Domowe Hospicjum Królowej Apostołów

Domowe Hospicjum Królowej Apostołów
 • Miłość, ciepło, zrozumienie...

  Hospicjum niesie pełną opiekę medyczną, pielęgnacyjną, socjalną i duchową chorym nowotworowo, którzy zdecydowali się spędzić ten trudny czas nieuleczalnej choroby w domu.

  Jak wykorzystamy 1%

  Środki pozyskane z 1% podatku dochodowego zostaną przeznaczone na zabezpieczenie działań medycznych i wspomagających u chorych objętych opieką.

  • Obszar działalności:Zdrowie
  • Obszar działania:województwo małopolskie
  • KRS:0000283040
  • Wizytówka:www.pitax.pl/domowe_hospicjum_apostolow
  • Konto:14 194 0 10 76 3 035 3080 000 0 00 00
  • Adres:ul. Witosa 23 lok. 5, 30-612 Kraków
  • WWW:hospicjum.info.pl
  • E-mail:kontakt@hospicjum.info.pl
  • Telefon:12 654-32-42
 • Nasze hospicjum powstało w październiku 2006 roku. Od listopada 2009 r. jako NZOZ niesiemy pełną medyczną opiekę i tak jak w latach poprzednich opiekę pielęgnacyjną, socjalną i duchową. To zwłaszcza pomoc chorym nowotworowo, którzy zdecydowali się spędzić ten trudny czas nieuleczalnej choroby w swoim domu. Jako jedno z niewielu hospicjów w Polsce nie posiadamy kontraktu z NFZ, prowadząc w pełni funkcjonujące domowe hospicjum, zapewniające chorym możliwie najlepszą opiekę medyczną!  

  Do zespołu naszego hospicjum należą lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz psycholodzy specjalizujący się w opiece paliatywno-hospicyjnej i onkologicznej.  Naszym chorym  zapewniamy także bezpłatny dostęp do badań analitycznych oraz konsultacji specjalistycznych (również poprzez zakup usług) oraz do wypożyczalni sprzętu (łóżka sterowane elektrycznie, wózki inwalidzkie, chodziki, itp.).

  Swoją pomoc kierujemy również do osób przewlekle chorych i starszych, zwłaszcza w zakresie wolontariatu oraz pomocy socjalnej. Dziś jest to ogromna potrzeba, bowiem samotność staje się podstawowym problemem ludzi starszych i długo chorujących.

  Posiadamy 30-osobowy zespół wolontariuszy, którzy podejmują się zarówno posługi pielęgnacyjnej jak i towarzyszenia oraz pomocy w domu chorego. Zespół ten regularnie co miesiąc spotyka się, by dzielić się nie tylko doświadczeniem ale też i radością z posługi. Wolontariusze biorą również udział we wszelkich akcjach na rzecz hospicjum. Co roku organizujemy także integracyjne spotkanie opłatkowe dla chorych, którzy są w stanie przybyć, ich rodzin, wolontariuszy i zespołu medycznego. Przygotowujemy paczki i upominki z okazji świąt (Wielkanoc, Boże Narodzenie) oraz Dnia Chorego.

  Kluczowym celem prowadzonej przez nasze hospicjum opieki jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin. Misją prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie Domowego Hospicjum jest, by chory zaznał jak najmniej bólu i upokorzenia, a doznał jak najwięcej miłości, ciepła i zrozumienia. Wciąż tego doświadczamy, że tam gdzie jest miłość, nie ma cierpienia, a jeśli nawet jest to samo staje się przedmiotem miłości!

  Aby podołać tym wszystkim potrzebom organizujemy kwesty, promujemy 1%, pozyskujemy indywidualnych darczyńców. Do współpracy zachęcamy inne organizacje, szkoły, uczelnie i firmy. Systematycznie co miesiąc w lokalnej prasie publikujemy informacje o działalności naszego hospicjum (artykuły i inne informacje, np. roczne sprawozdania) - działania te dają obraz przejrzystości naszej organizacji. 

  W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Koło Technik Trochę Zapomnianych, kilka razy w roku organizujemy akcje na rzecz chorych - naszych podopiecznych. Wielkanocna akcja odbywa się pod nazwą „Kurka dla hospicjum”, akcja Bożonarodzeniowa to „Gwiazdka dla hospicjum”. To z wielkim rozmachem przygotowywane ręcznie (szydełkowe lub z papieru) gwiazdki, a podczas okresu Wielkanocnego szyte są wesołe kurki. W ciągu roku rozdajemy również podczas kwest hospicyjnych piękne filcowe tulipanki - również szyte ręcznie. 

  Te wszystkie poruszenia serca sprawiają, że wciąż rozlewa się dobro i miłość! Daje to radość tym, do których ta pomoc trafia, ale też nam - prowadzącym hospicjum - bo coraz częściej doświadczamy włączania się innych w to, co staramy się robić dla chorych. Krąg ludzi dobrej woli, dołączających do nas wciąż się poszerza, a to daje nadzieję na bezpieczne trwanie i spokojniejsze działanie.

  POMAGAMY Z PASJĄ I Z SERCEM! 


Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Domowe Hospicjum Królowej Apostołów

Jak najmniej bólu i upokorzenia, a jak najwięcej miłości, ciepła i zrozumienia.

Sfinansowano z 1% podatku.