże nam to w pozyskiwaniu sponsorów, których wsparcie umożliwi prowadzenie treningów, zgrupowań, udział w rozgrywkach krajowych i zagranicznych oraz rozpromuje ten jakże widowiskowy sport ON. Obecnie liczymy 34 członków w tym 1 honorowego. Od 2012 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego i możemy otrzymywać wpłaty z tytułu 1%.
Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Założyli ją ludzie na wózkach (po urazach kręgosłupa) w celu przyspieszenia procesu rehabilitacji i uzyskania lepszej koordynacji ruchowej. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach. W chwili obecnej Klub liczy 25 zawodników, w tym 7 zawodników Reprezentacji Polski - uczestników ME’2009 i 2011 oraz MŚ’ 2010. W Polskiej Lidze Rugby wystawiamy trzy drużyny, z których pierwsza regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski.
Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.
Zapraszamy do obejrzenia całej strony gdzie można znaleźć wiele informacji o Stowarzyszeniu, Sekcji Sportowej, naszej działalności, członkach, obejrzeć galerie foto oraz teledysk zespołu.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.