• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000048783

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Do Stowarzyszenia należy 17 gmin na terenie których znajdują się zamki gotyckie. Jest to 10 gmin z województwa pomorskiego (Bytów, Człuchów, Malbork, Gniew, Sztum, Kwidzyn, Prabuty, Dzierzgoń, Skarszewy, Lębork); 1 gmina z województwa kujawsko -pomorskiego (Nowe); 6 gmin z województwa warmińsko -mazurskiego (Ostróda, Nidzica, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Ryn). Cel powołania Stowarzyszenia wynikał z przekonania gmin, że promocja pojedynczego zamku nie odniesie takiej skuteczności, jak promocja wielu obiektów w ramach jednej wspólnej trasy - Szlaku Zamków Gotyckich.

Działania organizacji kierowane są do turystów polskich oraz zagranicznych zainteresowanych poznaniem oferty turystycznej zamków dawnego państwa krzyżackiego. Działania kierowane są także do mieszkańców (przede wszystkim najmłodszych) obszaru Szlaku Zamków Gotyckich celem przybliżenia historii ich miejsca zamieszkania. Od 2004 roku Stowarzyszenie prowadzi także stałą współpracę z partnerami z Obwodu Kaliningradzkiego, celem rewitalizacji oraz promocji zamków znajdujących się na terenie obecnego Obwodu Kaliningradzkiego. Działania te były przedmiotem wspólnych projektów współfinansowanych ze środków PHARE 2003, INTERREG IIIA/TACIS, Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W latach 2012 - 2014 Stowarzyszenie będzie realizować wspólnie z partnerem rosyjskim projekt p.t. "Podniesienie atrakcyjności północno - wschodniej Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego poprzez rozwój i promocję wspólnych tras turystycznych" z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja 2007 - 2013.

Prowadzone działania:
1. wydawnictwa promocyjno-informacyjne o zamkach w wersji polskiej i obcej, przeznaczone na polskie i zagraniczne targi turystyczne oraz do punktów IT na terenie Polski i Obwodu Kaliningradzkiego
2. oznakowanie gmin należących do Stowarzyszenia tablicami informacyjnymi - Szlak Zamków Gotyckich oraz znakami drogowymi E-22a - Zamki gotyckie - szlak turystyczny (podobne tablice i znaki będą ustawione w 2013 r. w Obwodzie Kaliningradzkim na terenie miejscowości gdzie obecne są ruiny zamków krzyżackich)
3. organizacja konkursu wiedzy o zamkach gotyckich dla uczniów - mieszkańców gmin członkowskich Stowarzyszenia
4. organizacja konkursu wiedzy o Zakonie Krzyżackim (z partnerstwem Muzeum zamkowego w Malborku) dla uczniów - mieszkańców gmin członkowskich Stowarzyszenia
5. udział w polskich i zagranicznych targach turystycznych
6. budowa całorocznych produktów turystycznych bazujących na potencjale kulturowym i turystycznym Szlaku Zamków Gotyckich, odpowiednio przygotowanych do sprzedaży z partnerstwem przedsiębiorców, lokalnych organizacji turystycznych, muzeów.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000048783

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika