• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000102130

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Misją SPI jest propagowanie i urzeczywistnianie integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem; integracji rozumianej jako społeczna normalność, opartej na współistnieniu, współpracy i partnerstwie osób w pełni sprawnych i niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach życia obywatelskiego.
Cele działań SPI: wspieranie działań osób niepełnosprawnych i promocja ich inicjatyw, zwiększenie integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, tworzenie sprzyjających warunków dla funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, popieranie budownictwa dostępnego dla osób niepełnosprawnych, udzielanie pomocy niepełnosprawnym, ich rodzinom i przyjaciołom, zwiększanie aktywności osób niepełnosprawnych, edukacja społeczna oparta na zasadach integracji, inicjowanie i realizowanie działań zmierzających do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych.

Prowadzone działania
- Magazyn "Integracja" - wydawany od 1994 r. ogólnopolski dwumiesięcznik przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, dociera do osób indywidualnych, placówek sanatoryjnych i socjalnych, do władz samorządowych, służby zdrowia, szkół. Obecny nakład wynosi 50 tys. egz.
Centra Integracja w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Zielonej Górze - pomagają znaleźć pracę, dotrzeć do informacji dotyczących: edukacji, rehabilitacji, ulg i uprawnień, sprzętu rehabilitacyjnego, systemu orzecznictwa i obowiązujących aktów prawnych.
- Portal internetowy www.niepelnosprawni.pl - można na nim znaleźć informacje o aktualnych wydarzeniach, obowiązujące akty prawne, porady, historie życia niepełnosprawnych oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia z niepełnosprawnością.
- Program telewizyjny „Integracja” w TVP INFO.
- Ogólnopolską infolinię informacyjna 0 801 801 015.
- Wydawanie publikacji tematycznych, poradników i przewodników dla osób niepełnosprawnych.
- Prowadzenie kampanii społecznych i edukacyjnych:
Najbardziej znane aktywności wśród prowadzonych przez INTEGRACJĘ to:
- „Kampania Parkingowa” - pod hasłem „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” apelująca do sprawnych kierowców o pozostawienie wolnych „kopert” dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W ostatniej edycji KP udział brało ponad 160 miast.
- „Płytka Wyobraźnia to Kalectwo” - kampania prewencyjna przestrzegająca przed skutkami lekkomyślnych skoków do wody.
- Ogólnopolski konkurs „Człowiek bez barier” - celem konkursu jest nagradzanie osób niepełnosprawnych, których życie społeczne i zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą stać się wzorem postępowania dla wielu osób niepełnosprawnych w całym kraju.
- Wielka Gala Integracji - największe doroczne spotkanie środowiska osób niepełnosprawnych. Wielka Gala to podsumowanie roku w środowisku, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Miejscem imprezy jest Sala Kongresowa PKiN w Warszawie gromadząca każdorazowo ok. 2500 gości, w tym osoby niepełnosprawne, parlamentarzystów, przedstawicieli świata mediów, biznes. Wielka Gala Integracji poza częścią artystyczną to także rozmowy z istotnymi osobami życia społecznego i politycznego oraz podsumowania i rozstrzygnięcia konkursów: architektonicznego „Warszawa Bez Barier”, dziennikarskiego „Oczy Otwarte”, wręczenie medalu „Przyjaciel Integracji”.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000102130

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika