• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000245833

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Stowarzyszenie Świat Nadziei, jako organizacja pożytku publicznego, od kilku lat realizuje we Wrocławiu projekty ukierunkowane na aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością umysłową oraz z zaburzeniami psychicznymi, przede wszystkim poprzez działania twórcze i integrację w życiu kulturalnym miasta. Do współpracy w ramach realizowanych projektów zapraszamy znanych artystów, wiodące wrocławskie instytucje związane z kulturą i sztuką, instytucje miejskie, a także inne organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami psychicznymi. Najważniejsze realizowane działania i projekty to : Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej oraz Program Aktywizacji Społecznej „Sztuka Aktywności”

Galeria Sztuki ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej
Zadaniem Galerii ArtBrut i Pracowni Aktywizacji Społecznej, prowadzonej we Wrocławiu przez Stowarzyszenie Świat Nadziei od początku 2009 roku, jest prezentowanie i aktywne promowanie sztuki i twórczości osób z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi, integracja społeczna oraz zwrócenie uwagi na problematykę tych osób.
W ramach działań Galerii ArtBrut i Pracowni realizowany jest cykl wystaw oraz zajęć galeryjnych obejmujących warsztaty twórcze, spotkania autorskie i zajęcia terapeutyczne w zakresie aktywizacji społecznej osób ze specjalnymi potrzebami - polegających między innymi na usamodzielnianiu tych osób w prowadzeniu przez nich galerii sztuki.
Od początku swojego funkcjonowania Galeria ArtBrut przygotowała ponad 30 zbiorowych i indywidualnych wystaw i prezentacji, promujących twórczość osób niepełnosprawnych i osób z zaburzeniami psychicznymi, stworzyła własną kolekcję, posiada bogatą dokumentację multimedialną realizowanych działań. Jest jednym z niewielu tego typu przedsięwzięć w kraju, nie ma stałej dotacji, funkcjonuje jako długofalowy niekomercyjny projekt stowarzyszenia, na który środki pozyskiwane są co roku z różnych źródeł.
W 2013 roku Galeria ArtBrut otrzymała za swoją działalność nagrodę kulturalną WARTO Gazety Wyborczej, w kategorii sztuki wizualne. Wcześniej była dwukrotnie do nagrody nominowana.
Projekty Pracowni i Galerii ArtBrut włączone zostały do aplikacji i programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Projekt „Sztuka Aktywności” realizowany jest przez Stowarzyszenie Świat Nadziei od początku 2007 roku z myślą o poszukiwaniu i tworzeniu nowych rozwiązań funkcjonowania społecznego dla osób z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi.
W sposób długofalowy inicjuje i integruje współpracę w kierunku aktywizacji społecznej pomiędzy wiodącymi wrocławskimi instytucjami kultury i sztuki, takimi jak : Teatr Pieśń Kozła, Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, Muzeum Współczesnym Wrocławia, Muzeum ASP we Wrocławiu, BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej, Fundacja WRO - Centrum Sztuki Mediów, Teatr Polski, Galeria Miejska, Galeria Entropia, Gazeta Wyborcza oraz z placówkami i instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wysokiego poziomu realizowanych działań prowadzonych przez terapeutów oraz specjalistów z różnych dziedzin sztuki i kultury. Działania projektowe umożliwiają uczestnikom bezpośredni kontakt z artystami i ludźmi kultury, rozwijanie twórczych umiejętności, udział w wydarzeniach społecznych i kulturalnych, a tym samym pełniejszą integrację w społeczeństwie.
Rozwijanie długofalowej współpracy umożliwia poszukiwanie i wdrażanie nowoczesnych metod i niestandardowych rozwiązań w aktywizacji społecznej i zawodowej osób ze specjalnymi potrzebami. Istotą działań jest przełamywanie lęku przed kontaktem i współpracą z ludźmi niepełnosprawnymi i z zaburzeniami psychicznymi, w wyniku negatywnego wyobrażenia i stereotypowego ich postrzegania.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000245833

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika