1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Poradnia Uzależnień RETURN
KRS 0000063112

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

"ZAWSZE MASZ SZANSĘ"

Oferujemy pomoc terapeutyczną.Prowadzimy szeroko zakrojone działania z zakresu redukcji szkód uzależnień. Pracujemy też z osobami z najtrudniej dostępnych społeczności.

Jak wykorzystamy 1%

Środki uzyskane ze zbiórki 1% wykorzystamy na poszerzenie oferty skierowanej do młodych ludzi oraz zakup materiałów profilaktycznych, które pomogą w edukacji młodych.

Więcej o nas

Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoprofilaktyczne RETURN powstało w 1999 roku. Powołaliśmy je  by móc wcielać w życie nasze pomysły, przekonania i filozofię dotyczące pracy z osobami uzależnionymi. Filozofia ta określana jako Harm Reduction jest kierunkiem w terapii uzależnień, który traktuje uzależnionego jako podmiot terapii, jako partnera, który sam określa swoje cele i dążenia.

Skoncentrowaliśmy się na pracy z osobami uzależnionymi , które swoje życie związały z wrocławskim dworcem kolejowym. Początkowo we współpracy z Fundacją Na Rzecz Dzieci Uzależnionych, a następnie samodzielnie prowadziliśmy na terenie Dworca Głównego PKP Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, żyjących z wirusem HIV oraz prostytuujących się.

Stale wzrastająca liczba odbiorców spowodowała, że w 2007roku przenieśliśmy się ze swoimi działaniami w miejsce mniej eksponowane, ale umożliwiające anonimowy, bezpieczny kontakt z klientami. W bezpośrednim sąsiedztwie dworca uruchomiliśmy działającą do dziś placówkę, którą jest Poradnia Uzależnień Centrum Redukcji Szkód RETURN. Miejsce to pozwala w pełni prowadzić dotychczasowe działania z zakresu redukcji szkód oraz podejmować nowe – kierowane do środowisk wykluczonych społecznie zwiększając tym samym szanse na trzeźwe życie i powrót dopełnienia pozytywnych ról społecznych przez wszystkich objętych naszą opieką.

PROWADZIMY:

A.    PORADNIA UZALEŻNIEŃ
(czynna od poniedziałku do piątku,  od 12.00 do 18.00, grupy prowadzone są od godziny 18-tej) 

Nasze działania skierowane są do osób mających problem z uzależnieniem oraz ich bliskich.

W ramach poradni prowadzimy:

1. Terapię indywidualną uzależnień 
2. Terapię grupową:
a) Grupa  terapeutyczna pogłębiona dla osób uzależnionych
b) Grupa zapobiegania nawrotom dla osób uzależnionych od narkotyków
c) Grupa edukacyjna podstawowa  dla  osób uzależnionych od alkoholu
d) Grupa edukacyjno-motywująca dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych 
e) Grupa wsparcia dla partnerów osób uzależnionych od narkotyków 
f) Grupa wsparcia dla rodzin osób uzależnionych
g) Grupa wsparcia dla osób bez cech uzależnienia ( szkodliwe używanie narkotyków)  
3. Konsultacje i diagnozę dotyczącą uzależnienia od narkotyków, alkoholu i uzależnień behawioralnych( uzależnienie od hazardu, Internetu, gier komputerowych itp.) 
4.Terapię par/małżeńską 
5.Terapię dla osób mających problem z używaniem konopi – Program  Terapeutyczny Candis 
6. Porady pedagogiczne
7. Porady psychologiczne
8. Porady prawne 

B. CENTRUM REDUKCJI SZKÓD

Punkt drop – in, nazywany zarówno przez nas – pracowników jak i klientów „świetlicą”, to miejsce dziennego pobytu dla osób, które używają narkotyków w sposób problemowy lub są od nich uzależnione.

Pracujemy w duchu „harm reduction” czyli redukcji szkód, co oznacza działania mające na  celu redukcję niepomyślnych zdrowotnych, psychologicznych, socjalnych i ekonomicznych konsekwencji dla osób używających narkotyków, wynikających z przyjmowania przez nie substancji psychoaktywnych. W tym celu stworzyliśmy Centrum Redukcji Szkód, w którym świetlica jest jedną z części składowych całego Centrum.

Do podstawowych założeń należy możliwość korzystania z usług Centrum przez osoby będące „pod wpływem”, co sprawia, że docieramy ze swoją ofertą również do tej części osób używających/uzależnionych, dla których abstynencja nie jest w tym momencie celem realnym.

W świetlicy klienci mają możliwość odpocząć, skorzystać z komputera i internetu, obejrzeć telewizję, napić się kawy, herbaty czy wody. Mogą również przygotować, podgrzać i zjeść w komfortowych warunkach posiłek. Poza tym działa tu biblioteczka z której można wypożyczyć ciekawą książkę, mamy także sporo gier, z których nasi klienci mogą skorzystać na miejscu.

W naszej ofercie jest też możliwość skorzystania z kąpieli, w wyposażonej w środki czystości i ręczniki łazience. 
Drop – in to miejsce, w którym my, pracownicy, jesteśmy też po to, żeby rozmawiać z naszymi klientami. Służymy informacją i pomocą w załatwianiu wielu różnych spraw i problemów, motywując do zmiany stylu życia czy poprawy jego jakości. Wspieramy i doceniamy potencjał klienta do zmiany. Edukujemy w zakresie bezpieczniejszych iniekcji i ograniczania ryzyka związanego z używaniem narkotyków.

Dysponujemy aktualną listą miejsc, w których można uzyskać pomoc socjalną, rzeczową czy w leczeniu uzależnień. Do dyspozycji klientów jest też telefon, z którego mogą korzystać w celu załatwiania miejsca w ośrodku, szpitalu, kiedy szukają mieszkania lub pracy.

Poza tym mamy dyżury prawnika, który służy poradą prawną, wystarczy zgłosić potrzebę dyżurującemu pracownikowi.  Każdy z klientów ma możliwość umówić się na spotkanie z terapeutą czy skorzystać z porady socjalnej.

Na miejscu mamy też punkt wymiany igieł i strzykawek, z którego mogą skorzystać zarówno klienci drop – inu, jak i wszystkie inne potrzebujące osoby. Działanie to jest jednym z podstawowych z zakresu redukcji szkód i ma na celu zapobieganie zakażeniom przenoszonym przez krew. Zachęcamy też do używania prezerwatyw i rozdajemy je wszystkim chętnym klientom. Opatrujemy też drobne rany, zmieniamy i rozdajemy opatrunki. Dysponujemy pokojem medycznym.

Prowadzimy też działania streetworkerskie, co oznacza, że pracujemy w środowisku przebywania osób uzależnionych. Jesteśmy obecni na ulicach Wrocławia, w podwórkach i bramach, prowadzimy wymianę igieł i strzykawek, rozdawnictwo prezerwatyw i środków opatrunkowych. Dzięki stałej obecności udaje się nam nawiązywać relację z klientami i wspierać ich oraz motywować do dokonywania zmian w życiu i zadbaniu o siebie w różnych aspektach.


 • Obszar działalności:Zdrowie
 • Obszar działania:województwo dolnośląskie
 • KRS:0000063112
 • Konto:85 124 0 40 12 1 111 0010 205 2 06 77
 • Adres:ul. Kościuszki 67, Wrocław 50-008
 • WWW:return-wroclaw.pl
 • E-mail:return-return@wp.pl
 • Telefon:71 311 2406Formularze PIT 2019/2020 dla
Poradnia Uzależnień RETURN

KRS 0000063112

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Poradnia Uzależnień RETURN

 • "ZAWSZE MASZ SZANSĘ"

  Oferujemy pomoc terapeutyczną.Prowadzimy szeroko zakrojone działania z zakresu redukcji szkód uzależnień. Pracujemy też z osobami z najtrudniej dostępnych społeczności.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Środki uzyskane ze zbiórki 1% wykorzystamy na poszerzenie oferty skierowanej do młodych ludzi oraz zakup materiałów profilaktycznych, które pomogą w edukacji młodych.

 • Więcej o nas

  Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoprofilaktyczne RETURN powstało w 1999 roku. Powołaliśmy je  by móc wcielać w życie nasze pomysły, przekonania i filozofię dotyczące pracy z osobami uzależnionymi. Filozofia ta określana jako Harm Reduction jest kierunkiem w terapii uzależnień, który traktuje uzależnionego jako podmiot terapii, jako partnera, który sam określa swoje cele i dążenia.

  Skoncentrowaliśmy się na pracy z osobami uzależnionymi , które swoje życie związały z wrocławskim dworcem kolejowym. Początkowo we współpracy z Fundacją Na Rzecz Dzieci Uzależnionych, a następnie samodzielnie prowadziliśmy na terenie Dworca Głównego PKP Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, żyjących z wirusem HIV oraz prostytuujących się.

  Stale wzrastająca liczba odbiorców spowodowała, że w 2007roku przenieśliśmy się ze swoimi działaniami w miejsce mniej eksponowane, ale umożliwiające anonimowy, bezpieczny kontakt z klientami. W bezpośrednim sąsiedztwie dworca uruchomiliśmy działającą do dziś placówkę, którą jest Poradnia Uzależnień Centrum Redukcji Szkód RETURN. Miejsce to pozwala w pełni prowadzić dotychczasowe działania z zakresu redukcji szkód oraz podejmować nowe – kierowane do środowisk wykluczonych społecznie zwiększając tym samym szanse na trzeźwe życie i powrót dopełnienia pozytywnych ról społecznych przez wszystkich objętych naszą opieką.

  PROWADZIMY:

  A.    PORADNIA UZALEŻNIEŃ
  (czynna od poniedziałku do piątku,  od 12.00 do 18.00, grupy prowadzone są od godziny 18-tej) 

  Nasze działania skierowane są do osób mających problem z uzależnieniem oraz ich bliskich.

  W ramach poradni prowadzimy:

  1. Terapię indywidualną uzależnień 
  2. Terapię grupową:
  a) Grupa  terapeutyczna pogłębiona dla osób uzależnionych
  b) Grupa zapobiegania nawrotom dla osób uzależnionych od narkotyków
  c) Grupa edukacyjna podstawowa  dla  osób uzależnionych od alkoholu
  d) Grupa edukacyjno-motywująca dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych 
  e) Grupa wsparcia dla partnerów osób uzależnionych od narkotyków 
  f) Grupa wsparcia dla rodzin osób uzależnionych
  g) Grupa wsparcia dla osób bez cech uzależnienia ( szkodliwe używanie narkotyków)  
  3. Konsultacje i diagnozę dotyczącą uzależnienia od narkotyków, alkoholu i uzależnień behawioralnych( uzależnienie od hazardu, Internetu, gier komputerowych itp.) 
  4.Terapię par/małżeńską 
  5.Terapię dla osób mających problem z używaniem konopi – Program  Terapeutyczny Candis 
  6. Porady pedagogiczne
  7. Porady psychologiczne
  8. Porady prawne 

  B. CENTRUM REDUKCJI SZKÓD

  Punkt drop – in, nazywany zarówno przez nas – pracowników jak i klientów „świetlicą”, to miejsce dziennego pobytu dla osób, które używają narkotyków w sposób problemowy lub są od nich uzależnione.

  Pracujemy w duchu „harm reduction” czyli redukcji szkód, co oznacza działania mające na  celu redukcję niepomyślnych zdrowotnych, psychologicznych, socjalnych i ekonomicznych konsekwencji dla osób używających narkotyków, wynikających z przyjmowania przez nie substancji psychoaktywnych. W tym celu stworzyliśmy Centrum Redukcji Szkód, w którym świetlica jest jedną z części składowych całego Centrum.

  Do podstawowych założeń należy możliwość korzystania z usług Centrum przez osoby będące „pod wpływem”, co sprawia, że docieramy ze swoją ofertą również do tej części osób używających/uzależnionych, dla których abstynencja nie jest w tym momencie celem realnym.

  W świetlicy klienci mają możliwość odpocząć, skorzystać z komputera i internetu, obejrzeć telewizję, napić się kawy, herbaty czy wody. Mogą również przygotować, podgrzać i zjeść w komfortowych warunkach posiłek. Poza tym działa tu biblioteczka z której można wypożyczyć ciekawą książkę, mamy także sporo gier, z których nasi klienci mogą skorzystać na miejscu.

  W naszej ofercie jest też możliwość skorzystania z kąpieli, w wyposażonej w środki czystości i ręczniki łazience. 
  Drop – in to miejsce, w którym my, pracownicy, jesteśmy też po to, żeby rozmawiać z naszymi klientami. Służymy informacją i pomocą w załatwianiu wielu różnych spraw i problemów, motywując do zmiany stylu życia czy poprawy jego jakości. Wspieramy i doceniamy potencjał klienta do zmiany. Edukujemy w zakresie bezpieczniejszych iniekcji i ograniczania ryzyka związanego z używaniem narkotyków.

  Dysponujemy aktualną listą miejsc, w których można uzyskać pomoc socjalną, rzeczową czy w leczeniu uzależnień. Do dyspozycji klientów jest też telefon, z którego mogą korzystać w celu załatwiania miejsca w ośrodku, szpitalu, kiedy szukają mieszkania lub pracy.

  Poza tym mamy dyżury prawnika, który służy poradą prawną, wystarczy zgłosić potrzebę dyżurującemu pracownikowi.  Każdy z klientów ma możliwość umówić się na spotkanie z terapeutą czy skorzystać z porady socjalnej.

  Na miejscu mamy też punkt wymiany igieł i strzykawek, z którego mogą skorzystać zarówno klienci drop – inu, jak i wszystkie inne potrzebujące osoby. Działanie to jest jednym z podstawowych z zakresu redukcji szkód i ma na celu zapobieganie zakażeniom przenoszonym przez krew. Zachęcamy też do używania prezerwatyw i rozdajemy je wszystkim chętnym klientom. Opatrujemy też drobne rany, zmieniamy i rozdajemy opatrunki. Dysponujemy pokojem medycznym.

  Prowadzimy też działania streetworkerskie, co oznacza, że pracujemy w środowisku przebywania osób uzależnionych. Jesteśmy obecni na ulicach Wrocławia, w podwórkach i bramach, prowadzimy wymianę igieł i strzykawek, rozdawnictwo prezerwatyw i środków opatrunkowych. Dzięki stałej obecności udaje się nam nawiązywać relację z klientami i wspierać ich oraz motywować do dokonywania zmian w życiu i zadbaniu o siebie w różnych aspektach.

 • Obszar działalności:Zdrowie
 • Obszar działania:województwo dolnośląskie
 • KRS:0000063112
 • Konto:85 124 0 40 12 1 111 0010 205 2 06 77
 • Adres:ul. Kościuszki 67, Wrocław 50-008
 • WWW:return-wroclaw.pl
 • E-mail:return-return@wp.pl
 • Telefon:71 311 2406
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00