• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Stowarzyszenie Dignitas Dolentium
    KRS 0000287744

Nazwa stowarzyszenia Dignitas Dolentium z łaciny oznacza Godność Cierpiących. Naszym głównym celem jest pomoc chorym na SLA w Polsce tak, aby mogli oni godnie żyć i... godnie umierać.

Wiemy, nie tylko jak ciężka jest to choroba i ile trudności się z nią wiążę, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad cierpiący na SLA. Jak zatem pomagamy chorym?

Prowadzone działania:
- Prowadzimy serwis internetowy www.mnd.pl, gdzie chętni znajdą potrzebne informacje na temat samej choroby jak i porady prawne, medyczne, forum czy też dyskusje filozoficzne na temat sensu cierpienia.
- Prowadzimy telefon zaufania dodając otuchy i nadziei potrzebującymi rozmowy oraz urządzamy w ramach jego działalności bezpłatne konsultacje ze specjalistami np. opiekunami społecznymi.
- Pod adresem mailowym mnd-sla@wp.pl chorzy i ich bliscy mogą uzyskać porady i wsparcie dotyczące nie tylko opieki, ale także kwestii organizacyjnych i prawnych.
- Wydaliśmy "Poradnik dla chorych na SLA" pod redakcją Pawła Bały, który jest rozsyłany do poradni, szpitali, chorych.
- Pośredniczymy w przekazywaniu i wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego od darczyńców dla chorych.
- Członkowie naszego stowarzyszenia przyznają nagrodę "Kwiat Nadziei" ludziom dobrego serca.
- Prowadzimy program "Pomocna Dłoń", który jest jednorazowym finansowym wsparciem chorych w terminalnym stanie.
- Wydajemy "Kwartalnik dla chorych na SLA/MND".

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.