• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
    KRS 0000027909

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu powstało w 1974 roku z inicjatywy miłośników nadmorskiego kurortu. Jest jednym z najstarszych i nadal aktywnie działających stowarzyszeń na Pomorzu. W 2014 roku TPS obchodziło Jubileusz 40-lecia istnienia. Od początku celem jego członków była i jest ochrona i pielęgnacja dziedzictwa kulturowego oraz dbanie o racjonalny, zrównoważony rozwój miasta.

Nasza działalność obejmuje gromadzenie i popularyzowanie wiedzy o mieście oraz prezentowanie wartościowych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych. W siedzibie TPS – zabytkowym Dworku Sierakowskich, prowadzimy galerię sztuki współczesnej. Organizujemy także koncerty kameralne, wernisaże, spotkania autorskie, wieczory poetycko-muzyczne, spektakle teatralne i inne. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Od wielu lat prowadzimy działalność wydawniczą, publikując Rocznik Sopocki (od 1976 roku), dwumiesięcznik literacki „Topos” (od 1993 r.), tomiki poetyckie z serii Biblioteka „Toposu” oraz książki z serii Biblioteka Krytyki.

Zapraszamy także na pokazy filmowe do Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kurort.

Od 2005 roku Towarzystwo jest organizacją pożytku publicznego.


Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.