• Dostałem PIT-11

  Otrzymałeś PIT-11 i nie wiesz, co z nim zrobić?
  Nic prostszego - kliknij "Rozlicz PIT"
  a my poprowadzimy Cię za rękę.
  Za 5 minut Twój PIT będzie rozliczony!

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • PIT-11 i co dalej?

  PIT-11 i co dalej?

  Jeżeli otrzymałeś PIT-11 musisz się rozliczyć z urzędem skarbowym. PITax doskonale wie, że nie należy to do najprzyjemniejszych zadań - zajmuje dużo czasu, nerwów, grzebania w przepisach podatkowych. Komu się chce czytać broszurki podatkowe, które co chwilę odsyłają do ustaw? Komu chce się stać w kolejce do urzędu skarbowego? Program PITax wyszedł naprzeciw tym problemom. Rozliczając się z PITaxem nie musisz wiedzieć nic o podatkach - my zadajemy pytania, a Ty tylko na nie odpowiadasz. PIT masz wypełniony w 5 minut. Zeznanie możesz wysłać online, bez potzreby stania w długich kolejkach lub wydrukować.

 • Co zrobić z PIT-11?

  Co zrobić z PIT-11?

  Pracodawcy, zleceniodawcy i inni płatnicy PIT muszą przekazać podatnikom i urzędom skarbowym właściwym według ich miejsca zamieszkania informacje o wysokości osiągniętego dochodu i pobranych zaliczek. Z obowiązku tego muszą się wywiązać do końca lutego. Na tej podstawie podatnik będzie mógł rozliczyć się z fiskusem do 30 kwietnia. W formularzu PIT-11, co do zasady, wykazuje się dochody opodatkowane według skali (18 proc. i 32 proc.), od których wypłacający świadczenie był zobowiązany potrącić i odprowadzić zaliczki. Tak jak w latach ubiegłych, ważne jest terminowe złożenie rozliczenia podatkowego za rok 2016. W PIT-11 wykazuje się również dochody zwolnione od podatku na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania lub innych umów międzynarodowych.

  Osoby, które dostały PIT-11 powinny na jego podstawie wypełnić zeznanie roczne PIT-37 lub PIT-36. Nie wiesz jak, to zrobić? Który PIT wybrać?
  Co i w którą rubrykę wpisać? Zachęcamy do zapoznania się z darmowym programem online pitax.pl - to intuicyjny program do rozliczania podatków. Wszystko robi za Ciebie, Ty tylko odpowiadasz na proste pytania. Program jest profesjonalny oraz darmowy.

 • Po co mi PIT-11?

  Po co mi PIT-11?

  PIT-11 to jeden z PIT-ów, na podstawie którego trzeba się rozliczyć
  z urzędem skarbowym. Zawiera on dane o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych.Odpowiednie dane z PIT-11 należy przepisać
  w odpowiednie miejsca PIT-36 lub PIT-37. Nie wiesz, które zeznanie roczne wybrać? Co i gdzie przepisać? Zapraszamy Cię do rozliczenia się przez pitax.pl. Wystarczy, że my wiemy, Twoim zadaniem jest jedynie odpowiadanie na proste pytania. Program online PITax wyliczy cały podatek za Ciebie i wyszuka Ci jak najwięcej ulg. Sprawdź nas!
  Program jest darmowy oraz gwarantuje poprawność obliczeń - wielokrotnie testowany, aby być pewnym, że jest rzetelny.

   

 • Artykuły na temat PIT 11

  • Problem ustalenia rezydencji podatkowej w PIT-11
   PIT-11 dla obcokrajowców
   9 lutego 2016 r.

   Płatnicy sporządzający deklaracje  PIT-11 mają obowiązek zamieszczenia w nich informacji o rodzaju obowiązku podatkowego jaki dotyczy podatnika w Polsce.

   czytaj więcej

  • PIT-11 od pracodawców
   PIT-11 od pracodawców
   25 stycznia 2016 r.

   Dokument PIT-11 pracownik powinien otrzymać do końca lutego. PIT-11 zawiera informacje o dochodach, zaliczkach na podatkach pobranych przez płatnika oraz o odprowadzonych składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Na podstawie PIT-11 rozlicza się PIT-36 oraz PIT-37.

   czytaj więcej

  • Korekta PIT-11
   Korekta PIT-11
   12 marca 2015 r.

   Na podstawie wystawionej przez płatnika informacji PIT-11 o dochodach i zaliczkach podatnik wypełnia zeznanie roczne (PIT-37, PIT-36). Przed przepisaniem do zeznania rocznego informacji z druku PIT-11 dobrze jest sprawdzić, czy nie znalazł się w nich jakiś błąd.

   czytaj więcej

  • informacje zawarte w pit-11
   Informacje zawarte w PIT-11
   12 marca 2015 r.

   Informacje zawarte w PIT-11 są podstawą do rozliczenia podatku w rocznym zeznaniu podatkowym składanym do końca kwietnia i do ustalenia ostatecznej kwoty nadpłaty bądź niedopłaty podatku. Rozliczając PIT-37 lub PIT-36 powinniśmy bazować na PIT-11.

   czytaj więcej

  • PIT-11
   PIT-11
   12 marca 2015 r.

   PIT-11 możemy otrzymać od  pracodawcy w formie dokumentu pisemnego lub przez internet. Forma PIT-11 w przypadku druków wysyłanych od płatnika do podatnika jest do wyboru: papierowa lub elektroniczna.

   czytaj więcej

  • PIT-11 dla cudzoziemca
   PIT-11 dla nieobywateli polskich
   12 marca 2015 r.

   Sposób rozliczenia pit przez osoby nieposiadające obywatalstwa polskiego zależy przede wszystkim od statusu rezydenta podatkowego, a także od rodzaju źródła dochodów (przychodów) oraz miejsca ich położenia.

   czytaj więcej

  pokaż więcej

 • PIT 2017 online

  PIT 2017 online

  Dostałeś PIT-11? Rozlicz się z użyciem PITax.pl. Darmowy program online do rozliczeń PIT zajmie się Twoimi PIT-ami. Pokaż nam swój PIT-11 (i inne jeśli masz) - a my Ci powiemy ile podatku masz do zapłaty lub do zwrotu. Wykona wszystkie matematyczne obliczenia. Nie tylko Ci powiemy, ale i wypełnimy PIT za Ciebie, wyszukując dla Ciebie jak najwięcej ulg i odliczeń podatkowych z roku 2016. Nie musisz wypełniać całego zeznania rocznego od razu - wystarczy, że je zapiszesz i możesz do niego wrócić w każdym momencie. Wypełniony PIT możesz wysłać online lub wydrukować. Dla zwiększenia ochrony wersja online jest umieszczona pod zaszyfrowanym protokołem HTTPS. 

 • Druk PIT-11

  Druk PIT-11

  PIT-11 to informacja o dochodach, którą do końca lutego otrzymujemy od pracodawców, płatników, osób wypłacających nam wynagrodzenie. W PIT-11 ujęte są przychody, koszty, dochody oraz zaliczki z następujących źródeł przychodów; z pracy, z członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, należności za pracę przypadające tymczasowo aresztowanym, świadczeń z wypłaconych z Funduszu Pracy i Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, działalności wykonywanej osobiście lub społecznie, z praw autorskich, umów o dzieło, umów zlecenie, czy z należności wynikających z umowy aktywizacyjnej. W PIT-11 oprócz przychodów, kosztów, dochodów i zaliczek ujętę są również informacje na temat składek społecznych i zdrowotnych, które płacił pracodawca w naszym imieniu do NFZ lub do ZUS, i które mamy prawo odliczyć w zeznaniu podatkowym rocznym, np. PIT-36, PIT-37.

  W oparciu o PIT-11 wypełniamy zeznanie podatkowe, roczne PIT-36 lub  PIT-37.

  PIT-11 pracodawca ma nam obowiązek dostarczyć do 28 lutego, a gdy 28 lutego wypada w dzień wolny od pracy, to do pierwszego dnia roboczego następującego po 28 lutego. Jeśli nie dostaliśmy PIT-11, to i tak musimy wypełnić zeznania roczne PIT-37 lub PIT-36 - wtedy musimy opierać się o dane z innych dokumentów, np. jak paski wynagrodzeń, wyciągi z konta bankowego, czy druki RMUA i inne. O PIT-11  - jeśli nie dostaliśmy go w terminie - należy zapytać pracodawcę i grzecznie mu podpowiedzieć, że dostarczenie pracownikowi PIT-11, to obowiązek pracodawcy wynikający z prawa.

 • PIT 2016/2017

  PIT 2016/2017

  Skorzystaj z intuicyjnego, prostego a zarazem profesjonalnego i - co najważniejsze - darmowego programu do rozliczenia PIT. PITax obala mit, że jeśli coś jest darmowe, to jest tandentne. Autorzy dołożyli wielu starań, aby program był użyteczny oraz gwarantował 100% poprawność obliczeń. Nasze obliczenia, wyliczenia są zgodne z e-deklaracjami. Ale u nas nie musisz znać przepisów podatkowych, limitów ulg. Wystarczy, że przepiszesz parę pól z Twojego PIT-11. Z nami nie musisz zaprzątać sobie głowy - czy przysługuje mi ta ulga? Wszystko Ci mówimy! Zobacz, jak proste jest rozliczenie PIT 2016 z PITax. PIT możesz wysłać online, zapisać lub wydrukować.

   

 • Jak rozliczyć PIT-11

  Jak rozliczyć PIT-11

  W oparciu o PIT-11 rozliczyć należy PIT-36 lub PIT-37. PIT-36 i PIT 37 to zeznania główne, składane przez podatnika uzyskującego dochody do urzędu skarbowego do dnia 30 kwietnia. W zeznaniach głównych należy opierać się na danych z PIT-ów od płatników, pracodawców, czyli w oparciu np. o PIT-11. Jeśli nie wiesz co gdzie wpisać w PIT 36 lub PIT 37 rozlicz pit online z pitax.pl. Jest to innowacyjny program do PIT, który rozlicza wszystkie PITy jakie tylko chcesz automatycznie, program darmowy do pit sam wskazuje oraz oblicza przysługujące ulgi, oraz wskazuje odpowiedni adres urzędu skarbowego, czy też podaje numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić brakujący podatek - jeśli taki wyszedł z zeznania PIT. Natomiast jeśli z zeznania głównego wychodzi nam zwrot podatku, to urząd ma obowiązek nam go zwrócić w ciągu trzech miesięcy od dnia otrzymania pit - czy to przez internet, czy droga tradycyjną.

 • Nie dostałem PIT-11

  Nie dostałem PIT-11

  PIT-11 to druk PIT, który dostają pracownicy od swoich pracodawców. Zawarte są w nim informacje o dochodach, zaliczkach oraz składkach. Czasami jednak zdarzy się, że osoba wypłacająca nam wynagrodzenie nie musi nam wystawiać PIT-11. Tak, jest w przypadku, gdy umowa z osobą niebędąca pracownikiem opiewa na kwotę niższą niż 200 zł brutto,

  to zleceniodawca pobiera od wartości umowy zryczałtowany 18-procentowy podatek

  i odprowadza go do urzędu skarbowego za nas. Nie stosujemy tu kosztów uzyskania przychodu ani nie dostajemy PIT-11.

  Tego dochodu nie wykazujemy z zeznaniu rocznym

  Jeżeli umowa zlecenie lub o dzieło jest zawierana ze swoim pracodawcą, to 18-procentowa stawka podatku nie ma zastosowania. A dochód taki wykazujemy w rocznym Picie

  (wraz z kosztami uzyskania przychodu) - nawet jeśli kwota wynikająca z umowy jest niższa

  niż 200 zł.

  Podobnie jest w przypadku, gdy wynagrodzenie w umowie nie jest wyrażone kwotowo

  (np. ustala stawki za godzinę).

  Limit 200 zł dotyczy jednej umowy. Kwoty umów zawartych w roku nie sumują się. Ważna jest kwota, na jaką opiewa cała pojedyncza umowa, nie ma znaczenia wysokość miesięcznych wypłat.

  W pozostałych przypadkach pracodawca ma nam obowiązek dostarczyć PIT-11, jeśli go nie dostaliśmy, to mamy prawo powiadomić urząd skarbowy o naruszeniu obowiązku przez pracodawcę. Ale brak PIT-11 nie zwalnia nas z obowiązku wypełniania zeznania rocznego PIT-36 lub PIT-37 - wtedy zeznanie główne opieramy na podstawie takich dokumentów, jak np.paski wynagrodzeń, druku RMUA, czy wyciągi z konta bankowego.

Pomoc techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00