• Formularze PIT
    dla Ciebie    KRS 0000323696

Formularze PIT 2017/2018 dla Fundacja Herosi

 

 

PIT PIT  PIT  PIT
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy,
z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82% podatników.

Dochody z działalności gospodarczej
dochody małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach z o.o.,
Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
 PIT  PIT

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

Zamiast ręcznie wypełniać formularz PIT, możesz go łatwo wysłać do urzędu skarbowego przy pomocy programu PITax.pl Łatwe podatki
i przekazać 1% organizacji o numerze 0000323696.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
Gdy wybieraliśmy nazwę dla Fundacji ("Herosi") chcieliśmy aby odnosiła się zarówno do dzieci, które walczą z chorobą bądź niepełnosprawnością, jak i osób które niosą im pomoc. Herosi są silni i „walczą” - trudno tu nie nawiązać do sportu.

Głównym celem Fundacji jest działanie i pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych (fizycznie i umysłowo) a także osób z obszaru patologii społecznych - zarówno dzieci jak i dorosłych.
Organizujemy przedstawienia, koncerty z udziałem osób niepełnosprawnych, odwiedzamy szpitale, placówki zdrowia, domy dziecka, środowiskowe domy opieki społecznej, stosując bajkoterapię, terapię śmiechem, warsztaty teatralne, przedstawienia, a także zajęcia sportowe i rehabilitację.

W naszą działalność angażują się znani sportowcy, m.in. siatkarki i siatkarze, a także kadra piłkarzy ręcznych z Bogdanem Wentą na czele. Ponadto w kilku wspólnych akcjach do działalności w naszej Fundacji przystąpili również inni sportowcy, m.in. Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg (najlepszy debel tenisowy), lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Monika Pyrek, szpadziści: Adam Wiercioch oraz Danuta Dmowska.

Od początku istnienia Fundacji przyjęliśmy sobie za cel wyposażenia w sprzęt medyczny dziecięcych oddziałów onkologicznych - zaczęliśmy od Instytutu Matki i Dziecka - stąd prowadzimy liczne aukcje.

Realizujemy życzenia dzieci z chorobą nowotworową, organizujemy wizyty sportowców na oddziale oraz spotkania z chorymi dziećmi. Organizujemy również profesjonalne sesje zdjęciowe dla pacjentów oddziałów onkologicznych, które pokazują ich piękno na pierwszym planie, a nie chorobę!

Wystawiamy przedstawienia, warsztaty teatralne i koncerty z udziałem osób niepełnosprawnych. Od 2008 roku działa Grupa Teatralna TON prowadzona przez znanego z programu Mam Talent - Piotra Borutę (wiceprezesa Fundacji Herosi). W jej skład wchodzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, udzielające się także w ramach terapii zajęciowej w innych ośrodkach.

Wszystkie osoby zrzeszone w Fundacji Herosi nie pobierają żadnych korzyści majątkowych ani rzeczowych z tytułu działalności dla niej. Jesteśmy grupą ludzi, którym prawdziwą przyjemność i satysfakcję sprawia pomaganie, a nagrodą jest uśmiech chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!