• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000247764

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Misja:
Uczynić Jarosławskie Opactwo miejscem spotkań z Bogiem i ze sobą.

Zasięg i cel działalności:
Osoby przybywające do Ośrodka przybywają najczęściej z samego miasta Jarosławia, z jego okolic, z terenu diecezji i z całego województwa podkarpackiego, wreszcie z Polski i z zagranicy. Można zaobserwować prawidłowość, że im ktoś mieszka bliżej, przybywa na krócej (w tej obserwacji nie bierzemy pod uwagę przygodnych turystów, których jest także dużo, ale nie zgłaszają się do nas, tylko zwiedzają obiekt samodzielnie).
Naszym celem jest odnowa wewnętrzna przybywających na płaszczyźnie czysto ludzkiej (odstresowanie, wypoczynek, osiągnięcie wewnętrznej harmonii, spotkanie z kulturą) jak i duchowej (zamykanie trudnych rozdziałów życia, rozbudzanie nadziei, budowanie relacji...).

Charakterystyka oddziaływania:
Rocznie obsługujemy, jak dotąd, ok. 5000 osób przybywających grupowo, a jesteśmy w stanie przyjmować kilkakrotnie więcej. Tym, co na to nie pozwala, jest zbyt mała promocja, nieogrzewane korytarze oraz zaledwie podstawowe warunki mieszkalne i sanitarne. Osoby, które przekraczają te ograniczenia, wyjeżdżają podniesione na duchu, wypoczęte, z rozbudzonymi nadziejami na lepsze jutro i zapowiadają swoje powroty do tego niezwykłego miejsca. Spotykają się tutaj namacalnie z historią naszego miasta, regionu, Ojczyzny i całej tej części Europy. Znajdują odpowiedni klimat dla wewnętrznej odnowy. Kadra miejscowa i zapraszani goście - prelegenci, retorzy i świadkowie należą do najlepszych w swoich dziedzinach.
Pragniemy podtrzymywać tę linię naszej działalności i poszerzać ją jeszcze bardziej o wymiar humanistyczny i duchowy wzbogacając formy spotkań i dbając o ich jakość we wszystkich wymiarach - także w wymiarze bytowym.

Metody pracy:
Proponujemy pobyty krótkie, parogodzinne i dłuższe 2/3/7 dniowe. Oto niektóre grupy, które z nich korzystały w ostatnich miesiącach: Festiwal Muzyki Dawnej, Towarzystwo Miłośników Jarosławia, osoby niepełnosprawne, Pol-Survival PTTK Rzeszów, Związek Sybiraków, Światowy Związek Żołnierzy AK, Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke, Duszpasterska Wspólnota Zawodowa Energetyków, Elektryków i Elektroników "Nazaret", studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu, członkowie Łańcucha Apostolstwa Modlitwy, Sekcja Ojców Duchownych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych z całej Polski oraz przedstawicieli z Ukrainy, Czech i Słowacji, alumni Wyższego Seminarium Duchownego z Kalisza, pielgrzymka z Wrocławia w drodze do Lwowa, Jałowca i Kamieńca, alumni i wychowawcy Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego z Lądu nad Wartą, liczne grupy gimnazjalistów i maturzystów. Przewijają się u nas różne grupy. Każda z nich pracuje nieco inną metodą w zależności od swej specyfiki. Nazwy mówią same za siebie.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000247764

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika