• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości
    KRS 0000315362

Historia powstania Organizacji Kwiat Kobiecości jest nieodłącznie związana z chorobą nowotworową jej założycielki. Ida Karpińska w 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy. Żyje, ponieważ regularnie, co roku, wykonywała cytologię – „Taki mały prezent życia”.

3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła braku informacji i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi akcje edukacyjne i dwie kampanie społeczne. Powstanie organizacji to pozytywny skutek choroby Idy!

Kwiat Kobiecości to inicjatywa kobiet, które stoczyły walkę z tą chorobą i wygrały ją. Znamy drogę, którą muszą pokonać kobiety chore, wiemy, czego im potrzeba. Silne, odważne, czerwone barwy to nasz znak rozpoznawczy – ponieważ trzeba siły i odwagi, żeby wygrać z rakiem. Każdej kobiecie, która zmaga się z rakiem szyjki macicy czy rakiem jajnika tej siły i odwagi dodajemy.

Stawiamy też jednak na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia nie tylko ze strony samych kobiet, ale również i mężczyzn. Chcemy przełamać tabu, jakim jest mówienie o chorobach nowotworowych narządów rodnych kobiet. Dążymy do tego, aby jak najwięcej mówiło się i pisało o zagrożeniach związanych z rakiem. Każda kobieta, która dzięki naszym działaniom pójdzie do ginekologa, wykona cytologię i USG dopochwowe, będzie naszym sukcesem.

Kwiat Kobiecości tworzą również wszyscy zaangażowani w nagłośnienie problemu ludzie oraz wiele instytucji, które wspierają nasze działania. Zgłaszają się do nas kobiety, które chcą pomagać – prawniczki, nauczycielki, przedstawicielki wolnych zawodów, kobiety biznesu, studentki, lekarki, matki, żony i córki. Niektórym nieobcy jest ból i cierpienie, związane z chorobą, ale wszystkie mają w sobie siłę, ciepło i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Działamy na terenie całej Polski, jesteśmy członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Raka Szyjki Macicy (ECCA) oraz światowej organizacji Women Against Cervical Cancer (WACC). Jesteśmy sygnatariuszem Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Zainicjowałyśmy i co roku organizujemy obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Polsce. Wspieramy Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – „STOP rakowi szyjki macicy”, Mam Haka na Raka i wiele innych przedsięwzięć.
Chcemy zmienić statystyki, które przerażają wszystkich. Polska nadal jest w ogonie krajów, które aktywnie walczą z rakiem szyjki macicy – co roku ponad 4 tysiące kobiet słyszy diagnozę „Ma Pani raka szyjki macicy”. Jest to 10 kobiet dziennie. Połowa z nich umiera, ponieważ nowotwór wykryto zbyt późno! Nadal bardzo niewiele kobiet wie, że za raka szyjki macicy w blisko 100% odpowiedzialny jest wirus HPV, a nie, jak większość uważa – uwarunkowania genetyczne. RSM można uniknąć. Z RSM można wygrać. Badania cytologiczne ratują życie i do tego przekonujemy każdą Polkę!

Od 2012 roku poszerzyłyśmy również naszą działalność o zagadnienia związane z rakiem jajnika. Nazywany „cichym zabójcą” nowotwór zabija co roku blisko 60% kobiet, które na niego zachorują. Trudno go wykryć, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego, niż bezczynność. Dlatego nawołujemy kobiety w każdym wieku, żeby prócz cytologii pamiętały też o przezpochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach.

Mamy głowy pełne pomysłów i jesteśmy pełne entuzjazmu! Wierzymy, że żadna kobieta nie musi umierać na raka szyjki macicy czy na raka jajnika. Pomóż nam pomagać innym!

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.