Jesteś tutaj: Strona główna Wiedza Poradniki

Poradniki

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią naszego serwisu informacyjnego, zawierającego poradnik dotyczący rozliczenia podatku PIT za poprzedni rok, szczegółowe omówienie poszczególnych ulg
i odliczeń oraz formularzy PIT.

Oddajemy do Twojej dyspozycji poradnik rozliczania podatku dochodowego za poprzedni rok od osób fizycznych. Zaznajomisz się dzięki niemu z tematyką rozliczania podatku, zapoznasz się z podstawowymi drukami, sposobami rozliczania, formami opodatkowania. Dowiesz się również, w jaki sposób rozliczać ulgi podatkowe. 

Ten dział podzielony został na cztery sekcje:

  • od czego płacimy podatek,
  • sposoby opodatkowania,
  • ulgi i odliczenia
  • wybór formularza. 

 zlotowka i inne zlotowki

Z informacji w sekcji pierwszej dowiesz się, czym różni się przychód od dochodu, jakie są źródła przychodów oraz koszty ich uzyskania. Znajdziesz tam także cenne informacje o tym, jak rozliczyć przychody uzyskane za granicą oraz przychody dzieci.

W sekcji drugiej znajdziesz informacje
o sposobach rozliczania - skali podatkowej, podatku liniowym i ryczałcie. Tam również przeczytasz o preferencyjnych zasadach rozliczania przysługujących małżeństwom oraz osobom samotnie wychowującym.

pani 40

Trzecia podstrona zawiera wszelkie informacje dotyczące przysługujących Ci ulg i odliczeń podzielonych na ulgi odliczane od dochodu oraz ulgi odliczane od podatku. Tutaj także znajdziesz informacje na temat istniejących rajów podatkowych.

Dzięki informacjom umieszczonym
w czwartej sekcji upewnisz się, z którego formularza powinieneś skorzystać przy swoim rozliczeniu.

Rozliczanie podatku na własną rekę może być zajęciem żmudnym i frustrującym. Jeżeli nie zdecydujesz się na wypełnienie rozliczenia PIT 22018 samodzielnie - proponujemy Ci usługi PITax.pl, dzięki którym Twoje podatki staną się łatwe, rozliczenia bezbłędne, a odliczenia maksymalne.

Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00