• Formularze PIT
    dla Ciebie    KRS 0000234238

Formularze PIT 2017/2018 dla Fundacja PWC

 

 

PIT PIT  PIT  PIT
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy,
z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82% podatników.

Dochody z działalności gospodarczej
dochody małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach z o.o.,
Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
 PIT  PIT

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

Zamiast ręcznie wypełniać formularz PIT, możesz go łatwo wysłać do urzędu skarbowego przy pomocy programu PITax.pl Łatwe podatki
i przekazać 1% organizacji o numerze 0000234238.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
Od początku swojej działalności w Polsce firma PricewaterhouseCooopers angażowała się w działania wspierające lokalne społeczności, różne grupy osób potrzebujących i obszary niekomercyjne a ważne dla życia społecznego. Podejmowaliśmy różne działania - niektóre z nich angażowały naszych pracowników w ich wolnym czasie, inne polegały na przekazywaniu pomocy rzeczowej lub wspieraniu finansowym z budżetu firmy. Angażowaliśmy się w przeróżne obszary - od wspierania szeroko pojętej kultury i sztuki po działania edukacyjne i charytatywne. Niektóre z inicjatyw były bardziej udane i dawały nam więcej poczucia skutecznego działania, inne nas rozczarowały. W 2005 roku postanowiliśmy przeanalizować nasze dotychczasowe działania, zrozumieć od czego zależał sukces jednych i porażka innych oraz wybrać takie, które przyniosą jak największy efekt i jak najwięcej zmienią na lepsze w naszym otoczeniu. Zapytaliśmy też naszych pracowników na czym chcą się skoncentrować, na co chcą poświęcić swój czas i energię, co powinniśmy wspierać jako firma.

Konsultacja z pracownikami przyniosła odpowiedź: chcemy jako firma działać na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Chcemy wspierać organizacje pozarządowe, które się tym zagadnieniem profesjonalnie zajmują, tak aby efekty ich działania były jak największe. Niektórzy z nas mają więcej czasu do zainwestowania, inni mniej. Niektórzy czują się komfortowo doradzając w zakresie swojej zawodowej specjalizacji, inni wolą posiedzieć przy łóżku chorego dziecka. Wielu z nas jest gotowych przekazać 1% swojego podatku na cel, w który wierzą.

Dlatego założyliśmy Fundację PwC "Podaruj siebie". Określiliśmy komu chcemy pomagać i wspólnie z beneficjentami wypracowujemy jaka pomoc jest im najbardziej potrzebna. Każdy znajdzie tu odpowiadającą mu formę zaangażowania. Ciągle wymyślamy nowe programy i sposoby pomagania. To wciąga.