Jesteś tutaj: Strona główna Pomoc Dokumentacja Konto Podatnika

Wejście do systemu - logowanie

Ten ekran służy do utworzenia konta - dla osób rozliczających się z pitaxem po raz pierwszy lub do zalogowania się - dla osób powracających. Aby utworzyć konto należy kliknąć w kafelek "Utwórz konto", a następnie dwa razy podać swój e-mail oraz dwukrotnie powtórzyć wymyślone przez siebie hasło. Na końcu należy zaznaczyć opcję, że zapoznaliśmy się z regulaminem PITaxa, który jest podlinkowany.

Aby się zalogować, wystarczy kilknąć w opcję "Zaloguj się", a następnie podać e-mail, z którego korzystamy w pitaxie oraz hasło. Jeśli zapomnieliśmy hasła, wystarczy kliknąć w opcję "Nie mogę się zalogować" u dołu ekranu".


Skąd wziąć hasło do systemu PITax.pl?

Jeśli po podaniu swojego adresu e-mail zostałeś przekierowany na ekran logowania, oznacza to, że wcześniej - w tym roku lub w poprzednich latach - założyłes już konto w PITax.pl używając tego adresu e-mail.

Jeśli nie pamiętasz hasła, które sam wybrałeś, lub które zostało do Ciebie wysłane e-mailem podczas założenia konta - możesz w każdej chwili nadać nowe hasło zabezpieczające dostęp do konta.

Zapomniałem adres e-mail

Jeśli zapomniałeś adres e-mail, który wykorzystałeś przy zakładaniu konta w PITax.pl - sprawdź historię korespondencji na swoich skrzynkach e-mail. PITax.pl podczas rejestracji w systemie wysyła e-malie potwierdzające założenie konta.

Jeśli usunąłeś historię korespondencji z PITax.pl - możesz spróbować opcji odzyskiwania hasła - wybierając przycisk "Nie mogę się zalogować". W takim przypadku możesz spróbować odzyskać hasło na każdy z e-maili, które podejżeważ, że mogły zostać wykorzystane do utworzenia konta w PITax.pl. System jednak nie podpowie Ci, czy dany e-mail był użyty do rejestracji w systemie - jeśli otrzymasz e-mail służący do zmiany hasła - oznacza to, że znalazłeś właściwe konto.

Zapomniałem hasła

Jeśli zapomniałeś hasła - możesz nadać nowe hasło korzystając z opcji "Nie mogę się zalogować" - dostępnej pod przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu.

Podążaj za wskazówkami systemu. Aby nadać nowe hasło musisz mieć możliwość odbioru poczty e-mail pod adresem, który wykorzystujesz do zalogowania się w PITax.pl

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00