Jesteś tutaj: Strona główna Pomoc Dokumentacja PIT-28

Ulga internetowa

Ten ekran służy do wpisania szczegółowych danych dotyczących odliczenia na internet. Wpisujemy tu kwoty poniesione na internet w ujęciu miesięcznym lub rocznym.

Czy mogę odliczyć ulgę na internet w telefonie albo w kafejce?

Tak, ulgę internetową można odliczyć niezależnie od miejsca lub sposobu dostępu do internetu - jeśli posiadamy dokumenty zawierające nasze dane, dane sprzedającego, kwotę i rodzaj usługi to nic nie stoi na przeszkodzie aby odliczyć ulgę internetową.

Czy przysługuje mi ulga na internet, gdy zakupiłam ją w pakiecie z innymi usługami?

Tak - ale z dokumentu/rachunku musi być wyszczególniona cena za korzystanie z internetu. Ulga internetowa nie przysługuje na wydatki na modernizację, instalację, naprawę, obsługę techniczną sieci internetowej.

Ile wynosi ulga na internet?

Możemy odliczyć wydatki faktycznie poniesione, jednak nie więcej niż 760 zł.

Kiedy mogę odliczyć ulgę na internet?

Ulgę na internet mogą odliczyć osoby, które odliczają ją po raz pierwszy lub po raz pierwszy odliczały ją w zeszłym roku. Ulga przysługuje tylko w dwóch następujących po sobie kolejno latach.

Aby odliczyć ulgę na internet powinniśmy faktycznie opłacać rachunki za internet - w dowodach wpłaty powinno być wskazane, że to my opłacailiśmy rachunki. Dane tej samej osoby powinny być zawarte na rachunkach za internet.

Rozliczając się wspólnie już nie mam prawa do ulgi na internet. Czy ulgę może rozliczyć małżonek?

Jeśli rozliczając się wspólnie jeden z małżonków już nie ma prawa do ulgi na internet, to ulgę tę może rozliczyć małżonek, gdy jej jeszcze nie rozliczał lub po raz pierwszy rozliczał rok temu - jeśli rachunki są wystawione na jego nazwisko.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00