• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000143115

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej prowadzi obecnie bardzo zróżnicowaną działalność, pragnąc dotrzeć do wszystkich niepełnosprawnych bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności.
Przede wszystkim gromadzi i jednoczy nas Eucharystia sprawowana w kościele Opatrzności Bożej w Łodzi w każdą drugą niedzielę miesiąca. Wielu niepełnosprawnych korzysta z sakramentu pokuty. Po mszy św. w kościele odbywa się część artystyczna (koncert, przedstawienie, slajdy itp.) a następnie na salkach katechetycznych przy herbatce omawiane są bieżące problemy. W spotkaniach tych uczestniczy ok. 150 - 200 osób.

W każdą II - gą niedzielę miesiąca spotykamy się na Mszy św. w kościele Opatrzności Bożej w Łodzi. W ośrodku w Starej Plebanii odbywają się cykliczne spotkania niepełnosprawnych w sekcjach: turystycznej, młodzieżowej i papieskiej. Niepełnosprawni mogą w galerii zaprezentować swoją twórczość (wystawy malarskie, fotograficzne, rękodzieło).

Duszpasterzem i opiekunem naszego Stowarzyszenia jest ks. kanonik Piotr Kosmala.
Pracą Stowarzyszenia kieruje Zarząd wybierany w wyborach co 3 lata. Ostatnie wybory odbyły się w grudniu 2011 roku. Stowarzyszenie liczy 280 członków od 18-tego roku życia z różnym rodzajem niepełnosprawności.
W każdą drugą niedzielę miesiąca gromadzimy się na Eucharystii sprawowanej w kościele Opatrzności Bożej w Łodzi, w której uczestniczy każdorazowo ok 150 osób. Współpracujemy ze wspólnotami, które spotykają się w Pabianicach (par. Chrystusa Króla), Piotrkowie Tryb. (par. Miłosierdzia Bożego) oraz przy par. M.B.Bolesnej, M.B.Jasnogórskiej i bł. Jana XXIII w Łodzi.
Prowadzimy bardzo zróżnicowaną działalność. Najważniejsze działania zrealizowane w latach 2004-2012 to:
1. Odnowiliśmy pomieszczenia siedziby Stowarzyszenia gdzie odbywają się cykliczne zajęcia takie jak: grupa papieska, grupa młodzieżowa, zajęcia integracyjne oraz wystawy plastyczne przedstawiające działalność osób niepełnosprawnych. Wybudowany został podjazd do kościoła.
2. Zakupiliśmy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, który jest niezbędny do przewozu uczestników zajęć cyklicznych i rehabilitacyjnych w Stacji Nowa Gdynia
3. Corocznie uczestniczyliśmy w:
- Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych i Niepełnosprawnych w Częstochowie (6 lipca)
- Archidiecezjalnej Pielgrzymce Chorych i Niepełnosprawnych w Łasku lub Parznie (pierwsza sobota października)
- uroczystościach archidiecezjalnych takich jak : Święto Eucharystii, poświecenie dzwonu „Serce Łodzi”, Święto Młodych w Niedzielę Palmową, Noc Świętych , Ekumeniczna Droga Krzyżowa, Marsz dla Życia
4. Każdego roku 80-100 osób uczestniczyło w zamkniętych rekolekcjach adwentowych w różnych ośrodkach rekolekcyjnych ((Drzewociny, Porszewice, Licheń, Częstochowa).
5. Zorganizowaliśmy 4 pielgrzymki zagraniczne
- Lourdes i La Salette (2006r.)
- Ziemia Święta (2007 r.)
- Włochy (2010r.)
- Lwów (2011r.)
6. Raz w miesiącu organizujemy piesze wycieczki po hasłem „Poznaj swoje miasto”. Poznajemy nasze miasto pod względem :
- sakralnym – nawiedzając świątynie łódzkie
- architektonicznym – zwiedzając pałace łódzkie
- kulturalnym – odwiedzając muzea i wystawy
- rekreacyjnym – spacerując po licznych parkach i ulicach Łodzi
7. Zorganizowaliśmy wiele wyjazdów autokarowych, jedno lub kilkudniowych o charakterze pielgrzymkowo-turystycznym. Zwiedziliśmy m.in. Warszawę, Niepokalanów, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Panewniki, Bieruń Stary, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Sokółkę, Różanystok, Białystok, Toruń, Kazimierz Dolny, Leżajsk, Zamość, Baranów Sandomierski, Kotlinę Kłodzką, Uniejów, Radom, Spałę, Kotlinę Kłodzką etc. W maju 2006 r. ok. 100 osobowa grupa uczestniczyła w spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI w Częstochowie
8. Co roku dla 150 - 200 osób organizujemy turnusy wakacyjne, które odbywały się m.in. w Sielpi, Sulejowie, Borach Tucholskich, Pieninach.
9. Organizujemy imprezy o charakterze integracyjnym jak n.p. zabawy andrzejkowe, karnawałowe i sylwestrowe, grill w ogrodach parafialnych, wieczerzę wigilijna,
10. Raz w tygodniu w Centrum Sportu i Rekreacji „Stacja Nowa Gdynie” prowadzone są zajęcia sportowo-rehabilitacyjne.
11. Każdego roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia organizujemy paczki żywnościowe dla członków naszego Stowarzyszenia.
12. Stałym elementem naszej działalności jest organizowanie przed Świętami Wielkanocnymi wystawy i aukcji pisanek jaj strusich namalowanych przez wybitnych polskich artystów. Odbyło się już 12 edycji akcji pod hasłem „Malowane Nadzieją”
Prowadzimy strony internetowe, gdzie można znaleźć aktualne informacje o prowadzonych przez nas akcjach: www.niesprawni.pl oraz www.pisanki.art.pl
Działalność powyższa może być prowadzona, przede wszystkim dzięki charytatywnej aukcji „Malowane Nadzieją” (12 edycji) oraz wpłatom 1 % podatku, a w niewielkim stopniu ze składek członkowskich.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000143115

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika