• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    Fundacja Bator Tabor Polska
    KRS 0000342855

Fundacja Bator Tabor Polska zajmuje się organizacją specjalnych obozów letnich dla polskich dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Nasz obóz znajduje się na Węgrzech, w pod budapeszteńskim Hatván i nie jest letnim obozem w klasycznym tego słowa znaczeniu. W trakcie trwania turnusu staramy się zapewnić dzieciom doświadczenia, dzięki którym mają szanse zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami i strachem. Pokonując swoje lęki stają się gotowe stawić czoła wyzwaniom, zarówno obozowym, jak i tym związanym z chorobą. Tym samym dzieci biorą udział w takich aktywnościach jak: zajęcia jazdy konnej, kajakarstwo, zajęcia plastyczno-techniczne, wędkarstwo, zajęcia muzyczne i teatralne, fotografia i, co sprawia im bodajże największą frajdę – zajęcia w parku liniowym, stworzonym specjalnie dla celów obozu.
Nasza Fundacja jest polską odnogą węgierskiej Bátor Tábor Alapitvany. Organizacja ta ma swoje siedziby również w Czechach i Słowacji i jednocześnie należy do amerykańskiej organizacji SeriousFun Children’s Network, założonej przed laty przez aktora Paula Newmana. Z Polski na obóz wysyłamy dzieci z dziewięciu ośrodków zlokalizowanych na terenie całego kraju. Co roku wyjazd dotyczy około 70 dzieci. Co istotne, uczestnictwo w obozie, jak i sam dojazd, są całkowicie bezpłatnie.
Od stycznia 2016 roku Fundacja uruchomiła również program pn. GO!, w ramach którego przeprowadza cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi na oddziałach dwóch warszawskich szpitali – Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytutu Matki i Dziecka. Dzięki ww. projektowi ze swoimi działaniami mamy możliwość dotarcia do większej liczby beneficjentów naszych działań i, przede wszystkim, stałego z nimi kontaktu.
Ponadto od 2012 roku prowadzimy projekt pod nazwą Bator Tabor Runners (do tej pory funkcjonował on pod nazwą Kompania Wrażeń), jest to dobroczynna społeczność biegaczy. Jej członkowie biorą udział w maratonach, półmaratonach i sztafetach. Podczas przygotowania do nich wśród przyjaciół, znajomych i najbliższych zbierają darowizny na rzecz dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi.
Aby w odpowiedni sposób realizować powyższe projekty, Fundacja w swoich działaniach wspomaga się współpracą z wolontariuszami. Wolontariusze pomagają nam zarówno podczas obozów na Węgrzech (opiekunowie grup, tłumacze), jak i w trakcie naszych wizyt w szpitalu (pomoc w organizacji i przeprowadzeniu warsztatów). Niezależnie od wybranej formy wolontariatu zapewniamy kompleksowe szkolenie oraz pomoc koordynatora projektów z ramienia Organizacji.


Dziękujemy za pomoc i zaufanie!Procedura odinstalowania aplikacji PITax.pl dla Windows. Wchodzimy w Panel Sterowania i z listy wybieramy opcję - Dodaj/Usuń programy. Szukamy aplikacji pod nazwą "PITax.pl Łatwe Podatki" następnie ją zaznaczamy (klikamy na niej). Gdy dana aplikacja jest podświetlona, włączamy opcję „Usuń". Następnie postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.