• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000233080

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Od roku 2005 głównym narzędziem, którym się posługujemy jest wystawa „Wybierz Życie". W roku 2012 zorganizowaliśmy ponad 80 wystaw, przedstawiających w wielkim formacie (270x180 cm) zdjęcia z aborcji zestawione z innymi formami ludobójstwa. Dysponujemy 11 kompletami wystaw, czyli ok. 100 plakatami, które są dosyć często niszczone.

Od listopada 2011 roku przystąpiliśmy do regularnego organizowania pikiet antyaborcyjnych. Obiektem naszych pikiet były początkowo szpitale, w których dokonywane są aborcje eugeniczne. W drugiej połowie roku zajęliśmy się również politykami popierającymi haniebne prawo zezwalające na zabijanie chorych dzieci. W roku 2012 odbyło się ok. 90 pikiet w ponad 20 miastach Polski.

Dzięki współpracy z razem.tv powstało kilkanaście materiałów video poświęconych działalności Fundacji. Filmy te były dostępne na kilkudziesięciu portalach internetowych. Liczba odsłon liczona jest w setkach tysięcy. Poza tym nasze przedsięwzięcia były opisywane i komentowane przez liczne media, zarówno sprzyjające życiu, jak i opowiadające się za prawem do zabijania najmniejszych.

Szczególnym echem medialnym odbiły się wydarzenia: bezprawne usunięcie naszej wystawy ze Starego Rynku w Bydgoszczy po 2 dniach ekspozycji (Miasto wynajęło nam teren na tydzień); pikieta przed Przystankiem Woodstock, bezprawnie rozbita przez Policję; udział wolontariuszy Fundacji w prezydenckim Marszu Niepodległości.

Publikowane przez CBOS sondaże, choć pytania sugerują odpowiedzi proaborcyjne, pokazują rosnący szacunek dla życia i sprzeciw wobec aborcji. Jest to jedyne pole (dotyczące postaw moralnych), na którym w ostatnich latach można zaobserwować poprawę. To dla nas wyraźny wskaźnik, że zdecydowane, przemyślane i odważne działania przynoszą efekty.

Od początku 2012 roku organizujemy kursy dla aktywistów, które ukończyło już ponad 60 osób. 2/3 z nich aktywnie włącza się w nasze akcje i buduje struktury w swoich środowiskach.

Mocnym przejawem aktywizacji społecznej była w 2011 roku akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy o prawnej ochronie dzieci od poczęcia. 600 000 podpisów pokazało siłę społeczeństwa obywatelskiego. Wrogowie życia byli w stanie zebrać tylko 30 000 podpisów pod swoim projektem.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000233080

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika