• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000092932

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Stowarzyszenie "Dolnośląska Inicjatywa Historyczna" istnieje od 2001 roku, z dniem 12 kwietnia 2005 roku uzyskało status organizacji pożytku publicznego i zostało wpisane w rejestrze KRS pod numerem 00 000 92932 poz. 3.

Celem Stowarzyszenia jest: szerzenie i propagowanie wiedzy z zakresu historii Dolnego Śląska, poprawa stanu świadomości historycznej społeczeństwa, działalność naukowa i oświatowa, ustanawianie stypendiów dla dzieci i młodzieży zainteresowanej wiedzy historyczną.

Pokrótce przestawiamy najważniejszy projekty realizowane przez Dolnośląską Inicjatywę Historyczną w latach 2004-2008.

1. Projekt badawczy "Solidarność Walcząca 1982-1990", którego celem jest napisanie monografii tej organizacji. Badania przeprowadzone w ramach tego projektu mają obejmować:
Projekt prowadzą dwaj historycy Paweł Piotrowski (IPN) i Łukasz Sołtysik (UWr), prace konsultuje znany historyk dr Łukasz Kamiński (IPN) (projekt trwa).

2. Powołanie Fundacji "QINGLONG" imienia Danuty Kolberger-Nowickiej.
Głównym celem powołanej Fundacji będzie utworzenie we Wrocławiu Ośrodka (Centrum) Sztuki Starożytnych Chin i Dalekiego Wschodu i stworzenie miejsca stałej ekspozycji i udostępniania kolekcji imienia Danuty Kolberger-Nowickiej- ",QINGLONG" będącej unikatowym na terenie Europy i Polski prywatnym zbiorem brązów, ceramiki, rzeźby i malarstwa Starożytnych Chin i Dalekiego Wschodu, której rdzeniem są przedmioty (dzieła sztuki) z okresu starożytnego Chin od XVI w. p.n.e. do XIV w. n.e. (tj. okres dynastii Shang do dynastii Yuan). Fundacja ma dbać aby Kolekcja nie uległa uszczupleniu, rozproszeniu i aby była eksponowana w całości. Projekt został zakończony powołaniem Fundacji w dniu 14.02.2006 roku.

3. Koncepcyjne i organizacyjne wsparcie obchodów 25-lecia powstania "Solidarności Walczącej".
Zarząd DIH ściśle współdziałał z Instytutem Pamięci Narodowej i Fundacją "Pomoc Polakom na Wschodzie.
- Stowarzyszenie wzięło na siebie całość działań i operacji związanych z finansową strona obchodów, w tym pozyskanie i rozliczenie dotacji i umów sponsorskich, przygotowanie wniosków na przedsięwzięcia dofinansowywane z funduszy instytucji publicznych i rozliczenie całości finansów w Urzędzie Skarbowym, który ocenił, że całość rozliczenia jest sumienna i rzetelna. - DIH przygotowywał 7 wniosków do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowaniu projektów związanych z obchodami 25-lecia powstania "Solidarności Walczącej".
Otrzymaliśmy pozytywną opinię dotycząca dwóch wniosków- przygotowania i organizacji wystawy "25 lat Solidarności Walczącej" oraz organizacji inscenizacji manifestacji ulicznej SW z lat 80.
- wystawa "25 lat Solidarności Wałczącej" była pokazywana w Muzeum Niepodległości w Warszawie, w Muzeum Miejskim we Wrocławiu, a później w Brzegu, Lubinie, Opolu i Głogowie.
- inscenizację "zadymy" obserwowało około 1000 osób, wzbudziła żywe reakcje i miała świetne recenzje w prasie.
Za dwa wyżej wymienione projekty DIH uzyskał wyróżnienie w konkursie "100 najważniejszych inicjatyw obywatelskich w III Rzeczpospolitej" przyznane przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe.
- DIH współpracował w organizacji międzynarodowej konferencji "Wolni i Solidarni" - Solidarność Walcząca, ruchy antykomunistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej" w PKiN w Warszawie oraz debaty na Zamku Książ w Wałbrzychu pn. "Spór o Rzeczpospolitą Solidarną", nawiązującej do deklaracji ideowej "Solidarności Walczącej". Udział w debacie wzięli: Kornel Morawiecki, Zdzisław Krasnodębski, Marek Migalski, Bronisław Wildstein.

4. Obchody 60 rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego
Zrealizowany program obchodów:
1. Zrealizowanie objazdowej, plenerowej wystawy związanej z życiem i dokonaniami rotmistrza Witolda Pileckiego.
Miasta, w których była eksponowana wystawa: Warszawa, Wrocław, Lubin, Poznań, lista zainteresowanych miast jest na bieżąco uzupełniana wraz rezerwacją terminu.
2. Sesja naukowa w Gmachu Senatu RP w Warszawie organizowana przez Marszałka Zbigniewa Romaszewskiego przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej - 9.06.2008 roku
3. Msza Święta w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu - 15.06.2008 roku
4. Uroczysty koncert Agi Zaryan pt. "Ocalić Piękno" poświęcony rotmistrzowi Pileckiemu - Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu - 19.06.2008 roku
5. Rozwieszenie wielkoformatowej siatki (10 m x 20 m) z wizerunkiem rotmistrza Pileckiego na budynku Banku BZWBK we Wrocławiu (fotografie)
6. Objazdowa, składana "Miniwystawa" upowszechniająca wiedzę o rotmistrzu Pileckim dla szkół we współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (w trakcie realizacji).

5. Planowane projekty:
1. Wsparcie budowy kaplicy Polskiego Państwa Podziemnego w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu. Inicjatywa prowadzona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
2. Obchody 90 rocznicy odzyskania Niepodległości (parada niepodległości, inscenizacje historyczne, koncert pieśni legionowych, edukacyjna strona www).
3. Obchody 65 rocznicy Powstania Warszawskiego we Wrocławiu (wystawa poświęcona powstańcom zamieszkałym aktualnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku)
4. Projekt - Krzyż organizacyjny Solidarności Walczącej.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000092932

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika