• Twój e-PIT 2018/2019

  Portal Podatkowy – ePIT Online
  2x więcej ulg podatkowych tylko w PITax.pl
  Przyspieszony zwrot podatku już w 45 dni

 • Twój e-PIT 2018

  Portal Podatkowy – ePIT Online

  Rozlicz PITRozlicz PIT online

  2x więcej ulg podatkowych tylko w PITax.pl
  Przyspieszony zwrot podatku już w 45 dni

  Możesz też zainstalować PITax.pl dla Windows

Rozlicz PIT za darmo

Twój e-PIT 2018

Portal Podatkowy – ePIT Online

Rozlicz onlineRozlicz PIT online

Program PITPobierz Program PIT dla Windows

  Zalety rozliczenia online
  z PITax.pl
  Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.


  Opinie użytkowników

  Jestem mile zaskoczona rozliczylam się sama w parę minut wszystko przejrzyście jest napisane co masz po kolei zrobić SUPER POLECAM

  2019-02-19 13:36


  Elżbieta Perka

  źródło: Facebook

  łatwo i szybko polecam :)

  2019-02-18 19:43


  Maja Stosik

  źródło: Facebook

  Mają bardzo dobry intuicyjny program

  2019-02-17 18:45


  Jacek Bakalarczyk

  źródło: Facebook

  Jestem zadowolony z Waszego bardzo prostego i łatwego w obsłudze programu


  Oleksandr

  źródło: E-mail

  Bardzo łatwo i jest super

  2019-02-15 19:48


  Sebastian Zając

  źródło: Facebook

  super jak na pierwszy raz

  2019-02-13 18:15


  Patryk Jaki Grygorowicz

  źródło: Facebook

  Polecam wszystkim znajomym ,łatwy program 🙂

  2019-02-12 18:02


  Barbara Górak

  źródło: Facebook

  bardzo sprawnie

  2019-02-11 21:19


  TOMASZ

  źródło: opinie

  Wszystko jest super!!! Od lat korzystam z waszej strony. Strona intuicyjna, interfejs jasny i przejrzysty.


  Sylwia S.

  źródło: E-mail

  Łatwo, miło i przyjemnie

  2019-02-09 13:59


  Robert

  źródło: opinie

  Super. Polecam wszystkim. Szybko i łatwo

  2019-02-07 09:53


  Katarzyna Tryfon

  źródło: Facebook

  bardzo prosty i szybki sposób rozliczenia podatku. polecam!

  2019-02-06 19:41


  Anna Słowik

  źródło: Facebook

  Bardzo fajne rozlicenia. Bardzo polecam.

  2019-02-05 21:31


  Ella Czujkowska Neścior

  źródło: Facebook

  Dziękuję bardzo za możliwość użycia Państwa programu do rozliczenia PIT za 2017 r Program jest b. czytelny i prosty w obsłudze nie stwarza żadnych problemów w wypełnieniu dokumentu. Wybrałem wersję złożenia dokumentu osobiście z uwagi na zebrania wszystkich PIT - ów rozliczenia członków rodziny . Wybór OPP nie stwarzał żadnego problemu i był podstawą wybory Waszego programu W przyszłym roku chętnie skorzystam z Państwa oferty.


  Tomasz H.

  źródło: E-mail

  Bardzo przydatna, prosta w użyciu. Polecam.

  2019-01-31 17:30


  Marian Kudzia

  źródło: Facebook

  Banalnie prosty sposób rozliczenia podatku, od razu wysyła do urzędu, pamięta kwotę z roku wcześniej, idealne dla osób robiących wszytsko na ostatnią chwilę:D

  2019-01-31 09:48


  Kasia Nowak

  źródło: Facebook

  łatwy w obsłudze

  2019-01-29 11:17


  Anna Rajzer

  źródło: opinie

  Szybko, intuicyjnie - bomba!

  2019-01-27 23:22


  Piotr Miszczyk

  źródło: Facebook

  Kolejny raz rozliczam się dzięki waszemu programowi i jestem zadowolona . Odnoszę wrażenie że tegoroczny program jest inny a za tym łatwiejszy w rozliczaniu .


  Elżbieta Ś.

  źródło: E-mail

  Sam PIT wypełnia się łatwo. Nie wypowiadam się jeszcze na temat dostarczenia "wysyłki" bo nie wiem czy jest dostarczony

  2019-01-19 17:36


  Janusz Wojna

  źródło: Facebook

  Polecam rozliczać pity z tą stroną.

  2019-01-18 20:40


  Jacek Ciężki

  źródło: Facebook

  Pomocny

  2019-01-15 21:06


  Waldemar Musiał

  źródło: opinie

  OK

  2019-01-12 18:38


  URSZULA GOWIN-ANDRZEJEWSKA

  źródło: opinie

  Wszystko działa świetnie, nie mam żadnych propozycji poprawy programu do rozliczania PIT. Wspaniała grafika, czytelne komunikaty.Prościej się już nie da. Bardzo bym chciała złożyć deklarację online, niestety nie jest to możliwe.


  Dorota B.

  źródło: E-mail

  Moje kolejne rozliczenie podatków z PITax.pl Łatwe podatki. Jak w poprzednim roku tak i w tym bez problemów, szybko, przejrzyście, bez wychodzenia z domu. UPO na koncie mailowym po kilkudziesięciu sekundach od kliknięcia "Pobierz UPO". Serdecznie polecam rozliczanie podatków z PITax.pl Łatwe podatki. :)

  2019-01-02 10:25


  Jan Szymański

  źródło: Facebook

  Szybko, łatwo, przyjemmie i na dodatek wszystko działa!

  2018-09-12 06:16


  NullChained NC

  źródło: Facebook

  Rozlicz E-PIT 2018/2019 programem

  E-PIT to termin, którym określamy internetowe deklaracje wypełniane w ramach nowego programu Ministerstwa Finansów, który automatycznie obliczenia zeznanie PIT za 2018 rok dla podatników. Program zwany „Twój e-PIT” ma wejść w życie od 15 lutego 2019 roku, sprawdź co to jest oraz dodatkowe informacje na temat wypełniania i modyfikacji e-PITów 2018/2019. Dowiedz się jak rozliczyć PIT przez Internet z PITax.pl.

   

  Spis treści
  Twój e-pit” - Co to jest?
  Szczegóły Programu
  Bezpieczeństwo
  Wysłanie przez Internet

  Więcej:
  e-PIT 2018-2019 – szczegóły rozliczenia

  Więcej informacji o e-pit:
  Jak się zalogować do Portalu Podatnika?
  Co zrobić z wypełnionym formularzem e-pit?
  Jakie przychody zawarte będą w wypełnionym druku?
  Czy druk twój e-pit bierze pod uwagę ulgi podatkowe?
  Czy mogę rozliczyć e-pit z małżonkiem?
  Jak wprowadzić zmiany w moim e-pit?
  Czy mogę rozliczyć przez Twój e-pit deklaracje znajomych?
  Czy mogę skorzystać z E-PITów mając działalność gospodarczą?
  Jaka jest różnica między e-deklaracje a Twój e-PIT?
  Kiedy nie trzeba składać deklaracji?

   

   „Twój e-pit” - Co to jest?

  Twój e-pit to system Ministerstwa Finansów, który ma zostać udostępniony 15 lutego 2019 roku. Według założeń MF będzie on wstępnie wypełniał deklarację PIT za 2018 rok na podstawie otrzymanych danych (PIT-11 lub dokumentów podatnika). Podatnicy będą mogli zalogować się na Portal Podatnika przejrzeć, zmodyfikować lub odrzucić wypełnioną deklarację.

   

  Czym się różni od programu PITax.pl?

  Program PITax.pl pozwala zawiera pełną wersję narzędzi potrzebnych do rozliczenia PIT przez Internet. Korzystając z PITax.pl, podatnicy mają możliwość skorzystania z wszystkich ulg i odliczeń za 2018 rok, a także wypełnienie wszystkich formularzy PIT. W systemie Ministerstwa Finansów deklaracje PIT-11 są uwzględniane automatycznie, podczas gdy w naszym programie informacje z PIT-11 i innych deklaracji związanych ze źródłami przychodów podatnik wprowadza samodzielnie.

   

  PITax.pl dostosowuje co roku system rozliczania e-pit tak, aby spełniał wszystkie najnowsze standardy i zmiany w prawie podatkowym, dlatego rozliczając e pit online w PITax.pl możemy mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy, cały proces przebiegnie bez zakłóceń, a system rozliczeniowy wybierze najkorzystniejsze dla podatnika ulgi.

   

  Szczegóły programu Twój e-PIT

  Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa zapowiadają wprowadzenie od 15 lutego 2019 roku nowego systemu rozliczeń podatkowych PIT o nazwie „Twój e-pit”. System docelowo będzie dostępny dla ponad 25 milionów podatników w Polsce i ma zrewolucjonizować rozliczenie podatku dochodowego. W założeniu ma on sprowadzić czynności wykonywane przez podatnika do absolutnego minimum.

  Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Finansów od połowy lutego 2019 roku na ministerialnym Portalu Podatkowym będzie czekał na podatnika wypełniony PIT-37 (e deklaracja pit 37) i PIT-38 – stąd nazwa projektu „Twój e-pit" – KAS i MF ma automatycznie rozliczyć z podatku część obywateli, która posługuje się pitami 37 i 38. „Twój e pit” ma więc zwolnić podatników z obowiązku samodzielnego składania deklaracji podatkowej.

  Gotową, wypełnioną e-deklarację online podatnik będzie mógł na Portalu Podatkowym zatwierdzić, zmodyfikować (uzupełnić dane w deklaracji, jeśli KAS nimi nie dysponował (np. ulga na Internet, odliczenie IKZE, ulga na kredyt) lub odrzucić (i rozliczyć się samemu na nowo). Jeżeli jednak nie zrobi z nią nic, na koniec okresu rozliczeniowego system uzna, że podatnik zgodził się z wyliczeniami systemu i automatycznie prześle rozliczenie do urzędu skarbowego – a wtedy nie będą przysługiwały nam żadne odliczenia, ulgi, a przekazanie 1% dla wskazanej organizacji pożytku publicznego (OPP) będzie niemożliwe.

  Program „Twój e pit” będzie dostępny dla podatników rozliczających się indywidualnie bądź z małżonkiem, którym nie przysługują żadne ulgi ani odliczenia (trzeba je ręcznie wprowadzić w ramach modyfikacji pitu). Zastanawiasz się, kiedy pojawią się pity dla prowadzących działalność gospodarczą? W kolejnych latach usługa „Twój epit” ma być dostępna również dla osób prowadzących działalność gospodarczą – a zatem PIT-36 oraz PIT-36L nie będzie funkcjonował w 2019 roku. W przypadku deklaracji PIT-38, PIT-36, PIT-36L podatnik zobowiązany jest do uzupełnienia informacji, których KAS może nie posiadać (np. dochody pochodzące z działalności gospodarczej).

  Implementacja wszystkich planowanych rozwiązań związanych z uruchomieniem usługi „Twój epit” jest aktualnie na etapie projektu i wymagać będzie jeszcze wprowadzenia szeregu zmian legislacyjnych, a Portal Podatkowy będzie musiał zostać przebudowany.

   

  Bezpieczeństwo rozliczenia e-PIT

  Jak ma wyglądać w „Twój e-pit?”

  W tej chwili nie ma informacji na temat bezpieczeństwa rozwiązania i sposobów walki z nadużyciami i cyberprzestępczością. Z pewnością Ministerstwo Finansów zrobi wszystko, aby dostosować platformę do bezpiecznego korzystania i ochronić przed przypadkami włamania.

   

  Jak wygląda w PITax.pl?

  System podatkowy PITax.pl działa tak jak bankowość elektroniczna – zarówno elektroniczne pity, jak i wysyłane przez Internet edeklaracje zostały zabezpieczone najwyższej klasy certyfikatem szyfrowania – EV SSL, używanym przez największe banki świata. PITax.pl nie jest programem do rozliczeń podatkowych, który użytkownicy muszą zainstalować na swoim urządzeniu, dlatego nie naraża poufnych danych podatkowych na niebezpieczeństwo.

  E pit online i wszystkie zawarte w nich informacje podatkowe nie są pozostawiane w pamięci komputera, na którym wypełniana jest deklaracja podatkowa, dlatego nikt niepowołany nie ma do nich dostępu (z pozycji innych użytkowników naszych urządzeń). Nadal zastanawiasz się, czy PITax.pl program do e-pitów jest bezpieczny? PITax.pl nie wykorzystuje wadliwej technologii Flash Adobe i jest przez to świetnym zabezpieczeniem przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami bądź dostępem do naszych urządzeń niepowołanych osób. Program do wypełniania PITów od PITax.pl spełnia również wszystkie wymogi GIODO oraz RODO.

   E-PITy na koncie podatnika PITax.pl

  Wysłanie e-PITów przez Internet

  Jak ma wyglądać w „Twój e-pit?”

  Wysłanie deklaracji online według założeń programu ma umożliwiść wysłanie przez Internet w dwóch przypadkach:

  • W przypadku gdy podatnik nie zrobi nic (wtedy druk zostanie wysłany automatycznie 30 kwietnia).
  • W przypadku wprowadzenia zmian i akceptacji zmodyfikowanego e-pitu.

  Jak wygląda w PITax.pl?

  Po zakończonym rozliczeniu podatku użytkownik systemu PITax.pl może wydrukować formularz PIT i zanieść (lub wysłać go tradycyjną pocztą) do swojego urzędu skarbowego. Jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest przesłanie e-pita jednym kliknięciem bezpośrednio na serwer Ministerstwa Finansów (e-deklaracje.gov.pl). Jak działają e deklaracje 2019? PITax.pl umożliwia wysyłkę wszystkich e-pitów – e-deklaracje PIT 37, PIT-36 i 36L, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16 i 16A, PIT-19A wraz z załącznikami a także ZAP-3 i NIP-7) na dwa sposoby – albo poprzez użycie kwalifikowanego podpisu, albo przez wykorzystanie danych weryfikacyjnych (wtedy używanie e-podpisu nie jest konieczne).

  W systemie PITax.pl można bez najmniejszych problemów bezpiecznie wypełniać zeznania podatkowe na różnych urządzeniach – użytkownik może rozpocząć rozliczenie pit elektronicznie np. na komputerze, później dokończyć je na telefonie, a wysłać do urzędu skarbowego na tablecie. Oznacza to, że nie musimy mieć ze sobą tego samego urządzenia, na którym rozpoczęliśmy pracę, aby złożyć deklarację PIT 2018. Co najważniejsze, program PITax.pl nie wymaga żadnych instalacji na jakimkolwiek urządzeniu.

  E-deklaracje 2018 w systemie PITax.pl dotyczą również płatników – elektronicznie mogą składać PIT-11, PIT-8C, PIT-4R. Co roku w systemie PITax.pl użytkownicy z powodzeniem składają setki tysięcy e-deklaracji. Jeszcze przed wysyłką PITax.pl weryfikuje poprawność danych wprowadzonych do rozliczenia podatkowego i informuje na temat przebiegu komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów. Cała procedura kończy się wysłaniem e-maila na konto użytkownika z automatycznym potwierdzeniem odbioru UPO.

  Wysyłka e-pitów przez internet w PITax.pl

  e-PIT 2018-2019 – szczegóły rozliczenia

  Roczne rozliczenie PIT wymaga od podatnika wyboru odpowiedniego druku PIT. W zależności od rodzaju uzyskanego dochodu, należy sięgnąć po inny formularz PIT. Najczęściej składanym w urzędzie skarbowym PIT‑em jest PIT‑37. Druk ten służy do wykazania dochodów z pracy, emerytur, rent, umów o dzieło/zlecenie, działalności wykonywanej osobiście oraz z praw autorskich.

  Gdy oprócz powyższych dochodów otrzymaliśmy również dochody z dział. gosp. wg 18/32% stawki podatku, dochody z zagranicy, z działów rolnych, z najmu opodatkowanego skalą podatkową lub dochody otrzymały nasze małoletnie dzieci - to te, jak i dochody przynależne do PIT‑37 wykazujemy tylko i wyłącznie na PIT‑36.

  Z kolei jeśli uzyskaliśmy dochody z dział.gosp. opodatkowanej ryczałtowo, prywatnego najmu lub ze sprzedaży produktów pochodzących z własnej uprawy, opodatkowanych 2-procentowym podatkiem - musimy sięgnąć po PIT‑28.

  Dla działalności gospodarczej i działów specjalnych opodatkowanych podatkiem liniowym, czyli 19-procentową stawką podatku należy wybrać PIT‑36L.

  Pozostałe PIT‑y, na których należy wykazać dochody, to PIT‑38 - dla dochodów z giełdy, PIT‑39 - dla dochodów z nieruchomości (jeśli od dnia nabycia do dnia sprzedaży nie minęło 5 lat).

   

  Jak się zalogować do Portalu Podatnika?

  Do Portalu Podatnika możemy zalogować się od 15 lutego 2019 roku na 3 sposoby:

  • Za pomocą profilu zaufanego
  • Używając podpisu kwalifikowanego
  • Wpisując kwotę przychodu z 2018 roku (z PIT za 2017 r.).

  Co zrobić z wypełnionym formularzem e-pit?

  Po zalogowaniu się do Portalu Podatnika (za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub kwoty przychodu z poprzedniego roku) podatnicy mają do wyboru trzy drogi:

  • Nie robić nic (w tym wypadku deklaracja zostanie automatycznie wysłana przez Internet do Urzędu Skarbowego).
  • Zmodyfikować e-pit bezpośrednio w Portalu Podatnika.
  • Odrzucić wypełniony epit i rozliczyć deklarację samodzielnie.

  Jakie przychody zawarte będą w wypełnionym druku?

  Twój e-pit rozlicza w 2019 roku tylko przychody rozliczane w formularzu PIT-37 i PIT-38. Obliczane są one na podstawie PIT-11, PIT-40A/11A i PIT-8C (jednego lub kilku) dostarczonego do urzędu skarbowego  przez płatnika.

  Czy druk twój e-pit bierze pod uwagę ulgi podatkowe?

  Podstawowa wyliczona wersja formularza zawiera możliwość odliczenia najpopularniejszych ulg na dzieci, rehabilitacyjną oraz na Internet a także odliczenia, darowizny na określone cele, IKZE.

  Wstępnie wypełniony formularz może zawierać już ulgi na podstawie przeszłych danych dostarczonych przed podatnika. System „Twój e-pit” oblicza także automatycznie kwotę wolną od podatku w 2019 roku na podstawie przychodów.

  Czy mogę rozliczyć e-pit z małżonkiem?

  Tak, rozliczenie z małżonkiem jest możliwe. Aby to zrobić, należy zmodyfikować e-pit w systemie i uzupełnić brakujące dane. W przypadku rozliczenia z małżonkiem w poprzednim roku, uwzględnione będzie to w tegorocznej deklaracji PIT.

  Jak wprowadzić zmiany w moim e-pit?

  Zmiany w e-pit wprowadza się po zalogowaniu do Portalu Podatnika. W ramach modyfikacji deklaracji możemy dodać brakujący przychód, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem bądź dodać dodatkowe ulgi i odliczenia.

  Czy mogę rozliczyć przez Twój e-pit deklaracje znajomych?

  Nie, system „twój e-pit” umożliwia rozliczenie tylko swojej deklaracji PIT. Wyjątkiem jest rozliczenie wspólne z małżonkiem (wtedy na jednym formularzu rozliczają się obie osoby).

  Czy mogę skorzystać z E-PITów mając działalność gospodarczą?

  Nie, system „Twój e-pit” w 2019 roku wypełni za nas tylko deklaracje PIT-37 i PIT-38. Zapowiedziane deklaracje PIT-36 i PIT-36l mają zostać wprowadzone w 2020 rok.

  Jaka jest różnica między e-deklaracje a Twój e-PIT?

  Twój epit to zupełnie nowy system automatycznie wypełniający PIT-37 i PIT -38 (a w następnym roku PIT 36, 36l za 2019 rok), natomiast e-deklaracje jest systemem dzięki któremu możemy wysłać druk PIT przez Internet.

  Kiedy nie trzeba składać deklaracji?

  Są sytuacje, w których nie musimy rozliczać żadnego pita. Najłatwiej podzielić je na trzy kategorie:

  • Otrzymywanie dochodów wolnych od podatku.
  • Rozliczenie PIT przez pracodawcę lub organ rentowy.
  • Wygrana w niektórych konkursach.

  1. Otrzymywanie dochodów wolnych od podatku.

  Jeśli uzyskujemy tylko i wyłącznie dochody wolne od podatku – nie musimy składać deklaracji PIT. Dochody zwolnione z opodatkowania są wymienione w art. 21 ustawy o PIT. Do dochodów tych zaliczamy m.in:

  • dodatki rodzinne,
  • zwrot dodatkowej ulgi na dzieci,
  • wygrane do określonej kwoty,
  • wypłaty z ike,
  • pewne rodzaje alimentów,
  • środki przyznane bezrobotnym na rozpoczęcie dział. gosp.

  Art. 21 ustawy o PIT wymienia ok. 140 rodzaju dochodów wolnych od podatku.

  2. Rozliczenie PIT przez płatnika

  Jeśli zeznanie podatkowe przygotuje urząd skarbowy na podstawie informacji płatników : PIT-11 od naszego pracodawcy,  PIT40A/11A od organu rentowego, PIT-8C od płatnika sporządzajacego  taką deklarację,  a nasze przychody mieszczą sie  w zakresie rozliczenia PIT-37 lub/i PIT-38, wtedy nie musimy składać deklaracji.

  3. Wygrana w konkursach

  Wygrane w kasynie, wideoloteriach, grach na automatach, w grach w bingo pieniężnych i fantowych nie są w ogóle opodatkowane. Od wygranych w lotto organizator sam pobiera podatek i o tę kwotę jest zmniejszana nasza nagroda. Z kolei wygrane w konkursach w mediach są wolne od podatku do kwoty 760 zł. Dochodów z powyższych nagród nie wykazujemy w PIT.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00