1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Girls Code Fun
KRS 0000537172

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Uczymy dziewczynki języka przyszłości

Girls Code Fun to fundacja wspierająca dziewczyny i kobiety, które chcą zdobywać i poszerzać swoją wiedzę oraz kompetencje z obszaru nowych technologii. Działania fundacji to więcej niż programowanie dla dziewczyn i kobiet, ale też budowanie poczucia wartości i pewności siebie, chcemy żeby każda uczestniczka nauczyła się wierzyć w siebie.

Kobiety zajmują tylko 20% prac w sektorze IT i 14,6% studiujących kierunki informatyczne to kobiety. Branża IT się szybko rozwija, w porównaniu z 2018 r. w 2019 r. szacuje się nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby ofert dla pracowników z sektora IT. Jednak brakuje specjalistów w tej branży, a kobiety zajmują tylko 20% prac w sektorze IT i tylko 14,6% studiujących kierunki informatyczne to kobiety.

Albo rozwiązać ten problem, prowadzimy warsztaty i kursy technologiczne dla dziewczyn i kobiet, uczymy programowania i innych umiejętności cyfrowych i realizujemy projekty lokalne i międzynarodowe.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Środki pozyskane z 1% zostaną wykorzystane konkretnie, transparentnie i celowo.  Każda 1% złotówka zostanie przeznaczona na rozwijanie projektu Klubów Koderek Ada. Celem projektu Fundacji Girls Code Fun jest stworzenie ogólnopolskiej sieci klubów dla dziewczyn, gdzie uczestniczki nie tylko uczą się podstaw programowania i kompetencji cyfrowych, ale tworzą więź z innymi dziewczynami oraz poznają kobiety branży IT. Chcemy wesprzeć dziewczyny w ich rozwoju w dziedzinie nowych technologii. Wzmocnić ich wiarę w siebie i udowodnić im, że wszystko jest możliwe.

W ramach Klubów Koderek Ada będą odbywać się bezpłatne zajęcia programowania dla dziewczyn w wieku szkolnym.

Więcej o nas

Więcej o nas

Fundacja Girls Code Fun istnieje od 2015 roku. Od tego czasu, udało się przeszkolić już ponad 5000 uczestników na naszych zajęciach- w tym dziewczyny, kobiety, i inne grupy które są zmarginalizowane w branży IT. 

Regularnie projekty Fundacji:

 • Kluby Koderek Ada

Celem projektu Klubów Koderek Ada jest stworzenie ogólnopolskiej sieci klubów dla dziewczyn, gdzie uczestniczki nie tylko uczą się podstaw programowania i kompetencji cyfrowych, ale tworzą więź z innymi dziewczynami oraz poznają kobiety branży IT. Chcemy wesprzeć dziewczyny w ich rozwoju w dziedzinie nowych technologii. Wzmocnić ich wiarę w siebie i udowodnić im, że wszystko jest możliwe.

W ramach Klubów Koderek Ada będą odbywać się bezpłatne zajęcia programowania dla dziewczyn w wieku szkolnym w całej Polsce. 

 • Stypendium Małe Programistki

Fundacja Girls Code Fun organizuje coroczne stypendium Małe Programistki przeznaczone dla dziewczynek w wieku 8-15 lat. Chcemy szczególnie  wspierać dziewczynki, które ze względów ekonomicznych nie mogą dołączyć do płatnych zajęć programowania.

W 2020 roku trwa rekrutacja na V edycję programu stypendialnego.

Stypendium Małe Programistki to całościowe zwolnienie z opłat za jeden semestr zajęć w partnerskiej szkole programowania Kids Code Fun.

 • Koło Programistek Miejskich

Koło Programistek Miejskich to inicjatywa fundacji Girls Code Fun, skierowana do kobiet chcących zdobywać podstawowe umiejętności IT, poznawać w praktyce nowe technologie oraz narzędzia online, przydatne zarówno w pracy jak i życiu prywatnym.

Prowadzimy cykliczne warsztaty cyfrowe w tematach takich, jak: front-end development, budowanie stron w WordPress, SQL i więcej.

 • Girls Code Fun Lab @ Radom

Girls Code Fun Lab @ Radom to program edukacyjny, gdzie dzieci mogą bezpłatnie zdobywać umiejętności cyfrowe z naciskiem na programowanie komputerowe w Radomiu.

Do tej pory udało nam się zorganizować 9 edycji warsztatów dla 155 dzieci– w tym grupy dla dziewczynek oraz dzieci ze świetlic środowiskowych.

Jednorazowe projekty Fundacji

 • ITakuczę! Program dla nauczycieli

ITak uczę! to projekt bezpłatnych szkoleń i wsparcia dla nauczycieli i nauczycielek szkół średnich, którzy chcą przekazać wiedzę informatyczną w nowoczesny i efektywny sposób. Latem 2019, nauczyciele i nauczycielki brali udział w 4-tygodniowym kursie: 3 tygodnie online (2h dziennie) i 1 tydzień zajęć stacjonarnych (całodniowe zajęcia). Wszystkie materiały z kursów zostaną opublikowane na stronie projektu i dostępne bezpłatnie dla nauczycieli.

Uczestnicy projektu zdobyli wiedzę i umiejętności z obszarów programowania w JavaScript, podstaw bezpieczeństwa w sieci, oraz jak przekazać tą wiedzę w efektywny sposób. Dowiedzieli się jak zachęcić dziewczyny do zdobywania umiejętności informatycznych, aby zmniejszyć dysproporcje płci w obszarze kompetencji cyfrowych. Wszystkie darmowe materiały edukacyjne są dostępne dla nauczycieli na stronie https://itakucze.com/.

 • Zajęcia w Świetlicy Serduszko

Fundacja nauczyła dzieci ze świetlicy Stowarzyszenie Serduszko na warszawskiej Pradze programowania komputerowego. Dzieci rozwijały kreatywność i umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

Podczas  naszych dziesięciu spotkań wspólnie z młodszą grupą stworzyliśmy pierwsze animacje na tabletach w Scratchu Juniorze, starsza grupa poznawała Scratcha i stworzyła swoją pierwszą grę.

 • Zajęcia z Fundacją Ocalenie

W ramach programu “Wiedza do potęgi” wspólnie z Fundacją Ocalenie prowadziliśmy pierwsze w Polsce pilotażowe warsztaty programowania dla dziewczyn z rodzin uchodźczych. Uczestniczki uczyły się programować z płytkami micro:bit, poznały podstawy programowania wizualnego ze Scratchem i podstawy tworzenia stron internetowych. Wszystkie zajęcia prowadzone były pod czujnym okiem naszych wolontariuszek i wolontariuszy Girls Code Fun. 

 • Kod do Przyszłości

Celem projektów Kod do Przyszłości (ze wsparciem funduszy z Unii Europejskiej) jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz umiejętności podstaw programowania uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, na terenie gmin wiejskich i miejsko – wiejskich. Efektem projektu jest rówineż rozwijanie kompetencji nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej umożliwiających prowadzenie tzw. zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, a w dalszej perspektywie również do prowadzenia nauki programowania w ramach kształcenia zintegrowanego, co pozwoli na utrzymanie trwałości efektów projektu.

Duży nacisk kładziemy na praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas projektu. W ramach podnoszenia kompetencji nauczycieli w uzupełnieniu szkoleń stacjonarnych prowadzonych indywidualnie lub w grupie nauczycieli obligatoryjne były zajęcia praktyczne prowadzone wspólnie przez trenera i nauczyciela będące jednocześnie zajęciami szkoleniowymi dla uczniów. Pozwoliło to na uruchomienie zajęć z uczniami już na etapie szkolenia nauczycieli, a jednocześnie pozwoli na szkolenie nauczyciela w rzeczywistych warunkach prowadzenia lekcji.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000537172
 • Konto:21 1140 2004 0000 3902 7687 7023
 • Adres:ul. Willowa 8/10/30
 • WWW:https://girlscodefun.pl/dotacje/?lang=pl_PL
 • E-mail:karolina.cikowska@girlscodefun.pl
 • Telefon:732050705Formularze PIT 2019/2020 dla
Girls Code Fun

KRS 0000537172

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 7:00-18:00