Fundacja ChSCh

Fundacja ChSCh
 • Blisko Serca

  Fundacja Blisko Serca od ponad 20 lat niesie pomoc osobom cierpiącym z powodu ubóstwa. Dzięki darczyńcom udzielamy wsparcia finansowego, obdarowujemy żywnością i odzieżą. Działamy prosto, ale z sercem. To pozwala biednym ludziom, pogrążonym w rozpaczy, samotności, bólu i bezsilności, odzyskać wiarę w człowieka i nadzieję, że mogą żyć godnie i szczęśliwie.

  Jak wykorzystamy 1%

  Dzięki darczyńcom realizujemy szereg działań pomocowych począwszy od realizacji kolonii i ferii dla dzieci, poprzez edukację społeczną i zdrowotną, po udzielanie pomocy merytorycznej i materialnej potrzebującym.

  • Obszar działalności:Działalność charytatywna
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000220518
  • Adres:ul. Foksal 8, 00-366 Warszawa
  • WWW:bliskoserca.pl
  • E-mail:biuro@bliskoserca.pl
  • Telefon:22 349 9935
 • Chrześcijańska Służba Charytatywna od ponad 20 lat niesie pomoc osobom znajdującym się w potrzebie

  Na sercu leży nam niemal każdy, kto znajduje się w potrzebie – uważamy że każdy człowiek ma nieocenioną wartość i tym samym zasługuje na godne życie i szacunek – są to elementy naszej misji, którą realizujemy od ponad 20 lat. Wierzymy, ze dobroć i pomoc okazana drugiemu człowiekowi, zaowocuje i zachęci kolejne osoby do dzielenia się swoimi darami, talentami, czasem i dobrami materialnymi z innymi ludźmi. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

  Nasze działania skupiają się więc wokół osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka zdrowia – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

  Dzięki darczyńcom udzielamy wsparcia finansowego, obdarowujemy żywnością i odzieżą. Działamy prosto, ale z sercem. To pozwala biednym ludziom, pogrążonym w rozpaczy, samotności, bólu, cierpieniu i bezsilności, odzyskać wiarę w dobroć innych ludzi i nadzieję na szczęśliwe życie.

  Być może czytając ten tekst nie myślisz o sobie jak o „darczyńcy”. Być może nie opływasz w nadmiar gotówki, luksusy, zaoszczędzone środki na koncie i pomimo dobrych chęci i szczerego serca nie masz się czym podzielić z innymi.

  Jest jednak jedna rzecz, na którą chcemy zwrócić Ci uwagę. Mała, drobna czynność, która Cię nic nie kosztuje, a może sprawić, że przyłączysz się do niesienia pomocy innym i różnież staniesz się darczyńcą:

  1 procent Twojego podatku

  Przekazując 1% podatku na naszą działalność statutową, zamiast pozostawiać go w skarbie państwa znacząco przyczynisz się do zwiększenia skali pomocy, jakiej jesteśmy w stanie udzielić w ciągu roku.

  Ciebie to zupełnie nic nie kosztuje (poza uzupełnieniem 2 dodatkowych pól w zeznaniu podatkowym), a dla beneficjentów świadczonej przez nas pomocy, ma to ogromne znaczenie!

  Dzięki każdej wpłacie w ramach 1 procenta podatku będziemy w stanie dotrzeć do kolejnych osób z naszymi działaniami, programami, akcjami charytatywnymi i zbiórkami publicznymi.

  Chrześcijańska Służba Charytatywna realizuje wiele wartościowych celów za pośrednictwem odpłatnej działalności statutowej

  Na terenie trzech ośrodków: Ośrodka wypoczynkowego Przystań, Ośrodka wypoczynkowego Orion, Centrum rekreacyjno-wypoczynkowego Polubie prowadzimy działalność charytatywno-opiekuńczą, zdrowotną i oświatowo-wychowawczą.

  Ośrodki te zlokalizowane są w różnych częściach Polski (nad morzem, w górach i  nad jeziorem w woj. Zachodniopomorskim) dzięki czemu łatwiej nam za ich pośrednictwem oddziaływać na większą część społeczeństwa.

  Właśnie w tych miejscach organizujemy różne formy wypoczynku promującego zdrowy styl życia, prowadzimy również programy, szkolenia i warsztaty edukacyjne, mające na celu zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, promujemy zdrową dietę opartą na lokalnych produktach oraz kuchnię roślinną. Nasze obiekty udostępniamy także dla młodzieży szkolnej na cele oświatowo-wychowawcze jak również innym organizacjom pozarządowym, które realizują u nas projekty młodzieżowe i wymiany międzynarodowe. W ten sposób przyczyniamy się do upowszechniania postaw prozdrowotnych i moralno-społecznych oraz zasad zdrowego stylu życia wśród ludzi młodych. Organizujemy też różne formy turystyki i krajoznawstwa jak również dbamy o propagowanie kultury fizycznej i sportu.

  O naszych ośrodkach

  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY PRZYSTAŃ

  Ośrodek Przystań odznacza się wyjątkowo korzystną lokalizacją.

  Położony jest w Grzybowie (5 km od Kołobrzegu) przy ulicy Plażowej. Miejscowość ta jest świetnie usytuowana – leży na terenie tzw. depresji grzybowskiej, a morze w tym miejscu tworzy akwen wodny zwany Zatoką Grzybowską – właśnie dlatego woda jest tutaj cieplejsza niż np. w Kołobrzegu. Grzybowo leży też w Strefie Chronionego Krajobrazu w związku z czym obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

  Ośrodek Przystań dysponuje 14 przytulnymi pokojami 2-, 3- i 4-osobowymi w dwóch budynkach.

  W każdym z pokoi znajdują się łóżka ze świeżo wymienianymi materacami i nową, białą pościelą i eleganckimi kocami. Pokoje wyposażone są również w telewizory i czajniki kuchenne. Dla wszystkich naszych gości udostępniamy bezpłatnie sieć WiFi – zasięg jest zarówno w pokojach jak i na terenie ośrodka. Dysponujemy łącznie 37 miejscami noclegowymi. 

  Ośrodek dysponuje własną stołówką, która pomieści około 30 osób. W sezonie letnim w stołówce serwowane są śniadania w formie bufetu/stołu szwedzkiego oraz obiadokolacje. Do wyboru dla naszych gości są kuchnie: tradycyjna lub wegetariańska.

  Nasz obiekt jest otwarty na potrzeby naszych najmłodszych gości. Posiadamy mini placyk zabaw z domkiem do zjeżdżania (zjeżdżalnią), mini piaskownicą, bujakami sprężynowymi i ławeczkami dla rodziców. Teren jest niewielki, ale ogrodzony i bezpieczny. Więc kiedy potrzeba nam chwili wytchnienia, odpoczynku możemy spędzić przyjemnie czas na ławeczce mając oko na swojego malucha. Wewnątrz budynku, w świetlicy również zorganizowany jest kącik dla najmniejszych dzieci, gdzie mogą skorzystać z dostępnych zabawek lub zająć się rysowaniem, układaniem puzzli itp. Rodzice w tym czasie mogą odpocząć na kanapie, która znajduje się w tym samym pomieszczeniu i skorzystać z naszej biblioteczki zaopatrzonej w różne książki – szczególnie polecamy literaturę dotyczącą zdrowia! 

  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY ORION

  Nasz obiekt położony jest wśród pięknych lasów bukowych, w urzekającym zakątku tuż nad brzegiem Wisły. To ciekawa propozycja dla grup zorganizowanych – zarówno osób dorosłych jak i dzieci. W naszym ośrodku dotychczas organizowane były kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, zielone szkoły, ferie i zimowiska dla dzieci, obozy harcerskie, wymiany międzynarodowe obsługiwaliśmy również grupy zorganizowane z różnych szkół, firm, kół, stowarzyszeń i fundacji. 

  Oferujemy wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody, z dala od ruchu ulicznego, ze smacznym, domowym jedzeniem, w przytulnych pokojach (każdy z łazienką, toaletą i TV) oraz w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że będzie to również ciekawa propozycja dla Państwa.  Posiadamy liczne, dodatkowe udogodnienia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na terenie ośrodka znajduje się duża trampolina dla dzieci, huśtawka, Ping-pong, piłkarzyki, miejsce na ognisko oraz przestronna sala z kominkiem.

  Ośrodek dysponuje własną stołówką usytuowaną w dolnej części budynku. Mieści ona ponad 50 osób.

  Staramy się by nasi goście w pełni mogli korzystać ze świeżego górskiego powietrza, ciszy i spokoju, dlatego tez nasz ośrodek wolny jest od dymu tytoniowego i alkoholu, a korzystanie z naszych usług uwarunkowane jest zachowaniem trzeźwości i spokoju jako wyrazu szacunku dla innych gości. 

  CENTRUM REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWE POLUBIE

  W sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, w dorzeczu Parsęty i Drawy – zaliczanych do najczystszych rzek w Polsce – znajduje się przepiękny i absolutnie dziewiczy region naszego kraju, urzekający scenerią licznych jezior, lasów i łąk. To właśnie tu, nad samym jeziorem Lubie, leży nasz ośrodek.

  Proponujemy odpoczynek w ustronnym miejscu z dala od zgiełku i problemów dnia codziennego, ze smacznym, domowym jedzeniem w naszej stołówce. Zapewniamy pełne wyżywienie tradycyjne i wegetariańskie. Oferujemy tanie noclegi na jeziorem w wygodnych pokojach z łazienkami, TV i Wi-Fi, w przytulnych domkach letniskowych również z łazienkami, TV i Wi-Fi lub na polu kempingowym i namiotowym wyposażonym w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice i umywalki) przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na terenie naszego ośrodka oferujemy:

  • nabrzeże z piaszczystą plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i molo – w sezonie letnim znajduje się ona pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników
  • wypożyczalnię sprzętu wodnego (wioślarsko-żeglarskiego): kajaki, kanu, łódki, żaglówki, rowery wodne
  • wypożyczalnię drobnego sprzętu sportowego: piłki nożne, do siatkówki, badminton, szczudła, kijki nordic walking
  • kompleks boisk: rekreacyjne boisko do gry w siatkówkę plażową, boisko wielofunkcyjne (profesjonalny kort tenisowy i profesjonalne boisko do gry w piłkę siatkową, rekreacyjne boisko do gry w piłkę nożną, 2 rekreacyjne boiska do gry w piłkę koszykową)
  • plac zabaw z piaskownicą, ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią linową
  • siłownię „pod chmurką”
  • romantyczne altanki nad jeziorem
  • mega szachy do gry na świeżym powietrzu
  • zadaszone miejsce na ognisko i grilla
  • stołówkę na 80 miejsc konsumpcyjnych
  • świetlicę wyposażona w TV i DVD
  • salkę gimnastyczną, którą można przystosować do zajęć lekcyjnych
  • Wi-Fi
  • bezpieczny parking

  PROGRAM ZDROWO NA NOWO

  Na szczególna uwagę zasługuje program „Zdrowo na Nowo” który w naszych ośrodkach organizujemy już od trzech lat.

  Jest to 7-dniowy turnus zdrowotny, na którym uczestnicy zdobywają wiedzę jak również praktyczne umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia. Program ten prowadzony jest przez wyspecjalizowaną kadrę: lekarza, dietetyka, pielęgniarkę, masażystów, trenerów personalnych i promotorów zdrowia. Uczestnicy przez 7 dni biorą udział w ciekawym programie, korzystają z odpowiednio dobranej diety i zabiegów. W programie tym oferujemy:

  • aktywny wypoczynek (nordic walking, gimnastyka rehabilitacyjna, spacery na plaży, trasy rowerowe) 
  • wyżywienie - odpowiednio dobraną dietę (wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, odchudzająca, oczyszczająca, sokoterapia) 
  • wykłady i prezentacje na temat profilaktyki i leczenia chorób dające praktyczne porady jak poprawić jakość życia 
  • konsultację lekarską oraz stałą opiekę lekarza i pielęgniarki 
  • poradę dietetyczną 
  • szkołę zdrowego gotowania 
  • masaż leczniczy i relaksujący 
  • inhalacje i proste zabiegi hydroterapii 
  • okłady z gliny i borowiny
  • saunę

  Program Zdrowo na Nowo cieszy się duża popularnością, gdyż choroby cywilizacyjne stały się poważnym problemem naszego społeczeństwa. W przyszłości mamy nadzieję pomnażać ilość programów i pomóc jeszcze większej liczbie uczestników obrać właściwą drogę do długotrwałego zdrowia.


Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika