• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej
    KRS 0000405015

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej powstało 18 stycznia 1996r. Od tego dnia nasza organizacja aktywnie działa na terenie Diecezji Siedleckiej - w Żelechowie, Siedlcach oraz w Rykach. Pomagamy i opiekujemy się osobami niepełnosprawnymi. Prowadzimy wypożyczalnie wózków, balkoników oraz kul. Organizujemy imprezy integracyjne oraz wyjazdy na których nasi członkowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu naszej Gminy, Powiatu a nawet województwa. Jednym z celów Stowarzyszenia było utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żelechowie. Jest to placówka pobytu dziennego dla 35 osób niepełnosprawnych z różnego typu niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi, którzy odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową, społeczną i ruchową. Dla wielu z nich jest to szansa swojego rozwoju, wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, rozwijania swoich zainteresowań i dalszej nauki.
Terapia prowadzona jest pod okiem instruktorów w siedmiu pracowniach: Pracowni Kulinarnej, Komputerowej, Umiejętności społeczno-zawodowych, Ogrodniczej, Artystycznej, Rękodzieła - Artystycznego oraz Stolarsko - Introligatorskiej. Ponadto każdy z uczestników przygotowywany jest do samodzielnego życia społecznego i zawodowego. Pod okiem fizjoterapeuty prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, która również odgrywa dużą rolę w terapii każdego z uczestników.
Każdy może do nas przyjechać… pomagać, wspierać duchowo, uczestniczyć w naszej pracy… w realizowaniu naszych celów i zamierzeń. Dla osób niepełnosprawnych „trochę” to znaczy bardzo wiele.

Pamiętajmy

“... Sprawy ludzi niepełnosprawnych po-winny być w sposób naturalny wkomponowane w kulturę i cywilizację każdego regionu, państwa i świata...”

A. Hulek

Nasza placówka to miejsce, gdzie niepełnosprawni czują się potrzebni i pełnowartościowi. Jak mówią sami: „nasze cudowne, kochane miejsce, do którego chce się przyjeżdżać”.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.