• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000247535

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Kogo otaczamy opieką
Zajmujemy się głównie kotami, ale nie ominiemy pojedynczych przypadków psiej, ptasiej czy jakiejkolwiek innej tragedii. Jeżeli nie możemy pomóc sami, staramy się namówić do tego inne organizacje. Pomaganie zwierzakom nieodłącznie wiąże się z kontaktami z ludźmi opiekującymi się nimi. Często są to osoby starsze, schorowane i samotne. Nie zostawiamy ich samych.

Ograniczanie populacji kotów wolno żyjących
Odbywa się ono poprzez odławianie kotów wolno żyjących, transport do lecznic weterynaryjnych, gdzie przeprowadzane są zabiegi sterylizacji, odrobaczenia i odpchlenia. Zwierzaki dochodzą do siebie w lecznicowych szpitalikach, a następnie są wypuszczane w dawnym miejscu bytowania. Łagodne kociaki, które mieszkają pomiędzy dzikuskami, trafiają do ośrodków adopcyjnych.

Interwencje
Dotyczą one głównie wypadków z udziałem zwierząt, kociaków zamkniętych w piwnicach lub takich, które pozostały bez opieki po osobach zmarłych. Czasem zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba odebrać zwierzaka nietrzeźwemu lub agresywnemu w stosunku do czworonoga właścicielowi. Bardzo chętnie korzystamy wtedy z pomocy straży miejskiej.

Kocie siedliska na wolności
Znaczna ilość kotów bezdomnych mieszka w piwnicach na osiedlach mieszkaniowych lub na terenach działek ogrodniczych. Są to koty klasyfikowane jako wolno żyjące. Urodziły się na wolności i nie zostały oswojone. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują wsparcia człowieka. Codzienna opieka nad nimi sprowadza się do karmienia, kontroli weterynaryjnej oraz urządzania miejsc bytowania.

Kocie azyle
Charakter domów dla naszych kotów odbiega nieco od klasycznego modelu schroniska. Jedynie liczba zwierząt może wskazywać, że nie są to zwyczajne miejsca. Kociaki mają dostęp do większości pomieszczeń, z których i my na co dzień korzystamy. Chcemy, żeby mogły w miarę normalnie funkcjonować i cieszyć się codziennością. Mieszkając z nami, mają możliwość uczestniczenia w naszym życiu. Łatwiej jest o nie zadbać, poznać ich indywidualne potrzeby i charaktery. Azyle są niewielkie pod względem metrażu, szczególnie w sezonie letnim bywa ciężko, ale kiedy tylko poprawi nam się sytuacja finansowa, z całą pewnością zapewnimy naszym podopiecznym większą przestrzeń życiową. Dla niektórych kociaków azyl to tylko miejsce na przeczekanie, inne zostaną z nami do końca swojej drogi. Wszystkie są tak samo szanowane i mocno kochane.

Adopcje
Najprzyjemniejszą częścią naszej działalności są adopcje. Wizyta nowych opiekunów w ośrodku jest oczywiście dla nas dużym stresem, przecież oddajemy naszego milucha w zupełnie obce ręce, ale kiedy po kilku dniach czy tygodniach dostajemy zdjęcie kociaka z nowego domu, na którym widać zadowolone kocie „podwozie” wyeksponowane w pozycji horyzontalnej i równie zadowoloną minę właściciela... chyba nie muszę kończyć :)

Działalność edukacyjna
Na chwilę obecną podstawą są broszurki promujące adopcje, ale z czasem ta rubryka wzbogaci się o inne ciekawe zagadnienia. Póki co, zapraszam do wydrukowania naszych ulotek i plakatów, które możecie rozwiesić w Waszych okolicznych sklepach, urzędach, szkołach i przychodniach weterynaryjnych.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000247535

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika