• Formularze PIT
    dla Ciebie    KRS 0000405015

Formularze PIT 2017/2018 dla Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej

 

 

PIT PIT  PIT  PIT
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy,
z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82% podatników.

Dochody z działalności gospodarczej
dochody małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach z o.o.,
Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
 PIT  PIT

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

Zamiast ręcznie wypełniać formularz PIT, możesz go łatwo wysłać do urzędu skarbowego przy pomocy programu PITax.pl Łatwe podatki
i przekazać 1% organizacji o numerze 0000405015.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej powstało 18 stycznia 1996r. Od tego dnia nasza organizacja aktywnie działa na terenie Diecezji Siedleckiej - w Żelechowie, Siedlcach oraz w Rykach. Pomagamy i opiekujemy się osobami niepełnosprawnymi. Prowadzimy wypożyczalnie wózków, balkoników oraz kul. Organizujemy imprezy integracyjne oraz wyjazdy na których nasi członkowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu naszej Gminy, Powiatu a nawet województwa. Jednym z celów Stowarzyszenia było utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żelechowie. Jest to placówka pobytu dziennego dla 35 osób niepełnosprawnych z różnego typu niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi, którzy odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową, społeczną i ruchową. Dla wielu z nich jest to szansa swojego rozwoju, wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, nawiązania przyjaźni, rozwijania swoich zainteresowań i dalszej nauki.
Terapia prowadzona jest pod okiem instruktorów w siedmiu pracowniach: Pracowni Kulinarnej, Komputerowej, Umiejętności społeczno-zawodowych, Ogrodniczej, Artystycznej, Rękodzieła - Artystycznego oraz Stolarsko - Introligatorskiej. Ponadto każdy z uczestników przygotowywany jest do samodzielnego życia społecznego i zawodowego. Pod okiem fizjoterapeuty prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, która również odgrywa dużą rolę w terapii każdego z uczestników.
Każdy może do nas przyjechać… pomagać, wspierać duchowo, uczestniczyć w naszej pracy… w realizowaniu naszych celów i zamierzeń. Dla osób niepełnosprawnych „trochę” to znaczy bardzo wiele.

Pamiętajmy

“... Sprawy ludzi niepełnosprawnych po-winny być w sposób naturalny wkomponowane w kulturę i cywilizację każdego regionu, państwa i świata...”

A. Hulek

Nasza placówka to miejsce, gdzie niepełnosprawni czują się potrzebni i pełnowartościowi. Jak mówią sami: „nasze cudowne, kochane miejsce, do którego chce się przyjeżdżać”.

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!