• Formularze PIT
    dla Ciebie    KRS 0000303812

Formularze PIT 2017/2018 dla Fundacja "Azyl"

 

 

PIT PIT  PIT  PIT
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy,
z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82% podatników.

Dochody z działalności gospodarczej
dochody małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach z o.o.,
Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
 PIT  PIT

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

Zamiast ręcznie wypełniać formularz PIT, możesz go łatwo wysłać do urzędu skarbowego przy pomocy programu PITax.pl Łatwe podatki
i przekazać 1% organizacji o numerze 0000303812.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
Dlaczego warto przekazać 1% właśnie nam?
Ponieważ pomagamy zwierzętom od kilkunastu lat – na długo przed powstaniem fundacji. Nie utrzymujemy drogiego biura, nie kupujemy drogich samochodów. Ponad 90% otrzymanych środków przeznaczamy na bezpośrednią pomoc zwierzętom bezdomnym i tym, których właściciele znaleźli się w trudnej sytuacji. Nie wydajemy pieniędzy na drogie hoteliki dla naszych podopiecznych, ponieważ zwierzętami opiekujemy się sami, dając im nie tylko schronienie i opiekę, ale też naszą całą uwagę i miłość. Ratujemy, leczymy a później dajemy szansę na nowy dom, który wybieramy niezwykle starannie, aby raz skrzywdzone zwierzę nigdy więcej nie spotkał podobny los.
Mimo, iż jesteśmy jedną z najbiedniejszych łódzkich organizacji mamy pod opieką najwięcej zwierząt (ponad 100) i dla największej liczby zwierząt znaleźliśmy nowe domy (ponad 800).
Każdego dnia reagujemy na zgłoszenia dotyczące zwierząt w potrzebie i nigdy nie odmawiamy pomocy. Bo dla nas pomoc, to nie akcje na portalach społecznościowych i artykuły w gazetach. Dla nas pomoc zwierzętom, to nasze życie. Ratujemy nie tylko te zwierzęta, które szybko znajdą nowe domy ale i psie i kocie staruszki, o których wiemy, że zostaną u nas na zawsze. Które będziemy leczyć i ratować do końca a później pozwolimy im odejść w spokoju, w naszej obecności.
Pomagamy też tym zwierzętom, którym nie chce lub nie potrafi pomóc nikt inny: zwierzętom dzikim, które znalazły się w mieście, z którego nie potrafią się wydostać, rannym sarnom leżącym na poboczach dróg a także ptakom.
Najważniejszą jednak częścią naszej działalności jest ograniczenie ilości zwierząt bezdomnych. Sama bowiem opieka nad bezdomnymi zwierzętami a więc leczenie skutków nie zmieni sytuacji zwierząt w naszym kraju. Tylko zapobieganie przyczynom, a więc przeprowadzanie możliwie największej ilości zabiegów sterylizacji i kastracji, spowoduje ograniczenie liczby zwierząt bezdomnych, głodnych, dręczonych.
Wiele działań podejmujemy we własnym zakresie, nie angażując w to środków finansowych. Jednak na leczenie zwierząt, czy sterylizacje potrzebne są środki finansowe. Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Bez niej, mimo podejmowanych wysiłków, niewiele zdziałamy.
Nie zmarnujcie Państwo swoich pieniędzy, przekazując je tym organizacjom, których aktywność widziana jest jedynie w okresie zbierania 1%.
To ilu zwierzakom będziemy mogli pomóc zależy w głównej mierze od Państwa!
O naszą działalność możecie Państwo zapytać współpracujące z nami lecznice:
- „Sfora”, ul. Stefana 3a, Łódź
- Lecznica dr. Wardęszkiewicza, ul. Woronicz 1/3, Łódź
- „Sfora”, ul. Przybyszewskiego 12, Łódź
- Centrum Dr. Seidla, ul. Pojezierska 93 (Tesco), Łódź.

Misja:
Ograniczenie bezdomności zwierząt i przeciwdziałanie niehumanitarnemu ich traktowaniu.

Działania:
Opieka nad bezdomnymi zwierzętami, szczególnie tymi najbardziej pokrzywdzonymi: starymi, kalekimi.
Do naszej fundacji trafiło już wiele zwierząt niepełnosprawnych np. po amputacji łapy, sparaliżowanych po wypadkach. Wszystkie one mają u nas godne życie do końca swoich dni, jeśli nie uda się im znaleźć domu adopcyjnego.Są leczone, szczepione, sterylizowane. Ale też przede wszystkim kochane.
Ograniczenie bezdomności zwierząt poprzez sterylizacje.
Wszystkie zwierzęta, które trafiają do naszej fundacji są kastrowane i sterylizowane. Sterylizujemy również zwierzęta spoza fundacji. Jest to, obok opieki nad zwierzętami, nasze priorytetowe działanie, jako najważniejsza metoda zapobiegania bezdomności zwierząt.
Działanie na rzecz praw zwierząt
Prowadzimy szereg działań mających na celu obronę praw zwierząt: kontrolujemy schroniska, nielegalne targowiska, przeprowadzamy interwencje. Staramy się egzekwować obowiązek opieki nad zwierzętami bezdomnymi od władz miast i gmin. Doraźnie ratujemy również zwierzęta bezdomne lub takie, którym dzieje się krzywda.
Promocja wegetarianizmu i weganizmu.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!