• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000320551

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Fundacja Poza Horyzonty powstała by pomagać tym, którzy często są pozostawieni sami sobie - ludziom po amputacjach. Zbieramy pieniądze na protezy, które dają szansę na normalne życie. Otaczamy opieką zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

W 2012 r. uruchamiamy Ogólnopolski Program Protezowania, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej pomóc większej ilości osób. W ramach programu powstanie platforma internetowa z materiałami edukacyjnymi i filmami dla osób po amputacji. Dzięki współpracy z naszymi partnerami oraz wsparciu 1% podatku będziemy w stanie finansować kolejne protezy. Do dziś udało nam się zakupić lub dofinansować protezy dla kilkunastu podopiecznych. Na naszej liście obecnie czeka na pomoc ponad 50 osób (dane ze stycznia 2012 r.).

Proteza, nawet najlepsza, to jednak ciągle tylko narzędzie - nie nadaje życiu celu. Są ludzie, których protezy stoją przy łóżku, z którego oni nie chcą wstawać, bo nie widzą sensu.

Dlatego my chcemy robić krok dalej - chcemy się podzielić naszymi pasjami i marzeniami. Stawiamy sobie i innym wyzwania, bo życie jest drogą, a cele nadają mu sens. Pamiętajmy, że to nie ilość rąk czy nóg decyduje o naszej sile, ale to, co mamy w głowie i w sercu.

Organizujemy wyprawy integracyjne, duże i małe. Tak naprawdę wielkość wyprawy nie zależy od tego, czy wyruszamy na koniec świata, czy na pobliską górkę. Dla jednej osoby wielki szczyt może być dodatkiem do kolekcji, a dla kogoś innego wyjazd w Beskid Niski może być wyprawą życia. Nie chcemy robić rzeczy na siłę spektakularnych, tylko te naprawdę ważne.

Do dziś udało się zrealizować kilka dużych projektów: wyprawę siedmiu osób na Elbrus (5642 m n.p.m.), start teamu biegowego - Jasiek Mela Team - w największym na świecie i najbardziej prestiżowym maratonie - ING New York City Marathon, wspinaczkową wyprawę na El Capitan w Kalifornii oraz survivalową wyprawę Beskid Niski 2011 Survival Expedition. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem - zdobiliśmy Elbrus (Łukasz Żelechowski jest pierwszym niewidomym na Dachu Europy!), wszyscy nasi biegacze - włączając także Jaśka Melę oraz niewidomego Jurka Płonkę - przebiegli trasę maratonu, bohater wyprawy na El Cap - Andrzej Szczęsny razem z Jaśkiem wspięli się 450-metrową, skalną drogą na magiczny szczyt w Yosemite, a dziesięciu uczestników wyprawy w Beskid przemierzyli blisko 150 km pieszo, canoe, rowerami i konno!  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000320551

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika