Jesteś tutaj: Strona główna O firmie Dla prasy Automat wypełni PIT za podatnika

Automat wypełni PIT za podatnika

W tym roku podatnicy odetchną z ulgą. Wystarczy udzielić odpowiedzi na kilka prostych pytań, a roczne rozliczenie podatków zostanie wypełnione automatycznie i doręczone do urzędu skarbowego. Koniec nerwowego stania w kolejkach w urzedzie skarbowym. Koniec korzystania z drogich usług księgowych. Działa już portal pitax.pl, który zmieni oblicze podatków w Polsce.

Do niedawna Polacy stali przed trudnym i niewygodnym wyborem. Musieli samodzielnie zmierzyć się z zawiłościami polskiego prawa podatkowego albo płacili za pomoc księgowych. Niezależnie od wyboru Kowalski czy Nowak musieli tracić czas i nerwy w urzędzie skarbowym, gdzie składali swoje zeznania podatkowe. Sytuacja poprawiła się nieznacznie w ostatnich latach, kiedy Ministerstwo Finansów dopuściło możliwość elektronicznego składania zeznań podatkowych w systemie e-deklaracje. Wizyta w urzędzie przestała być koniecznością, ale pozostał główny problem – jak prawidłowo i najkorzystniej dla siebie wypełnić PIT? Pojawiły się programy do rozliczeń podatków, ale ich budowa wciąż wymagała od Polaków znajomości przepisów prawa podatkowego. Jak się okazało, rozliczenie PIT przez Internet nie było tak proste, jak się tego spodziewaliśmy.

Ten rok jest początkiem dużych zmian, zmian na lepsze. Nowy portal podatnika pitax.pl udowadnia, że zawiłe zagadnienia podatkowe można zmienić w przyjazne i zrozumiałe dla podatnika pytania, takie jak „Czy masz dzieci?”, „Czy prowadzisz swój biznes?”, „Czy jesteś żonaty?” itp. Na podstawie odpowiedzi automat sam wypełnia PIT i równocześnie uwzględnia wszelkie ulgi podatkowe. Gdy wszystko jest gotowe, podatnik akceptuje rozliczenia, a PIT zaraz potem zostanie automatycznie do urzędu skarbowego. Użytkownik otrzyma też Urzędowe Poświadczenie Odbioru PIT, które jest równoznaczne z pieczęcią skarbową na wydrukowanym zeznaniu.

Wszystko to dzieje się błyskawicznie na przejrzystych i łatwych do zrozumienia stronach portalu. Czas niezbędny do wypełneinia prostego formularza PIT, od założenia konta na portalu do wysłania PIT do urzędu skarbowego, to blisko 4 minuty. Twórcy PITax.pl tak przedstawiają swoją wizję: „Chcemy, żeby każdy Polak mógł zawsze rozliczyć się za darmo i żeby zapłacił jak najmniej fiskusowi. Skoro rząd nie obniża podatków, dajemy Polakom narzędzia, dzięki którym ich podatek będzie możliwie najniższy”.

Wydaje się, że pojawienie się na rynku portalu podatnika pitax.pl zmieni sposób, w jaki podchodzimy do podatków. Dbałość o kieszeń podatnika, prostota działania, a wszystko odbywa się niemal automatycznie - to na pewno mocne strony portalu. I zauważają je podatnicy, bo portal szybko zyskuje nowych użytkowników i bardzo pochlebne opinie.

press@pitax.pl

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00