• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000143344

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Misja
Habitat for Humanity jest pozarządową, dobroczynną organizacją chrześcijańską, której głównym celem jest pomoc rodzinom niezamożnym - nie posiadającym własnego mieszkania lub mieszkającym w warunkach poniżej dopuszczalnych norm przyjętych w danym kraju - w zbudowaniu własnego skromnego, prostego i dostępnego finansowo mieszkania.
Działanie Habitat for Humanity jest jedną z dróg poradzenia sobie z problemem ubóstwa mieszkaniowego, które w Polsce dodatkowo przejawia się pod postacią "ukrytej bezdomności".

Prowadzone działania
Uniwersalne przesłanie Habitat for Humanity skierowane jest do każdego. Budowa domów dla potrzebujących jest przejawem solidarności ze zwykłymi ludźmi oraz platformą porozumienia dla wszystkich - bez względu na religię, narodowość, czy status społeczny. Habitat for Humanity stwarza możliwość pracy wolontariackiej, gdzie ludzie jednoczą się, aby zrealizować wspólny cel, a rodziny biorące udział w programie budowlanym otrzymują możliwość zbudowania domów własną pracą.
Habitat for Humanity poprzez realizację swoich projektów oferuje zarówno doskonałą platformę dla firm do spotkań integracyjnych, jak również kieruje się do osób bezrobotnych stwarzając możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w dziedzinie budownictwa, finansów, promocji, zdobywania funduszy etc.
Beneficjantami pomocy Habitat for Humanity są przede wszystkim osoby, które nie mają mieszkania lub mieszkają w warunkach poniżej dopuszczalnych norm przyjętych w danym kraju. Niskie zarobki uniemożliwiają im samodzielne rozwiązanie problemu mieszkaniowego (brak zdolności kredytowych).
W Polsce pomoc kierowana jest do osób, których dochody kształtują się poniżej 75% średniego dochodu na rodzinę w danym regionie. Muszą one jednak posiadać finansową możliwość spłacania nieoprocentowanego kredytu, którego wysokość równa się kosztom inwestycji, czyli budowy ich mieszkania.
Osoby, które chcą otrzymać pomoc Habitat for Humanity muszą wyrazić gotowość do partnerstwa w budowaniu swojego mieszkania i mieszkań innych rodzin habitatowskich.
Habitat for Humanity udziela pomocy wszystkim bez względu na płeć, pochodzenie, rasę, wyznanie oraz doświadczenie życiowe.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000143344

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika