Ośrodek Migranta Fu Shenfu

Ośrodek Migranta Fu Shenfu
 • Pomóżmy migrantom. Każdy z nas jest człowiekiem w drodze

  Pomagamy migrantom odnaleźć się w trudnej rzeczywistości nowego kraju. Przyjmujemy i udzielamy pomocy każdemu, kto do nas przychodzi, bez względu na narodowość, język i religię.

  Jak wykorzystamy 1%

  Dzięki pomocy darczyńców prowadzimy darmowe lekcje języka polskiego i angielskiego dla migrantów, nieodpłatnie pomagamy w procedurach administracyjnych związanych z legalizacją pobytu.

  • Obszar działalności:Działalność charytatywna
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000318329
  • Adres:04-118 Warszawa, ul. Ostrobramska 98
  • WWW:migrant.pl
  • E-mail:centrum@migrant.pl
  • Telefon:781 904 555
 • Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu została założona w 2008 roku przez Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) w związku ze zwiększającą się liczbą migrantów i uchodźców w Polsce oraz związanymi z tym nowymi wyzwaniami. Patronem Ośrodka obrano św. Józefa Freinademetz, pierwszego misjonarza werbistę w Chinach. Chińczycy nazywali go: „Fu Shenfu – dobry ojciec”. Od początku w działalność Ośrodka zaangażowane były również siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi oraz Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.
  W naszej Fundacji staramy się przyjąć i udzielić pomocy każdemu, kto do nas przychodzi, bez względu na narodowość, język, religię. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie udzielić bezpośredniej pomocy, staramy się wskazać odpowiednie instytucje czy organizacje pozarządowe i umożliwić kontakt z nimi. Do Ośrodka Migranta zgłaszają się osoby wielu narodowości, największą grupę stanowią Wietnamczycy i Ukraińcy, ale przychodzą do nas również osoby z innych krajów azjatyckich i europejskich, a także z Afryki i Ameryki Południowej.
  W zakres działalności naszej Fundacji wchodzą:
  1. Prowadzenie bezpłatnych lekcji języka polskiego i angielskiego dla migrantów. Lekcje prowadzimy na terenie Warszawy, a także w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej, gdzie mieszka wiele cudzoziemców. Umożliwiamy migrantom naukę naszego języka, co bardzo pomaga w integracji w społeczeństwie. Lekcje udzielane są przede wszystkim przez wolontariuszy i prowadzone są w niewielkich grupach sprzyjających nauce i wzajemnemu poznawaniu się.
  2. Udzielanie informacji w zakresie legalizacji pobytu obcokrajowców w Polsce. Pomoc w procedurach administracyjnych związanych z legalizacją pobytu i wymianą dokumentów.
  3. Regularna opieka i pomoc duszpasterska Wietnamczykom i migrantom hiszpańskojęzycznym. W naszej Fundacji pracują dwaj kapłani i siostra zakonna posługujący się językiem wietnamskim, co pozwala służyć Wietnamczykom w ich ojczystym języku. W ramach pomocy duszpasterskiej prowadzone są katechezy dla dzieci i dorosłych, katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów, odwiedziny chorych w szpitalach, posługa sakramentalna, zwłaszcza sakramentu pokuty i Eucharystii.
  4. Pomoc w zakresie tłumaczenia na język polski i z języka polskiego, głównie z języka wietnamskiego. Dla osób nie znających języka polskiego jest to bardzo ważna pomoc pozwalająca porozumieć się w szpitalach, urzędach…
  5. Nasza Fundacja ma charakter świetlicowy. Do naszego Ośrodka może przyjść każdy aby wypić darmową herbatę lub kawę oraz porozmawiać o swoich radościach i problemach.
  6. W ramach realizacji zadań statutowych podejmujemy także wysiłki integracyjne. Zapraszamy obcokrajowców na spotkania integracyjne, do wspólnego świętowania. Poznajemy nawzajem swoje zwyczaje narodowe.
  7. Organizujemy obchody Światowego dnia Migranta, Dnia Modlitwy za Kościół w Wietnamie.
  8. Prowadzimy działalność publicystyczną mającą na celu tworzenie dobrego wizerunku migrantów w naszym kraju – artykuły w prasie katolickiej i Internecie w tematyce migrantów i uchodźców.
  9. Udostępniamy kawiarenkę internetową. Można także przyjść z własnym komputerem i korzystać z połączenia internetowego.
  10. Współpracujemy z innymi organizacjami działającymi na rzecz uchodźców i migrantów w Polsce. Wspieramy prace Stowarzyszenia Sinicum.
  Działalność Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu oparta jest głównie na wolontariuszach. Cała działalność statutowa Fundacji od samego początku prowadzona jest w oparciu o pełną sprawozdawczość księgową.


Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Ośrodek Migranta Fu Shenfu

Razem pomóżmy migrantom. Każdy z nas jest człowiekiem w drodze…