Jesteś tutaj: Strona główna Pomoc Dokumentacja PIT-37

PIT dla osoby trzeciej

Ten ekran to wybór osoby, dla której chcemy rozliczyć PIT. Aby rozliczyć PIT dla danej osoby - jeśli jeszcze nie uzupełniliśmy jej danych, należy wybrać przycisk "Nowy podatnik". Dane określonej osoby powinniśmy wpisać w którąś z niebieskich zakładek.

Jak wrócić do rozliczenia samego siebie

Proszę wybrać biały przycisk "Rozliczenie własne" znajdujący się z prawej, dolnej strony ekranu. A następnie wybrać odpowiednią opcję:

  • "Tylko dla siebie" - jeśli chcemy się rozliczyć indywidualnie;
  • "Dla siebie i dla współmałżonka" - jeśli chcemy rozliczyć się ze współmałżonkiem wspólnie, na jednym zeznaniu;
  • "Samotnie wychowuję dzieci" - jeśli chcemy rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dzieci.

Opcję "Dla znajomych i dla klientów" możemy wybrać, gdy chcemy na naszym koncie rozliczyć inne osoby, np. brata, siostrę, kuzyna, sąsiadów, czy naszych klientów. Opcję te możemy również wybrać, gdy chcemy rozliczyć małżonka, który rozlicza się indywidualnie.

Nie widzę opcji rozliczenia współmałżonka wspólnie ze mną

Jeżeli chcielibyśmy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem na jednym zeznaniu (co jest korzystniejsze niż rozliczenie indywidualne) proszę kliknąć w biały przycisk "Rozliczenie własne" znajdujący się z prawej, dolnej strony ekranu. A następnie, na ekranie "Dla kogo chciałbyś rozliczyć PIT-y" proszę wybrać opcję "Dla siebie i współmałżonka".

Nie widzę żadnej kategorii ani osoby na liście

Proszę wybrać pomarańczowy przycisk "Nowy podatnik".
Następnie, na ekranie Podatnicy, proszę pouzupełniać odpowiednie dane (klikając w żądaną opcję "rodzina, współmałżonek, dzieci, znajomi lub kategoria). Nie zapomnijmy tych danych zapisać klikając w pomarańczowy przycisk "Zapisz" na dole ekranu.
Gdy już uzupełnimy dane osób, które chcemy rozliczyć, można wrócić do wypełniania PIT klikając w niebieski przycisk w lewym dolnym rogu "Wróć do zenania".
Teraz powinien pojawić się ekran, na którym już w odpowiednich polach możemy wybrać stworzoną przez nas kategorię oraz dopasować odpowiednie osoby.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - nd: 9:00 - 20:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00