• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000235229

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Fundacja Feniks powstała w 2005 roku w Toruniu. Genezą Feniksa są przeżycia prezesa fundacji - Kasi Śmigielskiej. Kasia jest niepełnosprawna od 1996 roku, kiedy to w pożarze domu straciła dwójkę dzieci i męża. Przeżyła razem z 3-letnią wówczas córką Karoliną. Okres leczenia i rehabilitacji powypadkowej oraz proces powrotu do “normalnego” życia trwał kilka lat. Niepełnosprawność Kasi jest efektem oparzeń 85% powierzchni ciała .Karolina uległa oparzeniom w równie dużym stopniu, dodatkowym skutkiem wypadku jest utrata jej słuchu. Po tak traumatycznym wypadku doznała wiele dobra od innych. Chcąc nieść go dalej, powołała do życia Fundację Feniks.

Działalność Fundacji skierowana jest do osób niepełnosprawnych, jednak głównym z zadań jest łączenie i integracja dwóch światów, a mianowicie świata osób niepełnosprawnych ze światem osób pełnosprawnych. W roku 2008 rozpoczęliśmy cykl spotkań z grupą integracyjną w projekcie zwanym „Skarbonka”. „Skarbonka” to zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, gry i zabawy na kręgielni, cykl pt. „Poznaj siebie” oraz zabawy na pływalni i szereg innych form spędzania czasu i integrowania się obu środowisk. Kolejnym z celów naszej fundacji jest prowadzenie rehabilitacji poprzez hipoterapię i dogoterapię. We wrześniu 2009r został otwarty ośrodek Fundacji Feniks znajdujący się w malowniczym miejscu Kijaszkowo ok.35km od Torunia. Gdzie prężnie prowadzimy zajęcia integracyjne oraz przygotowujemy się do prowadzenia zajęć hipoterapii i dogoterapii.

Fundacja organizuje również imprezy okolicznościowe tj. dzień dziecka, mikołajki, zabawy karnawałowe itp. Działania Feniksa skupiają się też na pomocy jednostce. Spowodowane jest to ogromną potrzebą podopiecznych fundacji, ale i tym, że konkretne osoby, do których dociera pomoc nie są w stanie uczestniczyć w życiu Feniksa bezpośrednio.

Dziś Fundacja Feniks to kilka lat pracy na rzecz Człowieka poprzez Człowieka.

Fundacja to również świetny zespół wolontariusz, którzy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach ,dotyczącym serwisu osób niepełnosprawnych, co jest bardzo istotne przy współistnieniu obu światów.

Feniks wspiera również podopiecznych w zakupie sprzętu ortopedycznego: protezy kończyn, wózki oraz wszelakiego sprzętu pozwalającego polepszyć życie osobie niepełnosprawnej.

Pomagać Możemy, Bo Jest Wielu Nieobojętnych.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000235229

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika