1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich
KRS 0000299720

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

My pomagamy - Ty też pomóż

Fundacja zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla dzieci i młodzieży oraz, w przypadkach szczególnych, inną działalnością charytatywną.

Jak wykorzystamy 1%

Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz umożliwienie im osiągnięcia samodzielności oraz wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży.

Więcej o nas

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich jest jedną z nielicznych w Polsce Fundacji opierających swoją działalność prawie w całości  (99 %) na prywatnym kapitale przekazanym przez Jolantę i Leszka Czarneckich.

Cele Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich:

 1. Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz umożliwienie im osiągnięcia samodzielności.
 2. Wspieranie wybitnie uzdolnionych przedstawicieli młodego pokolenia dzięki finansowaniu programów stypendialnych (naukowych oraz socjalnych).

Główne kierunki działania Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich to:

 1. Pomoc dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej oraz materialnej poprzez urzeczywistnienie idei wyrównania szans.
 2. Wspieranie wybitnie uzdolnionych przedstawicieli młodego pokolenia dzięki finansowaniu programów stypendialnych (naukowych oraz socjalnych).
 3. Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz  umożliwienia im osiągnięcia samodzielności.

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich zainaugurowała swoją działalność w 2007 r. we Wrocławiu. Jest organizacją pozarządową non profit i zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla dzieci i młodzieży oraz, w przypadkach szczególnych, inną działalnością charytatywną. Zakres działania Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich został określony w statucie i jest odzwierciedleniem planów pomocy określonych przez Fundatorów.

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Rejestrze Fundacji, Stowarzyszeń i innych Organizacji Społecznych. Fundacja działa na podstawie Statutu i podlega kontroli.

Nasza działalność.

Głównym mottem programów realizowanych przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich jest hasło „Bądź Samodzielny”. Zasadniczym celem naszej Fundacji jest umożliwienie beneficjentowi osiągnięcie samodzielności.

Odbywa się to poprzez pomoc w przełamywaniu barier powstałych w wyniku chorób lub urazów oraz poprzez stworzenie szansy na dalszą edukację.


Projekty realizowane:

 1. Projekt „IndeksStart2star”.
 2. Projekt „Bądź Samodzielny”.
 3. "Life Challenges" - wspieramy wybitnie uzdolnionych.
 4. Nagroda Edukacyjna.
 5. Start2Staż

Rada Fundacji 

Dr Leszek Czarnecki - Fundator, Przewodniczący Rady Fundacji

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, doktorem nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Działalność gospodarczą rozpoczął w 1986r., tworząc Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN S.A. Był twórcą i głównym udziałowcem działającego od 1991r. Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. - pierwszej i największej firmy leasingowej w Polsce.
W 1998r., Dr Leszek Czarnecki zdobył nagrodę dla jednego z 10-ciu najlepszych menadżerów w Europie Środkowej "The best CEO in Central Europe", przyznaną przez "The Wall Street Journal". Również w 1998 r. został laureatem światowego finału konkursu "Young Business Achiever" w Pekinie.
W kwietniu 2004r. dziennik "The Financial Times" uznał Leszka Czarneckiego za jedną z 25 wschodzących gwiazd europejskiego biznesu, które w najbliższej przyszłości wyznaczać będą kierunki rozwoju rynków finansowych. Na prestiżową listę "FT" Leszek Czarnecki wpisany został jako jedyny Polak. W listopadzie 2004r.
Leszek Czarnecki znalazł się wśród czterech osób wyróżnionych przez INSEAD - jedną z najlepszych w Europie uczelni biznesowych oraz Ministra Finansów Francji tytułem "Przedsiębiorca Roku z Europy Wschodniej".
We wrześniu 2005r. Leszek Czarnecki otrzymał prestiżową Nagrodę Lesława A. Pagi - za osiągnięcia i osobisty wkład w rozwój rynku usług finansowych w Polsce. Został wybrany na Gracza Roku w rankingu organizowanym przez polską edycję magazynu Forbes w 2005, 2006 i 2007 r.

Jolanta Pieńkowska - Czarnecka - Członek Rady Fundacji

Jolanta Pieńkowska, wieloletnia dziennikarka telewizyjna. Posiada 14-letni staż w TVP, gdzie prowadziła główne wydanie „Wiadomości”. Zaczynała jako stewardesa amerykańskich linii lotniczych, następnie pełniła funkcję asystentki ambasadora USA w Polsce, tłumaczki George´a Busha seniora, współwłaścicielki agencji reklamowej oraz redaktor naczelnej pierwszego miesięcznika dla młodych rodziców pod nazwą „Mamo to ja”. Po rezygnacji z pracy w TVP prowadziła „Salon Polityczny Trójki”, była również redaktorem naczelnym luksusowego miesięcznika dla kobiet „Twój Styl”. Od roku 2006 współprowadząca program „Dzień Dobry TVN”. Jest także pomysłodawczynią programów autorskich w stacjach telewizji TVN.

Andrzej Foltyn - Członek Rady Fundacji

Andrzej Foltyn jest radcą prawnym, specjalistą z zakresu rynków kapitałowych, działalności instytucji finansowych, konsolidacji oraz przejęć.
Współautor prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi; ustawy o obligacjach oraz związanych z nimi aktów wykonawczych; uczestnik prac legislacyjnych nad ustawą o giełdach towarowych; wieloletni doradca Przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, członek Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie; sędzia Sądu Giełdowego; doradca wielu polskich i międzynarodowych instytucji finansowych; doradca polskich i międzynarodowych spółek w procesach pozyskiwania środków na rynkach kapitałowych oraz w zakresie realizacji programów opcji menedżerskich i pracowniczych; doradca polskich i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych działających na polskim rynku kapitałowym w zakresie kwestii regulacyjnych, polityki inwestycyjnej i wprowadzania nowych produktów; doradca i negocjator licznych przejęć, w tym przejęć na rynku publicznym; członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Marek Grzegorzewicz - Członek Rady Fundacji


 • Obszar działalności:Działalność charytatywna
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000299720
 • Wizytówka:www.pitax.pl/jlc
 • Konto:56 156 0 00 13 2 362 0474 816 6 00 01
 • Adres:ul. Gwiaździsta 66 53-413 Wrocław
 • WWW:www.fundacjajlc.pl
 • E-mail:biuro@fundacjajlc.pl
 • Telefon:717826061Formularze PIT 2019/2020 dla
Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich

KRS 0000299720

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich

 • My pomagamy - Ty też pomóż

  Fundacja zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla dzieci i młodzieży oraz, w przypadkach szczególnych, inną działalnością charytatywną.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz umożliwienie im osiągnięcia samodzielności oraz wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży.

 • Więcej o nas

  Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich jest jedną z nielicznych w Polsce Fundacji opierających swoją działalność prawie w całości  (99 %) na prywatnym kapitale przekazanym przez Jolantę i Leszka Czarneckich.

  Cele Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich:

  1. Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz umożliwienie im osiągnięcia samodzielności.
  2. Wspieranie wybitnie uzdolnionych przedstawicieli młodego pokolenia dzięki finansowaniu programów stypendialnych (naukowych oraz socjalnych).

  Główne kierunki działania Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich to:

  1. Pomoc dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej oraz materialnej poprzez urzeczywistnienie idei wyrównania szans.
  2. Wspieranie wybitnie uzdolnionych przedstawicieli młodego pokolenia dzięki finansowaniu programów stypendialnych (naukowych oraz socjalnych).
  3. Działanie na rzecz dzieci i młodzieży poszkodowanych w wyniku urazów i chorób oraz  umożliwienia im osiągnięcia samodzielności.

  Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich zainaugurowała swoją działalność w 2007 r. we Wrocławiu. Jest organizacją pozarządową non profit i zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla dzieci i młodzieży oraz, w przypadkach szczególnych, inną działalnością charytatywną. Zakres działania Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich został określony w statucie i jest odzwierciedleniem planów pomocy określonych przez Fundatorów.

  Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Rejestrze Fundacji, Stowarzyszeń i innych Organizacji Społecznych. Fundacja działa na podstawie Statutu i podlega kontroli.

  Nasza działalność.

  Głównym mottem programów realizowanych przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich jest hasło „Bądź Samodzielny”. Zasadniczym celem naszej Fundacji jest umożliwienie beneficjentowi osiągnięcie samodzielności.

  Odbywa się to poprzez pomoc w przełamywaniu barier powstałych w wyniku chorób lub urazów oraz poprzez stworzenie szansy na dalszą edukację.


  Projekty realizowane:

  1. Projekt „IndeksStart2star”.
  2. Projekt „Bądź Samodzielny”.
  3. "Life Challenges" - wspieramy wybitnie uzdolnionych.
  4. Nagroda Edukacyjna.
  5. Start2Staż

  Rada Fundacji 

  Dr Leszek Czarnecki - Fundator, Przewodniczący Rady Fundacji

  Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, doktorem nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Działalność gospodarczą rozpoczął w 1986r., tworząc Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN S.A. Był twórcą i głównym udziałowcem działającego od 1991r. Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. - pierwszej i największej firmy leasingowej w Polsce.
  W 1998r., Dr Leszek Czarnecki zdobył nagrodę dla jednego z 10-ciu najlepszych menadżerów w Europie Środkowej "The best CEO in Central Europe", przyznaną przez "The Wall Street Journal". Również w 1998 r. został laureatem światowego finału konkursu "Young Business Achiever" w Pekinie.
  W kwietniu 2004r. dziennik "The Financial Times" uznał Leszka Czarneckiego za jedną z 25 wschodzących gwiazd europejskiego biznesu, które w najbliższej przyszłości wyznaczać będą kierunki rozwoju rynków finansowych. Na prestiżową listę "FT" Leszek Czarnecki wpisany został jako jedyny Polak. W listopadzie 2004r.
  Leszek Czarnecki znalazł się wśród czterech osób wyróżnionych przez INSEAD - jedną z najlepszych w Europie uczelni biznesowych oraz Ministra Finansów Francji tytułem "Przedsiębiorca Roku z Europy Wschodniej".
  We wrześniu 2005r. Leszek Czarnecki otrzymał prestiżową Nagrodę Lesława A. Pagi - za osiągnięcia i osobisty wkład w rozwój rynku usług finansowych w Polsce. Został wybrany na Gracza Roku w rankingu organizowanym przez polską edycję magazynu Forbes w 2005, 2006 i 2007 r.

  Jolanta Pieńkowska - Czarnecka - Członek Rady Fundacji

  Jolanta Pieńkowska, wieloletnia dziennikarka telewizyjna. Posiada 14-letni staż w TVP, gdzie prowadziła główne wydanie „Wiadomości”. Zaczynała jako stewardesa amerykańskich linii lotniczych, następnie pełniła funkcję asystentki ambasadora USA w Polsce, tłumaczki George´a Busha seniora, współwłaścicielki agencji reklamowej oraz redaktor naczelnej pierwszego miesięcznika dla młodych rodziców pod nazwą „Mamo to ja”. Po rezygnacji z pracy w TVP prowadziła „Salon Polityczny Trójki”, była również redaktorem naczelnym luksusowego miesięcznika dla kobiet „Twój Styl”. Od roku 2006 współprowadząca program „Dzień Dobry TVN”. Jest także pomysłodawczynią programów autorskich w stacjach telewizji TVN.

  Andrzej Foltyn - Członek Rady Fundacji

  Andrzej Foltyn jest radcą prawnym, specjalistą z zakresu rynków kapitałowych, działalności instytucji finansowych, konsolidacji oraz przejęć.
  Współautor prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi; ustawy o obligacjach oraz związanych z nimi aktów wykonawczych; uczestnik prac legislacyjnych nad ustawą o giełdach towarowych; wieloletni doradca Przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, członek Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie; sędzia Sądu Giełdowego; doradca wielu polskich i międzynarodowych instytucji finansowych; doradca polskich i międzynarodowych spółek w procesach pozyskiwania środków na rynkach kapitałowych oraz w zakresie realizacji programów opcji menedżerskich i pracowniczych; doradca polskich i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych działających na polskim rynku kapitałowym w zakresie kwestii regulacyjnych, polityki inwestycyjnej i wprowadzania nowych produktów; doradca i negocjator licznych przejęć, w tym przejęć na rynku publicznym; członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

  Marek Grzegorzewicz - Członek Rady Fundacji

 • Obszar działalności:Działalność charytatywna
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000299720
 • Wizytówka:www.pitax.pl/jlc
 • Konto:56 156 0 00 13 2 362 0474 816 6 00 01
 • Adres:ul. Gwiaździsta 66 53-413 Wrocław
 • WWW:www.fundacjajlc.pl
 • E-mail:biuro@fundacjajlc.pl
 • Telefon:717826061
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00