Fundacja im. Dra Jerzego Masiora

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora
 • Wspieraj sądeckie talenty.

  Wspomagmy materialnie i wspieramy talenty artystyczne przez organizacje Koncertów w Wirydarzu z cyklu Sądeckie Talenty”, wręczamy corocznie nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne.

  Jak wykorzystamy 1%

  Dodatkowe środki z 1% wykorzystamy na wsparcie materialne młodych artystów z niezamożnych środowisk oraz organizacje koncertów promujących talenty artystyczne.

  • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
  • Obszar działania:województwo małopolskie
  • KRS:0000211174
  • Konto:81 1020 3453 0000 8502 0049 7164
  • Adres:ul. Tarnowska 25, 33-300 Nowy Sącz
  • WWW:fundacjajm.pl
  • E-mail:kaczmarczykj@xl.wp.pl
  • Telefon:605 107 533
 • Małopolska obfituje w talenty artystyczne, które nie są należycie wyróżnianie i nagradzane. Na skutek tego zanika u nich motywacja do dalszego rozwoju i doskonalenia talentu. Analiza losów szczególnie uzdolnionych artystycznie osób pokazuje, iż często talenty „nieoszlifowane” i niewypromowane marnują się lub znikają, nie dając społeczności wrażeń artystycznych i nie okazując swojego nieprzeciętnego talentu, a więc tego, czym najbardziej obdarzyła ich natura. Chcąc ograniczyć te niekorzystne zjawiska Fundacja wspiera, wyróżnia i promuje uczniów szczególnie uzdolnionych w celu motywowania ich do dalszego rozwoju. Liczna grupa uzdolnionej artystycznie młodzieży prezentuje już wysoki poziom artystyczny potwierdzany sukcesami w regionalnych, a niekiedy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Nie mają oni niestety zbyt wielu możliwości, by swój talent przedstawić mieszkańcom rodzinnych miast, miasteczek i wiosek. Fundacja otrzymuje wiele zgłoszeń od nauczycieli, instruktorów, dyrektorów placówek, a także od rodziców oraz od samych artystów o potrzebie pilnego wspierania i promowania utalentowanej artystycznie młodzieży, aby jej talent nie został zmarnowany.
  Koncerty w Wirydarzu (jak również Koncerty Galowe połączone z wręczeniem corocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia artystyczne) stają się taką przestrzenią, w której zarówno młodzi artyści mają możliwość, w bardzo interesującej formie scenicznej) prezentacji swoich umiejętności, jak również publiczność ma okazję poznać sylwetki początkujących, obiecujących instrumentalistów, solistów, plastyków, recytatorów, tancerzy itp. Dla młodych artystów każdy kontakt z publicznością jest niezwykle cennym doświadczeniem, pozwalającym konfrontować swoje umiejętności z żywym odbiorcą, doskonalić praktyczne aspekty prezentacji scenicznych i uzyskać dodatkową motywację do rozwijania talentu poprzez wsparcie w postaci nagród.


Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora

Wspieraj talenty artystyczne